Jedním z hlavních návštěvnických trháků jistě bude nástupce modelu Enzo na stánku italského Ferrari. Britská automobilka McLaren do Ženevy přivezla potomka legendárního modelu F1, který se téměř po dvaceti letech stal velmi ceněným sběratelským kouskem za desítky milionů korun.

 

Extrémně bohatí zákazníci se ovšem mohou podívat i na stánek Rolls-Royce, kde se představuje nové kupé obrovských rozměrů zvané Wraith. Bentley zase nabízí nový Continental Flying Spur s motorem schopným rozpohybovat tuto limuzínu až na 320 kilometrů za hodinu. Posádka přitom může díky vestavěnému wi-fi brouzdat po internetu.

 

V nejzápadnějším koutě Švýcarska je ale navíc cítit napětí mezi německým triem prémiových automobilek, kterými jsou Audi, Mercedes-Benz a BMW. První dvě jmenované značky se snaží zaujmout návštěvníky Ženevského autosalonu modely ze segmentu rychlých hatchbacků. Audi tu má vůz S3 Sportback s pohonem všech kol quattro a motorem o výkonu rovných 300 koní. Zdá se ale, že Mercedes má v tomto boji navrch. Jeho A45 AMG je také vybaven pohonem všech kol 4Matic. Navíc ho žene kupředu nejsilnější čtyřválcový motor všech dob. Dokáže vyprodukovat 360 koní, což je o poznání více než v případě Audi.

 

BMW se rozhodlo rozšířit modelovou řadu 3 vozem s označením Gran Turismo. To znamená hlavně větší záď s výklopným víkem a více místa na zavazadla. A český stánek? Škoda se tradičně zaměřila na jeden model, tentokrát jde o novou generaci vozu Octavia. V Ženevě předvede její oblíbenou variantu kombi. Velký kufr a hodně místa v interiéru byly vždy hlavním trumfem tohoto českého vozu. Autosalon v Ženevě můžete navštívit až do 17. března 2013.

Související