Nejdůležitější české díly na Škodu Citigo pocházejí z mladoboleslavské automobilky. Jak informuje týdeník Ekonom ve svém novém vydání (vychází ve čtvrtek 1. prosince), jde o kompletní převodovku a odlitek bloku motoru.

Celkový objem dodávek dílů z České republiky je ale v případě vozu Citigo, který se montuje v Bratislavě, výrazně menší než u modelu Fabia.

Společnost Monroe Hodkovice nad Mohelkou dodává do nových minivozů zadní tlumiče. Břeclavský Gumotex vyrábí pro Citigo sluneční clony a hlavici řadicí páky. Světla jsou z mohelnické Helly. Zadní nápravu a kovové výztuhy dodává český závod skupiny Benteler. Palivový modul je výrobkem českobudějovické firmy Bosch.

Díly pro Citigo dodávají podle zjištění týdeníku Ekonom rovněž například firmy Witte Nejdek (klika zadních dveří a zámek sedačky), Satrema Praha (motor stěračů), Edscha Bohemia Kamenice nad Lipou (závěs kapoty), Saar Gummi Červený Kostelec (těsnění kapoty), A. Raymond Jablonec nad Nisou (plastové součástky) a Kamax Turnov (vysokopevnostní šrouby).

Komponenty z Česka se dnes ovšem využívají prakticky ve všech v Evropě vyráběných autech.

Hodnocení za půl roku

Ekonom zároveň upozorňuje, že pozici vozu Citigo v tuzemských statistikách nejprve silně ovlivní sama automobilka a její prodejci, kteří si registrují předváděcí a náhradní vozy. Vyplývá to z extrémně nízké srovnávací základny, protože podíl minivozů na českém trhu byl dosud mimořádně  malý.

V říjnu se objednávky na model Citigo od zákazníků ještě ani nepřijímaly, v tabulce prvních registrací však již figuruje 44 kusů. Dosud neprodávaný model tak získal ve své kategorii 13procentní podíl „na trhu“ a zároveň obsadil druhou příčku v říjnovém žebříčku minivozů. Teprve zhruba za půl roku tedy bude vidět, jak je Citigo v Česku skutečně úspěšné.


INFOGRAFIKA: Kdo vyrábí díly pro novou Škodu Citigo? (Pro zvětšení klikněte na obrázek)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Více se o pozici nové, malé škodovky včetně přehledu všech aut pod 200 tisíc korun a recenze Škody Citigo dočtete v novém vydání týdeníku Ekonom, který vyšel ve čtvrtek 1. prosince, nebo pod odkazem níže:

banner 2
Související