Trávíte dovolenou v poslední době aktivněji než v minulosti (sport, loď, karavan, poznávání nových lokalit, gastrozážitky, atd.)? Případně proč ano / proč ne a jak konkrétně dovolenou trávíte?

Mění se způsob trávení dovolené?

Moje dovolené byly vždy spíše aktivní, ale s časem jsem začala preferovat přírodu před městským ruchem. Baví mě běhání a trekking v horských oblastech, zeleň a krásné výhledy. Nedávno jsem se také zamilovala do běhání pláži na kraji břehu bez bot. Je to neuvěřitelně osvobozující a přirozený pocit, který ve mně probouzí mé vnitřní hravé dítě. Kromě fyzické aktivity je toho spousta, co příroda nabízí pro zdraví naší mysli. Pobyt v přírodě mě naplňuje pozitivní energií, klidem a harmonií.
Patrik Duda
Patrik Duda
majitel společnosti Atreon a společnosti Naughty Harbour
Poslední roky trávím dovolenou čistě prací. Na dovolenou není čas :)
David Buchta
David Buchta
CEO a marketingový manažer Primulus Group
Osobně jsem sportovně velmi aktivní během celého roku, proto vždy volím dovolenou spíše odpočinkovou.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Dovolenou trávím aktivně mezi zvířaty, které jsou mou životní láskou. Ať už u nás na farmě nebo v naší zoologické zahradě v Táboře. Její rozlehlý přírodní areál je jako stvořený k odpočinku, což oceňují i desetitisíce lidí, kteří ji každoročně navštíví. Rád chodím na procházky do přírody se psy plemene cane corso, jejichž chovu se věnuji. Příliš volného času ale nemám, významnou developerskou firmu ani vedení zoologické zahrady nelze opustit na delší dobu. I během dovolené proto často řeším pracovní věci, které je nutné vyřešit okamžitě.
Jan Lát
Jan Lát
finanční ředitel, BENEŠ a LÁT a.s.
Mám mnoho let svůj zvyk, že dovolená musí mít alespoň 3 týdny, má být co nejvíc offline, přinést poznávání nových krajin a zvyků, nějaké tůry do kopců, procházky, koupání... Jako ideální jsem si našel cestování s celou rodinou formou roadtripu se stany a spacáky - jihovýchodní oblasti Evropy jsou pro tento typ dovolené ideální.
Zároveň je taková dovolená trénink vyjednávání, protože věkový rozptyl mezi dětmi je sám o sobě výzvou a do toho skloubit jejich představy a představy nás dospělých je další level.
Miroslav Jandečka
Miroslav Jandečka
řídící partner, poradenská společnost BDO
Ano, děti již nejsou doma, mám víc času a pohyb je pro mne nejlepší relaxací po práci, o víkendu, většinou spolu s nejbližšími, kamarády.
Zkusil jsem i něco nového, 200 km pěšky, s batohem, stanem ve Skotsku. Asi jsem dřív nikdy neušel za den víc jak 20 km a taková túra mne příjemně překvapila. Stejně tak úroveň stresu měřená hodinkami, tak nízké hladině se v minulosti nikdy ani nepřiblížila.
Jinak pravidelně fitness, kolo, hokej, snad mne ještě z týmu nevyřadí.
Arthur Braun
Arthur Braun
advokát a managing partner v bpv Braun Partners
K mému překvapení jsem si před několika týdny uvědomil, že jsem na dovolenou už více než 4 roky neletěl. A nejen v době Covidu jsem začal více oceňovat flexibilitu užívání auta. Snižuji si tak i vlastní uhlíkovou stopu. Navíc jsem zjistil, že ve střední a jižní Evropě je tolik zajímavých a pohodových oblastí, že už nemám potřebu vyhledávat “umělé světy” například v Dubaji. Ale každému podle jeho vkusu.
Jan Silber
Jan Silber
zakladatel jobportálu Jobstack.it
Tak v mém případě není u dovolené žádná změna. Pořád preferuji spíše pohodu u vody s rodinou, něco si přečíst a prostě odpočívat. Chci si dovolenou užít v klidu a pohodě, takže je to spíše dost pasivní.
Související