Mají dnes ještě opodstatnění šlechtické tituly? Mělo by se české šlechtě vrátit právo je užívat?

Šlechtické tituly

Petr Kocian
Petr Kocian
generální ředitel NeoVize Group
Šlechta vždy patřila k elitě národa. Zrušení šlechtických titulů v roce 1920 bylo dětinské a zbytečné. Právo užívat by se určitě mělo neboť přídomek "z" k mnoha jménům patří a bez něj nejsou úplná.
Martin Hutař
Martin Hutař
jednatel ve společnosti PRO-BIO
Mám k historii respekt a proto si těchto lidí vážím. Obdivuji , jak se dokázali přenést přes všechna úskalí doby a začít znovu budovat materiální a morální hodnoty. Neznám nikoho osobně, ale takový z toho mám pocit.
Pavel Chmelík
Pavel Chmelík
Místopředseda představenstva Raiffeisen stavební spořitelny
Nevadí mi jejich používání, ale hodnotím člověka podle jeho kvality a ne podle jakýchkoliv (nejen šlechtických) titulů.
Dan Jiránek
Dan Jiránek
Bývalý předseda Svazu měst a obcí ČR
Šlechtické tituly byly formálně zrušeny v roce 1918 ( ostatně jací šlechtici v republice), a kdo by je mohl udělovat ? Zajímavé je , že obdobné tituly měst nikdy zrušeny nebyly a tak máme královská, královská horní i královská věnná města .
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Šlechtické tituly jsou anachronismem, který v současné době nemá žádné opodstatnění. Nevidím žádný smysl pro jejich používání. Ale na druhou stranu, kdo chce, ať si je používá.
Kvido Štěpánek
Kvido Štěpánek
byznysmen a majitel firmy Isolit‑Bravo
Všechno už bylo krásně řečeno ostatními, nezbývá, než souhlasit.Titul je nepodstatný a záleží na člověku.
Petr Bartoň
Petr Bartoň
jednatel Lundegaard
Šlechtic = urozený. Pokud se někdo chová urozeně, tak užívání titulů či šlechtických hodností už není tak důležité. Takže si spíš přejme, aby u nás bylo co nejvíce šlechticů a šlechtičen svou duší nikoliv titulem.
Mirko Kalous
Mirko Kalous
Okin Group
Myslím, že je to jedno.
Myslím, že opodstatnění nemají, nicméně je nesmysl je nějak "zakazovat", to je podle mne relikt konce Rakouska-Uherska. Kdo chce, ať je užívá, podle mne si to každý přebere sám.
Josef Jeleček
Josef Jeleček
generální ředitel firmy Tedom
Mají své opodstatnění. Podívejme se na britskou královnu. Je to symbol kontinuity, dnes by to i mohl být symbol jistého konzervatismu, morálky - slova, které s odchodem Václava Havla nějak zapadlo.
Myslím, že být šlechtic není věc titulu ale ducha. Pokud jím někdo skutečně je, tak jím bude i bez titulu.
Martin Lipert
Martin Lipert
zakladatel eReading.cz, CEO v Team Business, s.r.o.
Nikdo není tak bohatý, aby si mohl koupit svou minulost. Šlechtický titul je přihlášení se k minulosti a pokud je kdokoli na ní hrdý, nechť jej používá. Jsem moc zvědavý, zdali se potomci Babiše či Zemana budou též odkazovat na svou historii.
Související