Alter eko je společný projekt týdeníku Ekonom a ČRo Rádio Česko, v němž renomovaní ekonomové v rolích moderátorů zpovídají exkluzivní hosty.

Tentokrát o podnikatelských příležitostech v Myanmaru, někdejší Barmě, diskutoval generální ředitel EGAP Jan Procházka s prezidentem Svazu průmyslu a dopravy Jaroslavem Hanákem.

----------

Procházka: Na konci ledna se uskutečnila podnikatelská mise vedená ministrem průmyslu a obchodu Martinem Kubou do Myanmaru, někdejší Barmy. Tato země stojí na prahu ekonomické transformace. Jakou roli v ní může hrát Česká republika?

Výhodou je, že jsme tam byli hodně brzo, výrazně dříve než všechny ostatní evropské země, samozřejmě kromě Velké Británie, která tento stát dlouho ovládala. Ze všech těch jednání, ať na ministerstvech či s podnikatelskými svazy, bylo zřejmé, že znalost České republiky je mimořádná. Každý samozřejmě vzpomněl Baťu a Škodovku, hovořili ale i o Zetoru, Sigmě Lutín a dalších. Takže si myslím, že tam máme velmi dobrou a nadějnou pozici.

Pokud vím, tak právě v tomto teritoriu se všem traktorům říká Zetor. Máme tedy oproti Evropské unii náskok?

Ano, a je to i díky ministru zahraničí, který tam byl před námi a vlastně on otevřel prostor pro naši podnikatelkou misi. A jsem také velice rád, že se tam bude v průběhu letošního roku otevírat zastupitelský úřad - to je velmi důležité.

AUDIO ZÁZNAM DEBATY

Zvukový záznam si můžete stáhnout ve formátu mp3 zde: AUDIO - stáhnout

Audio záznam debaty najdete také pod videem níže:

 

Další díly seriálu

Související