Generální tajemník Evropského parlamentu Klaus Welle sepsal třísetstránkový dokument o tom, jak všichni europoslanci musí být v rámci propagace parlamentu (i sebe sama) aktivní na sociálních sítích, především na Twitteru. A hle... Jediný Klaus Welle na Twitteru je ten, co o sobě píše, že je „Musico, Genero: Jazz, R&B, Latin! Neroazzurro @inter Fanatico de la Serie A, Amateur Tennis Player @babolat Nice!“ To asi nebude pan generální tajemník, že?

 

Pokud jde o české europoslance, je to někdy strhující čtení. Třeba takový „táta odborářů“ Richard Falbr se do sociálních sítí vrhl s vervou. Jen mu to moc dlouho nevydrželo. Zde je úplný výčet:

 

 

a

 

 

 

Aktivitou naopak hýří třeba europoslanec Edvard Kožušník, který se proslavil tím, že do Bruselu dojel na kole. A na věčnou památku si foto sama sebe v cyklistickém dresu mezi kravaťáky v parlamentních lavicích umístil jako hlavní foto na twitterovském účtu. Sepsal již přes 4500 tweetů. Vybrat nějaký zajímavý je ovšem poněkud obtížný úkol. Ale co třeba tento? Grafika, kolik do EU platíme a kolik získáme.. http://bit.ly/16L2Mwlb  #eucz

 

 

 

 

Škoda jen, že ten odkaz nefunguje...

 

Pro každého platí varování plynoucí z tweetu EuroActive.com: „Kafe a rychlé občerstvení mohou obsahovat karcinogenní látky.“

 

 

Mohou totiž obsahovat chemickou látku akrylamid, jak zjistil výzkum Technical University of Denmark's (DTU). Ale buďme bez obav, protože tu máme „orgány EU pro bezpečnost potravin a ty to prověří.“ („EU food safety authorities have been asked to investigate.“)

 

I když česká média žijí děním kolem Temelína, kde Westinghouse v soutěži o jeho dostavbu zatím vede, americká ambasáda v Praze zachovává dekorum a čtenářům nabízí jen neškodný kvíz:

 

 

Už víte?

 

Související