Pandemie ovlivnila způsoby, jak budou podniky děkovat svým zaměstnancům za práci v uplynulém roce. Jak letos řeší vánoční dárky a večírky vaše firma? Jak bude lidem dárky doručovat, pracují-li z domova?

Vánoce ve vaší firmě

Jindřich Fikar
Jindřich Fikar
majitel čokoládovny Fikar
U nás v Čokoládovně vyrábíme do celého světa prakticky jenom dárky . Loni jsme zaměstnancům dávali vstup do wellness, letos si každý vybere něco z katalogu od firmy Bushman, taky to mají všechno zavřené a tradičně Vánoční, čokoládovou figurkovou kolekci. Jinak všichni víme , že ideální dárek je čokoláda :-) !
Večírek máme předběžně domluvený, ale kdo ví co s tím číňanem bude .
Jan Lát
Jan Lát
finanční ředitel, BENEŠ a LÁT a.s.
Dodržujeme rozestupy mezi přítomností v práci a během jednoho týdne se na pracovišti prostřídáme všichni - tedy doručení dárků bude standardní cestou.
Namísto večírků připravujeme formu předvánočního poděkování s "punčem a cukrovím" v "take away" balení.
Tomáš Prajzler
Tomáš Prajzler
Regionální ředitel Talentor Advanced Search
Řešíme pouze dárky pro klienty a řešíme to poměrně intenzivně. Kde to jen trochu jde a lidi chodí aspoň občas do práce, posíláme dárky tam, komu ne, tak pokud to je možné je posíláme domů.
Richard Baar
Richard Baar
CEO a zakladatel společnosti Daktela
Ani v této složité době nezapomínáme na naše zaměstnance a obchodní partnery. Jak je v Daktele již tradicí, můžou se všichni těšit na malé firemní překvapení, samozřejmostí jsou také zaměstnanecké bonusy, protože letošní rok byl navzdory celkové situaci pro nás velmi úspěšný.
Mrzí mě, že se letos nepotkáme na vánočním večírku, vše si ovšem společně vynahradíme na prvním teambuildingu až pandemie skončí. A v Daktele nezapomínáme ani na ty, kteří neměli tolik štěstí v životě, jako například děti v dětských domovech. Nejenom těm z naší firemní sbírky pořídíme a zašleme dárky pod stromeček.
Šárka Litvinová
Šárka Litvinová
spolumajitelka společnosti Asiana
Letošní konec roku a vánoční odměny v sektoru cestovního ruchu budou rozhodně jiné než v předchozích letech hojnosti. Budeme se muset spokojit s pozitivní zprávou, že vykračujeme do dalšího roku sice oškubaní covidem, ale optimisticky a připraveni na další výzvy. Náš tým pracuje v polních podmínkách nouzového stavu, ale nepřestává odvádět skvělý výkon. Je to příslib toho, že zvládneme také nové překážky. Slavit a odměňovat se budeme, až je překonáme.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Tak jako každý rok budeme dárky dávat našim nejdůležitějším partnerům. Standardně je předáváme osobně, letos je však budeme nechávat na recepcích. Žádné vánoční akce pro zaměstnance letos pořádat nebudeme.
Arthur Braun
Arthur Braun
advokát a managing partner v bpv Braun Partners
Ježíšek na nás letos nezapomněl, a navzdory všem covid19 omezením se na něj u nás vztahují jisté výjimky, proto by nám měl dárky doručit na naše pracovní stoly už na Vánoce. Kdy si jej kdo vybere bude záležet už na dotyčném.
Letos jsme se, asi jako většina firem, rozhodli posunout vánoční večírek na bezpečnější dobu, kdy se všichni budeme moci společně vidět jinde než v kanceláři nebo na obrazovce počítače. Po celém 2020 si to jistě zasloužíme
Jiří Machálek
Jiří Machálek
ředitel společnosti West Media
V DinoParku letos vánoční dárky řešit nebudeme. Zaměstnancům samozřejmě patří velký dík za náročný rok, ovšem na rozdávání si budeme muset počkat. Všichni dobře tuší, že odměňovat se letos bude patrně pouze vřelým slovem.
Ladislav Brázdil
Ladislav Brázdil
generální ředitel Závodů lehkých konstrukcí Loštice (ZLKL)
Vánoční večírek jsme zrušili, doufáme, že si společné setkání vynahradíme v létě. Místo večírku dostanou zaměstnanci o něco více dárků, budou to pozornosti, které zpříjemní vánoční svátky. Předávat je budeme osobně v práci, jelikož většina zaměstnanců do práce chodí i nadále, jsme výrobní firma, nejde to jinak. U všech, kteří jsou v karanténě, nemocní nebo na home office, budeme improvizovat ve způsobu doručení. Mnoho zaměstnanců bydlí v blízkém okolí, takže se Ježíškem může stát každý z nás :).
Jiří Hlavatý
Jiří Hlavatý
generální ředitel a majitel textilní společnosti Juta
Pro zákazníky máme opět vánoční pozornosti, které budou letos bohužel převážně zasílány poštou. Určitě nebudu zastáncem hromadných oslav, i když by nastalo rozvolnění. V JUTĚ, která má 16 výrobních fabrik s nepřetržitou výrobou si práci z domu nemůžeme dovolit a ani není zvykem dávat 2300 zaměstnancům vánoční dárky. S srpnu jsme zvýšili platy o 4 % a od 1.12 zvýšíme zase o 4 %. I to může být považováno za dárek nejenom pro naše lidi, ale také za dárek pro stát, který z toho dostane sociální, zdravotní a daně z příjmu. To mě radost nedělá. Raději bychom to místo státu přidali zaměstnancům.
Jitka Kopecká
Jitka Kopecká
HR ředitelka a jednatelka, Ericsson
Každý rok u nás probíhal vánoční večírek, což letos není kvůli pandemii možné. Plánujeme tedy poslat zaměstnancům do jejich domácích kanceláří nějaký zajímavý dárek. Tuto cestu jsme letos již dvakrát využili a setkala se s pozitivním ohlasem.
Jakub Brandalík
Jakub Brandalík
ředitel společností Lightway a Wirtuuu
Jako výrobce křišťálových světlovodů Lightway finišujeme úspěšnou sezónu a určitě naše zaměstnance potěšíme dárky k vánocům.
Nebude večírek, ale vynahradíme to na jaře. Pokud musí někdo zůstat doma, tak mu je Lightway doručí domů.
Zaslouží si to za výkon, který letos odvedli.
Miroslav Jandečka
Miroslav Jandečka
řídící partner, poradenská společnost BDO
Děkovat? Asi nejlépe přes Teams videokonferenci. Zkuste si představit, že bych Vám takto odpověděl před rokem. Měli byste mne za podivína.

Bohužel se osobně nesejdeme v klidu u skleničky. Ty krásné chvíle před Vánoci mi budou chybět.
Zaměstnanci se v kancelářích objevují, dárek tam na ně bude čekat.
Naši zaměstnanci si pochvalu opravdu zaslouží. Věřím tomu, že i většina zaměstnanců v České republice, v Evropě, po celém světě, přes omezení pohybu cítím velkou naši vzájemnou závislost. Byl to těžký rok a doufám, že za rok si oslavu po celoroční práci vynahradíme.
Jan Silber
Jan Silber
zakladatel jobportálu Jobstack.it
Jsme menší firma, tak věřím, že to i v tomto módu nějak zvládneme. Dárky rozvezeme a osobně předáme, prostě si zahrajeme na kurýry. No a večírek musíme odložit na lepší časy. Určitě o něj nechceme naše pracovníky připravit, takže si počkáme, až bude možné připravit párty v plné parádě.
Související