Týdeníku Ekonom se podařilo s tímto mužem po rozhovoru s jeho synem, generálním ředitelem Imperialu, nejen setkat, ale na rozdíl od mnoha jiných periodik i na ožehavé téma promluvit.
Poprvé veřejně při setkání vypráví, že peníze, které nastartovaly jeho lázeňský byznys v Česku, pocházely ze Sovětského svazu. "Ale museli jsme si je odpracovat," zdůrazňuje.
Alexander Rebjonok začal počátkem 90. let podnikat s Jiřím Milským. Vedle jiných činností dělali také privatizační projekty. V té době pro středisko Imperial Státních léčebných lázní vymysleli projekt samostatného státního podniku. Odměnou oběma bylo, že ve firmě začali pracovat. Rebjonok řešil ztrátu klientů i nedostatek peněz na výplaty zaměstnanců. V té době uzavřely firmy Chemapol a Megion Neftegas kontrakt na dodávku 500 tisíc tun ropy. Sibiřská firma velkou část utržených peněz, podle Rebjonka stovky milionů dolarů, utrácela v Československu za své zaměstnance. Kupovala jim favority, kožešiny i pobyty v lázních. "My jsme se naftařům zavázali, že odléčíme 900 Rusů, a za to jsme dostali předem 28 milionů korun," vzpomíná Rebjonok senior.
Chcete číst dál?
Ještě na vás čeká 20 % článku.
S předplatným získáte
- Web Ekonom.cz bez reklam
- Možnost sdílet prémiový obsah zdarma (5 článků měsíčně)
- Možnost ukládat si články na později