Aaron Levie
@levie
Start-upy jsou jako simultánní hraní šachů proti těm nejlepším protivníkům na světě s tím, že ani nemáte všechny figurky.

 

Zdá se vám, že je tradiční podnikání složité? Jeden z průkopníků cloudových technologií a spoluzakladatel společnosti Box Aaron Levie se snaží své fanoušky originálním přirovnáním přesvědčit o tom, že ve srovnání se zakladateli start-upů, kteří neotřelými nápady (a s nulovým rozpočtem) vyzývají na souboj globální technologické giganty, je starý dobrý byznys asi tak komplikovaný jako pexeso s odkrytými kartami.

 

 

Hunter Walk
@hunterwalk
Apple by měl prodávat "zlatý poukaz", jehož majitel by měl přednostní přístup k jakékoliv aplikaci v pořadníku. Výtěžek by mohl jít na charitu.

 

Produktový manažer Googlu Hunter Walk dostal geniální nápad a "věnoval" ho jednomu z největších konkurentů svého zaměstnavatele - firmě Apple. Co kdyby měli fanoušci jablečných zařízení možnost připlatit si za exkluzivní přístup k aplikacím krátce předtím, než se objeví v App Storu? Nabízí se otázka, proč Hunter nemá obdobný návrh pro management obchodu s aplikacemi Google Play...

 

 

Rafe Needleman
@Rafe
Kolikrát to ještě musím říkat, než mě telekomunikační bohové vyslyší? Hudba, která hraje během čekání na hovor, musí zemřít.

 

S technologickým editorem serveru CNET Rafem Needlemanem musí soucítit každý klient libovolného českého mobilního operátora, který se někdy snažil dovolat na infolinku. Chceme zpátky starý dobrý vyzváněcí tón.

 

 

Charlene Li
@charleneli
Právě jsem upozornila děti, aby do deseti minut vypnuly světla a elektroniku na Hodinu Země. Připravuju čaj, vytahuju svíčky a deskové hry.

 

Že musí být milovníci nových technologií obklopeni elektronikou ve dne, v noci? Spisovatelka a zakladalka poradenské společnosti Altimeter Group Charlene Li vás přesvědčí o opaku. Na pondělní Hodinu Země zhasla všechny displeje a užila si ve společnosti svých dětí tradiční zábavu.

 

 

Harry McCracken
@harrymccracken

Co si pamatuju, neexistuje žádná mobilní aplikace s cestovním průvodcem, která by výrazně předčila nejlepší papírové průvodce.

 

Papír si bude mít své místo i v digitální budoucnosti. Je o tom přesvědčen Miloš Čermák (autor komentáře Zprávy o smrti novin jsou zatím přehnané), zadavatelé této originální reklamy i technologický redaktor Harry McCracken, který nedá dopustit na papírové průvodce po neznámých končinách. Dává to smysl. Papírovým průvodcem si můžete při bloudění v divočině alespoň rozdělat oheň, vybitý smartphone je na vyhození - nemluvě o kvalitě obsahu.

 

 

Související