Realitní magnát Radovan Vítek koupil prostřednictvím své CPI Group 19 kancelářských budov od PPF a mohl by se radovat nad právě uzavřeným obchodem. Místo toho má však starost. Po jeho exmanželce Evě Vítkové chce totiž 906 milionů korun neprůhledná firma Summertime, sídlící na Seychelách.

Důvodem je podle informace týdeníku Ekonom biankosměnka, kterou Vítková podepsala v září 2007 firmě Merone. Tehdy se manželé zrovna bouřlivě rozváděli, Merone měla zajistit vypořádání majetku a Vítková za to firmě slíbila čtvrtinu hodnoty konečné výše plnění od Vítka.

Místo požadovaných 3,6 miliardy korun se Vítek v roce 2010 s exmanželkou dohodl na 50 milionech korun, na směnce se však objevila čtvrtina ze 3,6 miliardy. A navíc směnka skončila v rukou Summertime.

Předání ve zlé víře

Městský soud v Praze vydal letos v únoru proti Vítkové platební rozkaz, kauza však později skončila u soudu a první jednání by mělo proběhnout 9. listopadu. Informace, které má týdeník Ekonom k dispozici, naznačují, že v případu by mohlo jít kromě Vítkové i o majetek samotného Vítka, protože dlužná miliarda má mít původ z doby společného manželství.

Advokát Aleš Rozehnal, který zastupuje Vítkovou, existenci směnky potvrzuje, avšak odmítá vzniklý závazek. Tvrdí, že pohledávka je neplatná, protože smlouva mezi Vítkovou a společností Merone byla uzavřena v rozporu s řadou předpisů a firma prý k vypořádání mezi manželi nakonec ani nijak nepřispěla. „Hlavně je nepochybné, že směnka nebyla převáděna z firmy Merone na společnost Summertime za účelem pouhého transferu vlastnických práv, ale ve zlé víře s úmyslem způsobit žalované škodu,“ zdůraznil Rozehnal pro týdeník Ekonom.

Radovan Vítek uvedl, že směnka mu byla nabídnuta za 200 milionů korun. Stejnou nabídku podle informací týdeníku Ekonom dostali třeba i společník Škody Plzeň Marek Čmejla a exstarosta Františkových Lázní Ivo Mlátilík. „V ceně byl zahrnut i úspěch u prvoinstančního soudu,“ tvrdí Mlátilík. Vítek si myslí, že celá kauza nese známky raketýringu.

Související