Co vám osobně v čase koronaviru nejvíce chybí a čeho se nedostává, a to nejen po stránce hmotné?

Osobní ztráty kvůli koronaviru

Jitka Kopecká
Jitka Kopecká
HR ředitelka a jednatelka, Ericsson
V čase koronaviru mě osobně chybí možnost dojít ke své oblíbené kadeřnici, nakoupit si bez strachu v libovolném obchodě a zahrát si volejbal s přáteli. Zbytek mého života, ať už pracovního či soukromého řeším bez omezení prostřednictvím pracovních nebo sociálních sítí. Poradu s kolegy nám umožní Teams, kafe s kolegyní Skype for business a pokec s kamarádkami řešíme přes WhatsApp nebo Messenger. Díky všudypřítomnému internetu mohu plnohodnotně pracovat z domova nebo se bavit ve volném čase, pokud nedám přednost pobytu na zahrádce.
Martin Hutař
Martin Hutař
jednatel ve společnosti PRO-BIO
Mám z toho dobrý pocit , že vlastně toho tolik nepotřebuji a obejdu se bez spousty věcí. Asi nejvíc mi chybí kontakt s vnoučaty . Také dobrý oběd nebo večeře v kvalitní restauraci. Setkání s přáteli....
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
To, že člověk musí zůstat zavřený doma, je sice nepříjemné, ale dá se to vydržet. Mnohem více mi vadí nemožnost normálně realizovat podnikatelskou činnost. Zásadní je to hlavně v naší zoo v Táboře, která je už několik týdnů pro veřejnost uzavřená. Zahrada je nejen bez návštěvníků, ale i bez školáků, pro které jsme i letos připravili spoustu zajímavých vzdělávacích programů.
Arthur Braun
Arthur Braun
advokát a managing partner v bpv Braun Partners
I když jsem ve svém domě s milou manželkou a třemi super dětmi, přeci jen mi chybí lidský kontakt. Jakožto homo politicus mi ani videokonference ani telefonáty nenahradí chybějící bezprostřední kontakt s lidmi v kanceláři, v restauracích a hospodách, při sportu, v divadle nebo na koncertech. Bohužel „social distancing“ budeme ještě muset nějakou dobu vydržet. Určitě přežiju ještě několik měsíců bez fotbalu a basketbalu, ale rád bych už opět pozval své kamarády k nám domů a navštívit svoji širší rodinu.
Tomáš Prajzler
Tomáš Prajzler
Regionální ředitel Talentor Advanced Search
Vlády, které bych mohl věřit. Transparentnosti. Plánu. Adekvátní komunikace. Rozumného prezidenta. A zejména toto, aby se demokratická opozice spojila a připravila také nějaký koncepční plán, byť bude jen "do šuplíku". Chtěl bych vidět stínovou vládu a stínový krizový štáb a adekvátní komunikaci vize. Chtěl bych vidět skutečnou vizi a strategii, nikoli pouze alternativní taktické plány.
Jakub Brandalík
Jakub Brandalík
ředitel společností Lightway a Wirtuuu
Zažívám nedostatek osobního kontaktu s lidmi v obchodě i v soukromém životě. V pracovním životě to přináší mnohem méně nových zakázek a ty které už máme tak jsou odložené na neurčito, nebo zpožděné. Což sebou nese finanční ztráty a nemožnost v normálním režimu platit závazky. V osobním životě to přináší izolovanost od známých a kamarádů.
Jakub Brandalík
Martin Borl
Martin Borl
výkonný ředitel James Cook Languages
Po hmotné stránce mi nechybí vůbec nic. Naopak člověk zjistí, že dokáže žít i mnohem hospodárněji, aniž by tím nějak utrpěl jeho životní komfort - snad si z toho všichni vezmeme něco i do budoucna! Jinak mi chybí osobní kontakt s širší rodinou, s kolegy, s kamarády... Ale všechno je relativní. Vzpomínám na kamaráda ze studií v Kanadě, Paula Manyok Chuol, který v osmi letech uprchl z rodné vesnice v občanskou válkou zmítaném Súdánu a od té doby nikoho ze své rodiny neviděl. V tomto ohledu je naše dnešní strádání, kdy se kdykoliv můžeme vidět díky moderním technologiím, celkem malicherné.
Kvido Štěpánek
Kvido Štěpánek
byznysmen a majitel firmy Isolit‑Bravo
Nejvíce se nedostává chladných hlav a odvážných srdcí a dále také hrdinů, kteří oznámí pevným hlasem, že se budeme muset uskrovnit.
Karolína Topolová
Karolína Topolová
generální ředitelka AAA Auto
Nejvíc mi chybí setkávání s lidmi ve firmě, což je jinak v podstatě většina mé pracovní doby. Videokonference nemohou osobní kontakt nikdy úplně nahradit.Také se mi nedostává informací o tom, jak a kdy chce vláda uvolnit pravidla tak, abychom mohli opět zprovoznit pobočky. Sice se nám daří prodávat vozy přes internet a call centrum, ale je to jen zhruba pětina obvyklého objemu. Celá firma je postavená na využívání více než dvou desítek poboček v České republice a bez nich nemůže být tak výkonná, jak jsme zvyklí. Bohužel to má důsledky, které budeme napravovat těžce a dlouho.
Petr Kocian
Petr Kocian
generální ředitel NeoVize Group
Chybí mi zejména možnost svobodného pohybu, cestování, možnost plánovat na déle než týden a kontakt s kolegy z našich poboček u nás i na Slovensku. Nedostává se mi práce, která byla před epidemií. Nedostává se mi moudrosti vládních představitelů, kteří tápou při řešení epidemie. Chybí mi plán na financování zdravotnictví, plán cílené a účinné podpory podnikatelům, plán na soběstačnost ČR v oblasti ochranných pomůcek a potravin, plán na ochranu rizikových skupin. Nedostává se mi rozumného optimismu v médiích a od politiků a zájmu vládních činitelů o doporučení pro řešení dopadů epidemie.
Tomáš Jelínek
Tomáš Jelínek
výkonný ředitel Century21
Především to je osobní kontakt s příbuznými, kolegy a klienty. To co mi chybí v rámci firmy, je konzistence v postupu vlády s výhledem do budoucnosti. Uvítal bych méně populismu a více skutků, které opravdu pomohou malým a středním podnikatelům a nebylo to spojeno s dalším trestem např. v podobě kontroly apod.
Miroslav Jandečka
Miroslav Jandečka
řídící partner, poradenská společnost BDO
Stále víc nabývám přesvědčení, že musí začít uvolňování opatření. Nedostatek mezilidských kontaktů je dle mého názoru nenahraditelný.Žijeme v demokratické společnosti a buďme k omezením velmi ostražití, velmi vyvažujme následky koronaviru a současných restrikcí.
Barbora Daňková
Barbora Daňková
jednatelka pro vývoj diagnostických produktů, jednatelka TCC online
Nejvíc se mi nedostává pocitu, že na svůj život, firmu, budoucnost mám vliv. Nyní, více než kdykoli dřív mám pocit, že jsem pouze ve vleku událostí. Vždycky jsem se řídila tím, že ať je v čele státu kdokoli, to jak se budu mít, záleží převěším na mě. Nyní moje budoucnost i mé firmy výrazně závisí na rozhodnutí vlády a na tom, jak podpoří ekonomiku. V osobním životě mi nejvíc chybí sport mých dětí. Synové byli zvyklí pravidelně trénovat, o víkendech jezdili na závody a dařilo se jim. Nyní nemají možnost trénovat, ztrácí kondici, sport i kamarádi jim chybí. A mě chybí, že jim nemůžu fandit.
Jan Lát
Jan Lát
finanční ředitel, BENEŠ a LÁT a.s.
Především možnost osobních jednání.
Jakub Kejval
Jakub Kejval
generální ředitel Bureau Veritas
Mrzi me, ze nemohu navstivit sve rodice na Vysocine. A chybi mi i pivo s prateli na zahradce. Ni nic, musime vydrzet! Hodne zdravi vsem a VESELE VELIKONOCE!
Miroslav Bobek
Miroslav Bobek
ředitel Zoologické zahrady Praha
Kdysi na Sibiří, kde jsme měli k jídlu jen sušené ryby a chleba, jsme si začali představovat, co bychom si dali dobrého. Umíte si představit tu depresi?
Takže teď nepřemýšlejme o tom, co nám chybí víc a co méně. Je nutné toto obtížné období překonat - a využít čas co nejlépe a nejradostněji.
Šárka Litvinová
Šárka Litvinová
spolumajitelka společnosti Asiana
Upřímně, nenapadá mě nic, co by mi chybělo a stálo to za řeč. Každodenní osobní kontakt nahrazujeme digitálním. Přibyly plány a výzvy pro podnikání do budoucna. Mám kolem sebe skvělý tým lidí - rodinu i kolegy...říká se tomu štěstí. "Normál" bude asi jiný než dosud a i na něj se těším.
Matěj Kretík
Matěj Kretík
zakladatel agentury Bookin Agency
V čase koronoviru se mi nejvíce nedostává osobní kontakt při obchodních schůzkách. Řeč těla je jeden ze základních poznávacích znaků jak se opravdu člověk na schůzce cítí a né jenom to co řiká. To je tedy lehce složitější v tomto čase, schůzky pouze přes Skype či telefon. Po stránce hmotné jsou to velmi citelné ztráty, jelikož znáčná část byznysu je v oblasti eventů a kultury.
Související