Analýza nabídek bank ukazuje, že refinancováním hypotéky, resp. přenesením hypotéky do jiné banky je možné výrazně ušetřit. Jaký je Váš přístup, co se loajality k bankám týče? Jste spíše konzervativním klientem, nebo neváháte banku třeba kvůli úspoře na poplatcích nebo lepším podmínkám úvěru změnit a odejít ke konkurenci?

Refinancováním hypotéky

Karolína Topolová
Karolína Topolová
generální ředitelka AAA Auto
Považuji se spíše za loajálního klienta. Avšak v případě hypotéky, kdy jde o patrně nejvýznamnější úvěr v osobním životě, bych byla ochotna kvůli úspoře banku v krajním případě změnit. I když nejdříve bych se snažila vyjednat lepší podmínky.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Když chce banka klienta udržet, musí mu nabídnout co nejlepší podmínky. Pokud člověku konkurenční banka nabízí lepší podmínky než ta stávající, měl by to zvážit. Musí však posuzovat nejen výši úroku, ale i další parametry včetně RPSN.
Petr Chvátal
Petr Chvátal
CEO PPL CZ /DHL Parcel Slovensko
Jako ve všem, co se týče peněz - nepouštěl bych se do refinancování, pokud bych tomu sám nerozuměl, nízké sazby jsou mnohdy za cenu připojištění, pořízení nových účtů apod.
Barbora Daňková
Barbora Daňková
jednatelka pro vývoj diagnostických produktů, jednatelka TCC online
Je to dobrá příležitost. V době fixace jsem poptala více bank a pod tlakem konkurenčních nabídek mi nakonec ta stávájící nabídla nejlepší podmínky, výrazně lepší než předtím. Pro mě ideální řešení :)
Martin Lipert
Martin Lipert
zakladatel eReading.cz, CEO v Team Business, s.r.o.
Jsem sturt-up(ista), takže jakákoli konervativnost je mi cizí.
Dan Jiránek
Dan Jiránek
Bývalý předseda Svazu měst a obcí ČR
Jsem spíše konzervativní, ale pokud je rozdíl příliš velký .... .
Je to obchod a rozhoduje nabídka. Před uplynutím fixace je dobré prověřit možnosti na trhu a případně refinancovat.
Související