Jak jste spokojeni s výsledkem voleb?


Na jaké priority by se měla příští vláda soustředit, aby se v Česku žilo a podnikalo lépe?

Volební výsledky a priority nové vlády

Martin Hutař
Martin Hutař
jednatel ve společnosti PRO-BIO
Hodně ! V našem oboru (biopotraviny a ekologické zemědělství) je hodně co dohánět. Věřím , že nová vláda nebude bránit(resp. bude podporovat) rozvoji tohoto sektoru , který napomáhá řešit mnoho průšvihů z let minulých. Ale to je na dlouhou esej :).
Tomáš Jelínek
Tomáš Jelínek
výkonný ředitel Century21
Spokojenost bych hodnotil až po sestavení vlády. Priority: Digitalizace státu, zjednodušení všech procesů ve státní správě (omezit duplicitní činnosti, zavést jednu daň z příjmu atd.), snížení nákladů na zaměstnance pro zaměstnavatele, zvýšení průměrných příjmu v soukromém sektoru, snížení mandatorních výdajů státu, snížení počtu státních úředníků a razantní zvýšení jejich produktivity, prosazení důchodové reformy, stanovit energetickou koncepci státu.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Vláda by měla omezit byrokracii na minimální míru. Minimálně by měly být také využívány regulace a naopak vysokou podporu by měl mít volný trh s minimálním množstvím omezení. Zásadní prioritu představuje rychlé zajištění fungování nového stavebního zákona. Současný stavební zákon je nejen obrovskou brzdou stavebnictví, ale i celé ekonomiky. Developerský projekt se povoluje 5 let, což zdražuje byty o 10 %. Výstavby infrastruktury jako jsou např. silniční obchvaty měst se zdržují o celá desetiletí.
Stanislav Petříček
Stanislav Petříček
zakladatel bistRAWveg, popularizátor zdravého životního stylu pro manažery, spolumajitel společnosti TP Consulting
Volby dopadly lépe než jsem si představoval v nejlepších snech. Pro lepší budoucnost v souvislosti s novou vládou by byl dobrý opětovný návrat k morálce, slušnosti a dlouhodobé zodpovědnosti.
Ladislav Brázdil
Ladislav Brázdil
generální ředitel Závodů lehkých konstrukcí Loštice (ZLKL)
Jsem určitě spokojen. Čekal jsem, že v koalici s SPD bude mít ANO méně křesel, ale že volby prohraje i jako strana bylo spíš mé přání, než že bych tomu věřil. Příští vláda by měla narovnat pokřivení, která se tu v posledních letech udála, zasadit se opět o nestrannost médií, snížit korupci, která je nyní v podstatě centralizovaná, zastavit neoprávněný tok EU peněz do koncernu. Dalších témat je hodně, mě by např. potěšilo, kdyby vláda reflektovala na aktuální situaci na pracovním trhu a umožnila flexibilnější a jednodušší přísun zahraničních pracovníků do ČR.
Jindřich Fikar
Jindřich Fikar
majitel čokoládovny Fikar
Spokojen jsem velmi. Vyšlo úplně všechno co vyjít mohlo. Dokonce, ale to fakt není důležité, jsem vyhrál v sázkové kanceláři, kde jsem tipoval , že Babiš volby nevyhraje. I ti Piráti nebudou tolik zlobit, Musí dojít k důsledné deagrofertizaci politiky a ideálně ministerstvo vnitra svěřit právě Pirátům. Ať se vyřádí na Babišovi a ostatním dají pokoj. Pan Fiala je velmi slušný člověk a určitě naši zem povede velmi zodpovědně a dobře ! A nejdůležitější je vyčistit azkorumpovanou státní zprávu. Ideálně všechny vedoucí pozice znovu obsadit ve výběrových řízeních .
Radek Špicar
Radek Špicar
viceprezident Svazu průmyslu ČR
Už jsem příliš starý na to, abych očekával, že nějaká nová vláda mávnutím kouzelného proutku vyřeší všechny problémy naší země. Ať už povolební vyjednávání ale dopadnou jakkoli, je vysoce pravděpodobné, že se podaří udržet proevropské směřování naší země a to mě těší velmi.
Arthur Braun
Arthur Braun
advokát a managing partner v bpv Braun Partners
Doufám, že výsledek (nejvíce hlasů pro Spolu a jasná většina ve Sněmovně) ukončí plány táhnout mezidobí o další rok a půl.
Přeji si, aby nová vláda hrála aktivní roli v EU a využila české předsednictví v Radě EU příští rok ke koherentní a racionální politice směřované na budoucí roli EU ve světě, místo pasivně-agresivní role vzpurného dítěte jakou se prezentuje v současnosti polská a maďarská vláda.
Výsledky voleb dopadly nad očekávání dobře. Lidé svým hlasováním potvrdili, že je čas na změnu.

Nová vláda by se měla zaměřit především na zastavení rozhazování peněz. Měla by provést důslednou analýzu stavu financí a vyvodit z ní důsledky ve formě škrtů, zredukování počtu státních zaměstnanců a rovněž v zastavení růstu platů státních zaměstnanců, kterým se zcela neadekvátně zvedaly platy. Je důležité zastavit rostoucí inflaci. Na druhou stranu je potřeba vytyčit jasné priority v oblasti investic. Zde vidím jako klíčové zlepšení dopravní infrastruktury.
Jan Silber
Jan Silber
zakladatel jobportálu Jobstack.it
Výsledky voleb jsou neuvěřitelné a všem za to moc děkuji! Věcí, které je třeba spravit je po ANO opravdu hodně. Ale hlavní prioritu nyní má asi rozpočet a stabilizace státních financí.
Petr Kocian
Petr Kocian
generální ředitel NeoVize Group
Volby dopadly nad očekávání dobře. Těším se, že skončí obdobní morální marasmu a ekonomického hazardu.
Je třeba se soustředit na stabilizaci státního rozpočtu, snížení počtu státních úředníků a celkové zeštíhlení státu, digitalizaci, výstavbu infrastruktury, skutečnou podporu vzdělávání a investice do vědy.
Součástí těchto kroků by mělo být i postupné zjednodušování legislativy a eliminace byrokracie.
Nelze opominou i řešení sociální problémů, dostupného bydlení podporu chudých regionů - zejména celé krušnohorské pohraničí, ústecko a severní Morava.
Šárka Litvinová
Šárka Litvinová
spolumajitelka společnosti Asiana
S výsledky voleb jsem spokojená a věřím, že nová vláda s důvěrou se pustí do práce co nejdříve.
Měla by se soustředit na stanovení strategických priorit s výhledem na desítky let dopředu (energetika, ochrana půdního fondu, bezpečnost....vztah k EU). S ohledem na ně řešit současné problémy. Konsolidovat pracovní trh, odstranit mzdovou nerovnost mezi státním a soukromým sektorem. Liberalizovat zákoník práce. Nebát se nepopulárních kroků, pokud nás povedou k prosperitě.
Kvido Štěpánek
Kvido Štěpánek
byznysmen a majitel firmy Isolit‑Bravo
Ano v mezích možností jsem spokojen.
Neprodleně zastavit zadlužování a začít dluh splácet.
Jaroslav Řasa
Jaroslav Řasa
zakladatel ABRA Software
Volby dopadly skvele!

Vyhnat bratrstvo kocici pracky AB,

Jasne se prihalsit k evropske spolecne politice a TVORIT JI,

Odstranit postupne odmenovani lidi, kteri si to nezaslouzi

A hlavne - pracovat na tom, abychom byli 20ti skoro ve vsem na svete (dnes jsme cca 25-30) 👍✌🇨🇿!!!
Martin Lipert
Martin Lipert
zakladatel eReading.cz, CEO v Team Business, s.r.o.
Nesmírně se mi ulevilo, že po 8 letech se našlo dostatek lidí, kteří mají jinou vizi než současní vládci a měli dostatek přesvědčení toto dát najevo. Od vlády očekávám to, aby instituce začaly hájit české zájmy a zájmy všech občanů (včetně všech ryb) bez rozdílu. Cítím obrovskou šanci v to, abychom se dohodli na důchodech, protože pokud to neuděláme zítra, tak řešení bude strašně bolet. Stejně tak bych si přál stavební zákon, který nás posune před Kamerun, ústavní zákaz deficitu státního rozpočtu, pokud růst HDP bude nad 3%, digitalizaci a už žádné kmotry.
Jan Hrubý
Jan Hrubý
generální ředitel RE/MAX
Jsem naplněn optimismem primárně kvůli tomu, že KSČM definitivně mizí do propadliště dějin, kam patří. Škoda, že jsme museli čekat tak dlouho! Výsledek voleb mě těší, ale zároveň mám obavu z následujících kroků Hradu a her, které nyní začnou. Prioritou vlády by měla být maximální podpora podnikání a vzdělání ruku v ruce se zásadními čistkami na výdajové straně rozpočtu, které by mohly začít např. ve státní správě.
Související