Česká koruna má i v letošním roce posilovat. Na jaké úrovni podle vás bude kurz koruny k euru na konci roku 2018? Ovlivní silnější koruna nějak váš byznys?

Posilování koruny v roce 2018.

Hana Gawlasová
Hana Gawlasová
partnerka a vedoucí oddělení digitálního práva v advokátní kanceláři Deloitte Legal
Silnější koruna nás ovlivní stejně jako jiné 'vývozce', je s tím takto třeba počítat. Koruna bude v rozmezí 24,60 - 25,50, skončí pod 25.
Martin Lipert
Martin Lipert
zakladatel eReading.cz, CEO v Team Business, s.r.o.
Já jdu tipovat radší kryptoměny.
Arthur Braun
Arthur Braun
advokát a managing partner v bpv Braun Partners
Očekáváme posilování koruny až do výše ca 24.00 do 24.50 Kč/ Euro.Pro náš byznys v oblasti právních služeb to tedy znamená dále vyrovnávat poměr našich realizovaných výdajů v EUR/CZK k výši již nasmlouvaných honorářů v EUR/CZK.
Karolína Topolová
Karolína Topolová
generální ředitelka AAA Auto
Posilující korunu jsme už vloni vnímali jako hrozbu pro zvýšení přílivu nekvalitních ojetin ze zemí eurozóny. Nakonec však byl růst dovozu nejmenší za poslední 3 roky. Proto si nemyslím, že by letos měl být trend jiný, i kdyby koruna posílila více.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Koruna bude neustále posilovat a brzy prolomí hranici 25 Kč za euro. Současné neustálé posilování koruny jen dokazuje, že dlouhodobé umělé oslabování české měny byl jeden velký nesmysl, který poškodil úplně všechny.
Pavel Koutný
Pavel Koutný
ředitel rodinné oděvní firmy Koutný
Naše zahraniční platební bilance je vyrovnaná, objem zaplacených zahraničních faktur se rovná objemu vyfakturovaných zahraničních, takže by nás posilování koruny nemělo výrazně ovlivnit.
Petr Bartoň
Petr Bartoň
jednatel Lundegaard
Analytici odhadují kurz kolem 24,5 Kč. Část našeho byznysu směřuje do zahraničí a máme strategii v zahraničí dále růst. Takže ano, silnější koruna bude "zdražovat" naše služby směrem ke klientům platících v EUR.
Petr Kocian
Petr Kocian
generální ředitel NeoVize Group
Silná koruna zdražuje naší péči pro zahraniční pacienty nebo snižuje naše výnosy. Stále hledáme cesty pro zvýšfení efektivity. Pokles cen zahraničních materiálů a přístrojů je pomalejší, než pokles kurzu. Kurz očekávám okolo 24,5 Kč za euro.
Jsme spíše dovozci služeb, takže silnější koruna částečně zlevňuje naše služby pro koncové klienty a částečně zvyšuje marži, takže se posilování v zásadě nebráníme. Myslím, že se bude držet mezi 24 a 25 Kč za euro.
Josef Jeleček
Josef Jeleček
generální ředitel firmy Tedom
Silná koruna určitě zhorší náš byznys. Stejně jak importérům zase pomůže. Nechápu, proč se pořád bráníme Eurozóně, být součástí vyspělé Evropy, spíše té západní.
Jaroslav Řasa
Jaroslav Řasa
zakladatel ABRA Software
Na jedné straně se nám daří, na druhé nemáme vysokou produktivitu práce a dost možná přijde celosvětově zbrždění růstu. Pokud se bude dařit a nedojde k velké turbulenci, skončí na 24,50 Kč za Euro. Silnější koruna nám nepomáhá, jsme vývozci.
Související