Jakým způsobem se snažíte zhodnocovat peníze, které vyděláte? Investujete například na kapitálových trzích nebo do nemovitostí?

Manažerské investice

Stanislav Petříček
Stanislav Petříček
zakladatel bistRAWveg, popularizátor zdravého životního stylu pro manažery, spolumajitel společnosti TP Consulting
Já osobně diverzifikuji mezi zlato, akcie a podobné finanční produkty. Nemovitosti, vzhledem k tomu že nejsem zručný, jsem velmi rychle opustil. Všem doporučuji investovat do věcí, ke kterým máte vztah, ať už to jsou známky, numismatika, veteráni nebo třeba kryptoměny. Vhodné je investovat v delších časových rámcích, ne "tady a teď", to je pak metoda "pokus a omyl".
Karolína Topolová
Karolína Topolová
generální ředitelka AAA Auto
Do nemovitostí, ideálně k vlastnímu bydlení nebo pro bydlení rodiny. Za důležité považuji rovněž investice do vzdělání dětí.
Tomáš Jelínek
Tomáš Jelínek
výkonný ředitel Century21
Peníze rozkládám do několika forem investic. Investuji na trzích prostřednictvím investičních fondů, ukládám ale také do penzijního připojištění. Koníčkem je mi fyzické zlato, především mince. Z pohledu profesní deformace se věnuji investicím do nemovitostí, což považuji za součást mé pracovní činnosti, než jako formu investice.
Arthur Braun
Arthur Braun
advokát a managing partner v bpv Braun Partners
Prioritně se snažím investovat do zdraví svého a své rodiny, bez toho nemá nic jiné smysl. Největší výnosnost z dlouhodobého horizontu má určitě investice do vzdělávání mých 3 dětí. Dále pak se snažím investovat do vlastní firmy, má vyšší zhodnocení než osobní spoření. A v neposlední řadě investuju i do nemovitostí, akcií, start-upu, pár dluhopisů, jak v ČR tak v zahraničí.
Jakub Brandalík
Jakub Brandalík
ředitel společností Lightway a Wirtuuu
Všechny vydělané peníze v současnosti investujeme zpět do firmy, jelikož je po Covidu potřebujeme k obnoveni produkce křišťálových světlovodů Lightway.
Miroslav Jandečka
Miroslav Jandečka
řídící partner, poradenská společnost BDO
Můj čtrnáctiletý syn má malé akciové portfolio, velmi se na něm učí, sleduje zprávy, vývoj, věnuje investování víc času než já. Doporučuji jako tip pro rodiče k Vánocům. Oproti prosinci je v plusu 10%, měl bych dát na jeho rady:-).
Peníze investuji hlavně do rozvoje naší společnosti, nemovitostí, v ostatním u mne platí něco o kovářově kobyle.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Peníze "investuji" do svých koníčků, kterými jsou hlavně zvířata. Vlastním úspěšnou chovatelskou stanici Korec Corso, v níž odchovávám špičkové psy plemene cane corso. Mnoho z nich je mnohonásobnými šampiony. To však nedělám kvůli zisku, ale pro radost. Nejlepší výnosy mají investice do rezidenčních nemovitostí, vyplatí se hlavně byty v Praze. Je ale nutné pečlivě je vybírat a řídit se tzv. Korcovým pravidlem. To říká, že u bytů s plochou do 50 m2, musí konečná prodejní cena bytu představovat maximálně 20násobek ročního nájemného v dané oblasti.
Související