Německá centrální banka výrazně snížila výhled letošního růstu německého hospodářství z prosincového odhadu 1,6 procent HDP na 0,6 procent. Počítáte s tím, že pomalejší růst německé ekonomiky ovlivní také vaši společnost?

Pomalejší růst německé ekonomiky

Tomáš Prajzler
Tomáš Prajzler
Regionální ředitel Talentor Advanced Search
Uvidíme. Expozici v automotive sektoru máme značnou, nicméně portfolio našich zákazníků je dobře diverzifikované, takže určitě nepanikaříme.
Martin Štrupl
Martin Štrupl
generální ředitel Hamé
Kratkodobe asi ne, ale z dlouhodobeho hlediska dojde k omezeni investic a snizeni produkce i v tuzemskych kapacitach, zejmena v automotive. V oblasti IT a technologii vsak predpokladam pokracovani podpory vyvoje a investic do novych trendu.
Petr Kocian
Petr Kocian
generální ředitel NeoVize Group
České hospodářství je značně závislé na kondici hospodářství německého. V důsledku jeho poklesu k přímému ovlivnění našich společností nedojde. Zpomalení českého hospodářství očekáváme a připravujeme se na něj tak, abychom změkčili jeho dopady.
Jan Lát
Jan Lát
finanční ředitel, BENEŠ a LÁT a.s.
Zpomalení Německa bude mít bezesporu vliv i na ČR. Naše predikce byla, i před snížením výhledu německé CB, minimální růst (0,5-1%). Očekáváme, že růst ČR bude spíše v dolní části naší predikce, nebo lehce pod ní.
Jindřich Fikar
Jindřich Fikar
majitel čokoládovny Fikar
Snad ČR zmenší buzeraci podnikatelů, když budou ohroženější druh.Nám krize v Německu pomáhaly.Naši potencionální zákazníci nechudli, ale v rámci paniky hledali lepší varianty čokoládových dárků.A to našli u nás.Teď už nás znají,zůstaneme na svých.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Zpomalení německé ekonomiky se nás přímo nedotkne, protože většinu našich klientů tvoří Češi. Nepřímý dopad mít bude, protože Německo je hlavním obchodním partnerem ČR.Naše ekonomika na tu německou reaguje se zpožděním.Jde o signál blížící se recese.
Kvido Štěpánek
Kvido Štěpánek
byznysmen a majitel firmy Isolit‑Bravo
Bohužel nás to ovlivní všechny.
Stanislav Petříček
Stanislav Petříček
zakladatel bistRAWveg, popularizátor zdravého životního stylu pro manažery, spolumajitel společnosti TP Consulting
Určitě to není pozitivní zpráva. Výhledy všech centrálních bank se průběžně mění, ale není důvod se strašit. Například v automotive vidíme že nelámeme rekordy, ale stabilně “jedeme”. Je cítit opatrnost, ale nic dramatického se neděje.
Josef Jeleček
Josef Jeleček
generální ředitel firmy Tedom
TEDOM je globálně podnikající firma, tudíž na výkyvy v jednotlivých regionech není tak citlivý. Ale vzhledem k významu Německa na celosvětový byznys nás to asi ovlivní. Zejména naši německou dceřinou firmu SCHNELL.
Hana Gawlasová
Hana Gawlasová
partnerka a vedoucí oddělení digitálního práva v advokátní kanceláři Deloitte Legal
Německo je vývozní ekonomika a korekce výhledu je patrně reakce na očekávané potíže s vývozem do Číny. Pokud platí, co říká cynik (nebo pragmatik..), tj. že jsme sedmnáctá spolková země, pak stav české ekonomiky bude tu německou kopírovat.
Jaroslav Řasa
Jaroslav Řasa
zakladatel ABRA Software
Ano, jako obvykle. Je dost mozne, ze zpomali cely svet.
Arthur Braun
Arthur Braun
advokát a managing partner v bpv Braun Partners
Kdo ví, zda bychom si za rok zpětně ten růst o 0,6% s ohledem na ekonomickou situaci nakonec nepřáli - nicméně náš business to nijak neovlivní, pokud nepřijde velká krize jako před 10 lety
Jiří Machálek
Jiří Machálek
ředitel společnosti West Media
Český DinoPark určitě slabší Německo neovlivní. A myslim, že ani náš španělský (slovenský i ruský) DinoPark nic nepozná. Útraty za zábavu a poučení s dětmi jsou víceméně konstantní.
Karolína Topolová
Karolína Topolová
generální ředitelka AAA Auto
Věřím, že ne, pokud z tohoto poklesu nevznikne krize, která by zasáhla koupěschopnost obyvatel zemí, kde působíme, tedy České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska.
Jan Silber
Jan Silber
zakladatel jobportálu Jobstack.it
V krátkodobém horizontu by se nemělo zpomalení německé ekonomiky projevit, ale pokud bude pokles dlouhodobý, bude negativně ovlivňoval velkou část českých podniků.
Související