Má stát pohlížet na živnostníky jako na všechny ostatní podnikatele, nebo si zaslouží zvláštní zacházení, jak to navrhuje Asociace malých a středních podniků a živnostníků?

Živnostníkem v Česku

Jan Silber
Jan Silber
zakladatel jobportálu Jobstack.it
Jsem pro zvýhodnění živnostníků. Nemají to jednoduché. Musejí překonat byrokratické překážky, zvládnout hodně disciplín dohromady. Na na co jsou ve firmách oddělení, musí oni zvládnout sami při práci. Určitě by si tedy určité úlevy zasloužili.
Petr Kocian
Petr Kocian
generální ředitel NeoVize Group
Je jedno, jakou formou kdo podniká. Všichni by měli být podporováni (resp. by neměli být obtěžováni), protože jejich činnost podporuje rozkvět státu. Nejmenší živnostníci by měli mít podmínky jednoduché, aby zbytečně nebrzdily jejich aktivitu.
Elizej Macho
Elizej Macho
Spoluzakladatel aukčního domu Macho & Chlapovič
Množství výjimek vytváří ekonomické pokřivení. Jednoduchý, srozumitelný daňový systém a systém výkazů je to nejlepší co může stát připravit. Sníží tak množství sekundárních nákladů, bariér a sobě usnadní kontrolu i efektivní výběr.
Kvido Štěpánek
Kvido Štěpánek
byznysmen a majitel firmy Isolit‑Bravo
Výkaznictví nechť je jednoduché pro všechny a daně stejné jakbysmet. V současné době mají řemeslníci oproti firmám nezasloužené výhody a to není správné.
Jaroslav Řasa
Jaroslav Řasa
zakladatel ABRA Software
NE. Velké výhody již mají, typicky daně. Demotivuje to-vyplatí se zůstat malí. Sjednoťme to: co nechají ve firmě zdaňujme jako s.r.o., co si vyplatí jako mzdu. Výsledkem budou silnější firmy a celý stát. Je ale dobře, že mají méně jiných povinností.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Zjednodušení administrativy je zcela na místě. Nejen pro malé podnikatele, kteří si mohou jen těžko dovolit platit několik specialistů (např. daňové poradce), ale pro všechny podnikatele. Jsem ale proti speciálním výjimkám, pravidlům či dotacím.
Markéta Stržínková
Markéta Stržínková
ředitelka pobočky Atradius Česká repubika
Např. "zjednodušení" zveřejňování finančních výkazů firem s obratem do 200 mil. Kč komplikuje situaci pojišťovnám pohledávek. Zkrácená verze rozvahy k analýze nestačí a může zablokovat dodavatelské financování a pojišťování dodávek segmentu MSP.
Šárka Litvinová
Šárka Litvinová
spolumajitelka společnosti Asiana
Všichni jsme svéprávní a soběstační. Podléhat bychom měli stejným zákonům i pravidlům. Ta by měla být co nejjednodušší. Jen měřítkem se budeme lišit.
Martin Lipert
Martin Lipert
zakladatel eReading.cz, CEO v Team Business, s.r.o.
Pokud je Řemeslnictví s.r.o. a řemeslník, tak aby jeden musel platit výpané 21% z přidané hodnoty a druhý nikoli vede k distorzi, kterou každý již pocítil - buď "drahá firma" nebo "nespolehlivý živnostník". A výkaznictví má být jednoduché pro všechny
Související