Jakou letos vydanou knihu byste doporučili čtenářům Ekonomu? Proč zrovna tuto? Máte tip i na nějaký podcast?

Tipy na knižní novinky a podcasty

Jindřich Fikar
Jindřich Fikar
majitel čokoládovny Fikar
Mám rád sci fi a fantasy. Budoucnost je bohužel docela předvídatelná a o současnosti se bude psát podle toho, kdo tu knihu bude povolovat . Dotisk knihy Stáčení temného piva od Tima Powerse je o pivovaru ve Vídni , kde Západ s pomocí magie a křesťanství porazí Východ při boji s islámem v roce 1529. Je psaná čtivě, z pohledu sympatického žoldnéře. Sám ji mám třikrát ( fakt hodně čtu) , kdybych ji někde ztratil. A dá se lehce pochopit nesoulad mezi těmi, kdo mají zkušenost s islámem a těmi na mapě kousek dál.
Magdalena Souček
Magdalena Souček
vedoucí partnerka EY v České republice
Knížka, kterou bych určitě doporučila, se jmenuje 99 trefných postřehů Tomáše Bati. Je plná vzpomínek z osobních setkání s Tomášem Baťou a vyzdvihuje hodnoty, na nichž nejvýznamnější český podnikatel vystavěl svůj celosvětový úspěch. Myšlenky v ní jsou i po dlouhých 100 letech stále aktuální a začínajícím podnikatelům i zavedeným matadorům byznysu mohou být skvělým zdrojem inspirace.
Kvido Štěpánek
Kvido Štěpánek
byznysmen a majitel firmy Isolit‑Bravo
Doporučuji: " Gabriela Končitíková : 99 trefných postřehů Tomáše Bati." Proč? Abychom si uvědomili, v jak rozvolněné době nyní žijeme, abychom si nemysleli, že nám všechno projde a abychom byli náročnější na sebe i své spolupracovníky.
Miroslav Jandečka
Miroslav Jandečka
řídící partner, poradenská společnost BDO
Dovolím si knihy 2, Radku Denemarkovou, Hodiny z olova, donutí Vás k zamyšlení nad naší minulostí a současností, vztahem k Číně, morálkou a kariérou.
A pak Vyhnání Gerty Schnirch od Kateřiny Tučkové, o strašných událostech, které potkaly brněnské Němce, o hrůze fašismu, komunismu a jejich vlivu na náš současný život.

Zkuste jakýkoliv díl podcastu Dave Stachowiaka "Coaching for leaders". Dnes již 498 dílů a moc jsem jich nevynechal. Informace o aktuálních trendech leadershipu, rozhovory s autory významných knih jsou pro mne častou inspirací.
Jan Lát
Jan Lát
finanční ředitel, BENEŠ a LÁT a.s.
Doporučím úplně čerstvě vydanou knihu Agnes a zakázaná hora (V. Hurdová) - "pohádka" o tom, co je v každém z nás tím jedinečným, tím darem, se kterým jsem přišli na svět a kterým můžeme svět zlepšit. Je důležité v denním shonu vidět to, že každý z nás má něco, čím může svému okolí prospět, své okolí kultivovat a rozvíjet tak i sebe sama.
Tahle kniha o seberozvoji se dá navíc číst i s dětmi, i pro ně je inspirací.

Z podcastů jsem si v poslední době oblíbil Podnikatelskou mysl (J.Sušánka) a úplně nově vznikající podcast projektu Můžeš podnikat (moderuje Štěpánka Duffková).
Radek Špicar
Radek Špicar
viceprezident Svazu průmyslu ČR
Nedávno vydaný nádherný Kompletní soupis grafického díla Vladimíra Boudníka a podcast Insider nabízející zajímavý vhled do světa českého konzervatismu
Jakub Brandalík
Jakub Brandalík
ředitel společností Lightway a Wirtuuu
Doporučil bych napínavou knihu Liška od Fredericka Forsytha, čte se jedním dechem :)
Jan Silber
Jan Silber
zakladatel jobportálu Jobstack.it
Osobně bych určitě doporučil knihu WTF Co přinese budoucnost a jak ji přežít od Tima O‘Reillyho. Je to skvělá kniha od skvělého autora, která se zaobírá různými pohledy na současnost, budoucnost a vývoj světové ekonomiky v kombinaci s novými technologiemi. Zároveň probírá i sociálními aspekty současných a budoucích trendů. V každém případě stojí za přečtení a nebude to pro nikoho ztracený čas!
Související