Zklamala vás v něčem současná vláda? Co byste jí vytknul/vytknula?

Volil/volila jste některou ze stávajících vládních stran?

Hodláte ji volit i v příštích volbách?

Jak byznys hodnotí vládu Petra Fialy

Petr Kocian
Petr Kocian
generální ředitel NeoVize Group
Současná vláda je, i přes své nedostatky, nesrovnatelně lepší než vlády, kterých se účastnil Andrej Babiš. Zahraniční politika a prezentace vlády je výborná.
Problémem je komunikace vlády a velmi pomalé reakce na domácí problémy. Je zjevné, že Petr Fiala velmi bojuje o konsenzus a zabráněním sporům v koalici. Chybí mi jasnější idea domácí politiky a boj s deficitem státního rozpočtu. Vláda se snaží neztrácet voliče a působí nedůrazně. Je třeba zefektivnit stát a snížit stavy úředníků.
Vládní koalici jsem volil a zatím to vypadá, že některou z jejích stran budu volit i příště.
Patrik Duda
Patrik Duda
majitel společnosti Atreon a společnosti Naughty Harbour
Politické rozhodnutí současné vlády se mého podnikání s hutními materiály v současné době nijak nedotýkají,"
"Rozhodnutí vlády vnímám jako nezbytné kroky jak se dostat s inflační spirály, byť jsou nepopulární, a pro mnoho lidí budou znamenat výrazné úspory a snížení životního standardu.
Martin Hutař
Martin Hutař
jednatel ve společnosti PRO-BIO
Tolik danajských darů,která táto vláda dostala asi nemá obdoby. Ale nečinost v loňském roce týkající se zastropování cen energií rozpoutala doslova brutálně inflaci. Bohužel vládě chyběla odvaha. Zklamala mne nekoreknost, že v době nejhlubší krize si parlament schválil navýšení platů politiků. Valorizace důchodů by měla být paušální a ne procentuelní. Chleba zdražil všem stejně. Úspory v nákladech státní správy jsou sprosté slovo. Nikdo se neptal učitelů co za to, když jim vláda zaručí 130 % nárust mezd. Vládní strany jsem volil. Bohužel není moc koho jiného v příštích volbách volit.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
V době, kdy se česká ekonomika nachází ve stavu recese, považuji za zásadní chybu jakékoliv zvyšování daní. Zvýšení daní jen prohloubí současnou recesi a může vést ke krizi. Jedinou cestou pro snížení deficitu státního rozpočtu je realizace vládních úsporných opatření velkého rozsahu, která zatím zcela chybí.
Ondřej Tyleček
Ondřej Tyleček
Managing Director Fairy Tailors
Vláda je v obtížné pozici, kterou jí nezávidím. Po letech populismu a rozhazování svých předchůdců musí začít efektivně šetřit. Zklamalo mne, že s důchodovou reformou přichází později, než slíbila, a přeju jí, aby měla dost odvahy provést potřebné razantní kroky k nápravě stavu veřejných financí.

V posledních parlamentních volbách jsem volil koalici Spolu, jsem se svou volbou spokojený a budu vládní strany volit i nadále.
Martin Lipert
Martin Lipert
zakladatel eReading.cz, CEO v Team Business, s.r.o.
Máme nejpravicovější vládu po velmi dlouhé době a nepozouju zásadní změnu. Např. v mém oboru (knihovnicví) vidím rozhazování peněz na všechny světové strany (pokud by pan ministr kultury chtěl vědět kde, ať kdykoli zavolá). Mrzí mě, že vláda nemá odvahu dělat nepopulární věci. Na druhou stranu si lidé po éře Babiše zvykli, že vláda rozhazuje všem bez omezení a na to se zvyká snadno. Myslím, že tato vláda má našlápnuto na to, že nic moc nedokáže a k tomu ještě prohraje příští volby.
A ano, volil jsem vládní stranu a předpovídat budoucnost neumím.
Miroslav Jandečka
Miroslav Jandečka
řídící partner, poradenská společnost BDO
Očekávání na vládu jsou po dlouhém období vlády ANO vysoká. Vláda změny dlouho připravuje, diskutovat v pětikoalici je náročné. Počkejme si na výsledek těchto diskusí, příprav, na návrhy zákonů do podzimu. Doufejme, že vláda nepromarní svoji šanci, bude mít odvahu k podstatným změnám směrem k prohloubení demokracie, svobody osobní, svobody k podnikání.
Moc bych si přál, aby se u nás svobodně podnikalo v konkurenčním prostření místo abychom prohlubovali rozpočtový deficit a závislost podnikatelů na dotacích! Čím víc daňových výjimek a dotací zrušíme, tím lépe nám bude!
Arthur Braun
Arthur Braun
advokát a managing partner v bpv Braun Partners
Zahraniční politika je sice dobrá, ale stále nevidím přísnou úspornou politiku.
Např. navýšení minimální daně na příjem do 2 Mio CZK podpoří Švarc systém. EET přece fungovalo, v restauracích se kradlo méně, stát vydělal více, navíc funguje i jinde ve světě. Pokud by se k tomu snížila i loterijní daň, byl bych velice zklamán.
Ale nedovedu si představit jinou vládu, jen doufám, že současná vláda využije své historické příležitosti a konečně provede hospodářskou politiku orientovanou na budoucnost.
Kvido Štěpánek
Kvido Štěpánek
byznysmen a majitel firmy Isolit‑Bravo
Je to velmi špatná vláda. Neznám ale žádnou jinou lepší, která by z před i povolební konstelace mohla vzejít. Tudíž jsem ji volil a budu volit.
Šárka Litvinová
Šárka Litvinová
spolumajitelka společnosti Asiana
Každá vláda v něčem zklame. Vytýkám současné vládě málo odvahy, váhavost a nesrozumitelnost.

Ano, jednu z pěti stran.

Je brzy na rozhodování.
Jiří Machálek
Jiří Machálek
ředitel společnosti West Media
Neřekl bych zklamala, nicméně nenadchla. Ano, volil bych znovu, jiná možnost není.
Související