Inflace v dubnu překročila tři procenta. Obáváte se, že by mohla poškodit Vaši společnost, znehodnotit její rezervy?

Pokud ano, jakým způsobem plánujete peníze Vaší firmy či Vaše vlastní pro inflaci zabezpečit?

Inflace na vzestupu

Jakub Juhaňák
Jakub Juhaňák
výkonný ředitel James Cook Languages
Po divokém roce 2020, kdy jsem v prvním pololetí přišli o téměř 40 % obratu se jeví problematika inflace s hodnotou kolem 3 % celkem nevině.
Naše společnost je nyní stabilizovaná, optimalizovaná a zdravá, znehodnocování však nebereme na lehkou váhu a intenzivně investujeme do nových projektů. Covid jsme vzali jako výzvu a rozhodli jsme se proces digitalizace jazykového vzdělávání posunout o parník dál, než je v ČR standardní. V těchto měsících přicházíme s revolučním řešením pro naše klienty, které maximalizuje motivaci studentů a zefektivní tak pro klienta náklady spojené se vzděláváním.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Ideální investicí je investice do nemovitosti. Koupení bytu za přiměřenou cenu umožňuje výnos na úrovni cca 5% ročně a zároveň zcela zajišťuje investici proti inflaci, vzhledem k tomu že s inflací roste i cena bytu. Taková investice se ale vyplatí pouze tehdy, pokud bude kupující dodržovat tzv. Korcovo pravidlo. To říká, že u bytů, které mají plochu do 50 m2, musí cena bytu představovat maximálně 20násobek ročního nájemného v dané oblasti. Toto pravidlo platí prakticky univerzálně a nezávisle na poloze. Každý díky němu snadno zjistí, jestli není nabízený byt předražený.
Tomáš Mertlík
Tomáš Mertlík
generální ředitel a majitel Batist Medical
Nízké úrokové míry v kombinaci s dobrými hospodářskými výsledky naší společnosti podporují náš investiční a akviziční apetit. Peníze ve slamníku nemáme, investujeme je do technologií výroby a geografické expanze. Co se týče soukromých finančních prostředků, stále jsou v mém hledáčku reality a nově zvažují také nákup kryptoměn.
Miroslav Jandečka
Miroslav Jandečka
řídící partner, poradenská společnost BDO
Naše společnost neustále roste, s tím souvisí potřeba financování růstu. Věříme si, a naši společnost považujeme za nejlepší investiční příležitost, držíme minimum hotovosti. Výkyvy řešíme kontokorentem, považujeme současnou dobu levných peněz za ideální pro investování.
Kvido Štěpánek
Kvido Štěpánek
byznysmen a majitel firmy Isolit‑Bravo
Ano, podle mne inflace bude vzrůstat. Pojistit se proti ní je obtížné, to chce samozřejmě každý.
Jiří Machálek
Jiří Machálek
ředitel společnosti West Media
Pokud by inflace byla vyšší, musel by DinoPark pochopitelně reagovat zvýšením vstupného, což ovšem nyní nepředpokládáme. Jakékoli rezervy vkládáme ihned do nových projektů.
Jakub Brandalík
Jakub Brandalík
ředitel společností Lightway a Wirtuuu
Lightway dal v posledních letech většinu rezerv do vývoje a výroby nových typů křišťálových světlovodů.
Po odeznění krize díky Covidu se nám teď začínají investice vracet zvýšenou poptávkou a inflaci nevnímáme nijak výrazně.
Výroba Lightway světlovodů po období pandemie zase letí nahoru.
Jan Silber
Jan Silber
zakladatel jobportálu Jobstack.it
V naší společnosti inflaci nevnímáme jako nějaký zásadní problém. Samozřejmě pokud se bavíme o nějaké rozumné míře a ne inflační spirále. Velké rezervy nevytváříme, přebytky průběžně investujeme do rozvojových aktivit, takže u nás není moc co znehodnocovat.
Související