Jaká konkrétní opatření máte v podniku připravená pro eventuální další vlnu covidu-19?

Protiepidemická opatření

Tomáš Mertlík
Tomáš Mertlík
generální ředitel a majitel Batist Medical
Vzhledem k tomu, že jsme firma zabívající se výrobou zdravotnických prostředků, máme a dodržujme na pracovištích nejpřísnější podmínky. Hygiena, rozestupy, ochranné pracovní pomůcky, desinfekce, jako ochrana dýchacích cest pak nanoroušky. Tím, že jsme výrobce nanoroušek, které mají lepší virovou ochranu než většin FF2 respirátorů na trhu, používáme pro všechny zaměstnance pouze nanoroušky naší výroby. Většina našich zaměstnanců je očkovaná, ostatní se snažíme k očkování motivovat. Vzhledem k tomu, že jsme distributorem antigenních testů, máme jich dostatek pro testování všech zaměstnanců
Miroslav Jandečka
Miroslav Jandečka
řídící partner, poradenská společnost BDO
Vytváříme zaměstnancům co nejlepší technické zázemí pro práci na dálku. Jsme velmi liberální v tom, kdy a odkud pracují. Nechceme stresovat rodiče s dětmi v karanténě. Nijak zaměstnance neomezujeme a jsme rádi, že se chtějí vrátit k normálnímu životu. To nic nemění na našem zdůrazňování odpovědnosti a ohleduplnosti k těm, kteří se chránit dostatečně nemohou a jsou ohroženi.
Karolína Topolová
Karolína Topolová
generální ředitelka AAA Auto
Již před několika týdny jsme zahájili motivační soutěž pro zaměstnance na podporu očkování, díky které se nám daří počet očkovanýck kolegů zvyšovat. Máme vyzkoušené postupy pro on-line prodej vozů, které jsme zdokonalili během minulých lockdownů. Tyto procesy využíváme nadále a ze strany zákazníků je o ně zájem. Stejně tak máme připravené krizové plány pro omezení rizika šíření infekce ve firmě a zajištění jejího chodu. Samozřejmostí je čištění a desinfekce nabízených vozidel i poboček a prostor pro zákazníky. Doufám, že k plošnému lockdownu již nedojde, ale i na něj bychom byli připraveni.
Markéta Stržínková
Markéta Stržínková
ředitelka pobočky Atradius Česká repubika
Pro kancelář s 45 lidmi: Na prvním místě osobní odpovědnost každého jedince, home office 60/40%, proočkovanost máme 90%, testování min. 1x týdně. Omezení společenských akcí.
Ladislav Brázdil
Ladislav Brázdil
generální ředitel Závodů lehkých konstrukcí Loštice (ZLKL)
Již v létě jsme naše zaměstnance motivovali k tomu, aby se nechali očkovat. Dáváme odměny v podobě potravinových doplňků, našim cizincům jsme domluvili hromadné očkování u obvodní lékařky, jelikož sami se báli využít nabídky veřejného očkování. Dále budeme dodržovat nařízení vlády. Naše pozornost se nicméně upíná k závažnějším rizikům, které vyplývají z ekonomické situace, naše preventivní opatření jdou tedy např. do oblastí nákupu, abychom neohrozili výrobu nedostatkem zdrojů.
Petr Kocian
Petr Kocian
generální ředitel NeoVize Group
Pojďme už epidemii Covid-19 ukončit. Aktuálně nás trápí vlna nachlazení a horeček, která vyřadila cca 30% personálu a s COVID-19 nemá nic společného.
Naprostá většina našeho personálu je očkovaná, takže se snažíme hlavně posilovat imunitu našich kolegů pomocí vitamínů a čerstvého ovoce na pracovišti.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Zaměstnanci budou v souladu s aktuálním nařízením povinně nosit respirátory po celou dobu pobytu na pracovišti. Zároveň budeme apelovat na všechny zaměstnance, aby se nechali očkovat. Nařídit to nicméně nemůžeme. Pravidelné testování nyní neplánujeme, přínosy tohoto opatření byly sporné.
Jakub Brandalík
Jakub Brandalík
ředitel společností Lightway a Wirtuuu
S další vlnou Covidu u nás v Lightway nepočítáme, takže opatření neplánujeme žádná. Skoro všichni jsou očkovaní, tak se nemáme čeho bát, doufejme.
Kvido Štěpánek
Kvido Štěpánek
byznysmen a majitel firmy Isolit‑Bravo
Jakkoli stojím na opačné straně než Tomio Okamura, v tomto má pravdu a je jediný frajer: Nechte už lidi konečně normálně žít a přestaňte je otravovat!
Jan Lát
Jan Lát
finanční ředitel, BENEŠ a LÁT a.s.
Máme připravený komplexní plán, který jsme připravovali v první vlně a dále jej zpřesňovali.
Vše se bude odvíjet od průběhu další vlny. První jsou snížení mobility - tedy pohybu zaměstnanců mezi provozy, zvýšení využití homeoffice apod.
Samozřejmostí je pak zvýšená hygiena. Dobrovolné preventivní testování provádíme i nyní.
Jan Silber
Jan Silber
zakladatel jobportálu Jobstack.it
U nás je možnost pracovat vzdáleně, kterou i z velké části stále využíváme, takže se v zásadě nic nemění.
David Mencl
David Mencl
ředitel společnosti Ekonomické stavby
Testujeme. Izolujeme. Trasujeme.

Již v minulém roce se nám dařilo trasování a následná izolace (do výsledků testů) nesrovnatelně rychleji a s větší účinností nežli státu. A je to v pravdě společně s očkováním jediná cesta z této nelehké situace.
Šárka Litvinová
Šárka Litvinová
spolumajitelka společnosti Asiana
Asiana/letuška.cz disponuje prostornými kancelářemi, v nichž pracovníci mohou dodržovat bezpečné vzdálenosti mezi sebou. Velkou část provozu zajišťujeme stále ze vzdáleného připojení. Samotný provoz firmy není pro šíření nemoci rizikový. Neovlivníme ale pohyb pracovníků v jiném prostředí - v hromadné dopravě, pří nákupech, v rodině....

Technologicky jsme k uzavírkám připraveni.
Jaroslav Řasa
Jaroslav Řasa
zakladatel ABRA Software
Prave je zavadime: Obnovujeme testovani, dusledne rousky po celou dobu na pracovisti pro neockovane, posileni homeoffice, postupne omezeni vetsich porad a setkavani.
Marek Hatlapatka
Marek Hatlapatka
Především jsme v posledních měsících nelenili a snažili se o co nejvyšší míru prevence. Máme díky tomu mj. vyšší procento proočkovaných zaměstnanců než je tomu v celé populaci. Jsme připraveni promtně zavést opatření, která se osvědčila v předešlé vlně. Povinné respirátory, zvýšená úroveň desinfekce, pravidelné testování, omezení fyzických návštěv na pobočkách, home-office režim tam, kde to dává smysl apod. Jsme tedy připraveni přispět svým dílem k celospolečenské zodpovědnosti, stejně jako v předešlých vlnách. Zároveň nás děsí, že vláda stejně jako v předešlých vlnách připravená opět není.
Související