Víte, jak předejít případnému obvinění daňové správy, že se vaše firma zapletla do karuselového podvodu?

Tvrdší daňová správa

Jindřich Fikar
Jindřich Fikar
majitel čokoládovny Fikar
Kontroluji si dodavatele zda své povinnosti vůči státu plní. Teď jeden má všechno v pořádku, ale ten před ním ne. Takže já si všechno plním, on si všechno plní. A mojí firmě už devět měsíců blokují vratky DPH . Pořád šetří, šetří, šetří.... .
Martin Hutař
Martin Hutař
jednatel ve společnosti PRO-BIO
Prevence je normálně podnikat a podvod nedělat. Bohužel mám obavy , že této záminky může být zneužito . Měl by existovat nástroj , který by firmě umožnil dál normálně fungovat bez ohrožení jejího podnikání do doby než se vše prokáže.
Petr Kocian
Petr Kocian
generální ředitel NeoVize Group
Absolutní ochrana podle mne neexistuje. Je naivní si myslet, že když se úmyslně neúčastním podvodu s DPH, tak se nemohu zaplést. I Finanční správa si naběhla s nákupem mobilů... Považuji za nehorázné, že stát zodpovědnost plně přesouvá na firmy.
Karolína Topolová
Karolína Topolová
generální ředitelka AAA Auto
Jak již bylo řečeno: nejdůležitější je se do karuselového podvodu nezaplést. Pokud by i tak byla firma obviněna, nezbývá než se spolehnout na férovost postupu státní správy a případně i soudů.
Arthur Braun
Arthur Braun
advokát a managing partner v bpv Braun Partners
Znám své dodavatele, ale ze zkušeností klientu vím, jak rychle se vyskytne ručení i u čestného podnikatele bez zlých úmyslů. Je to další případ, kdy stát není schopen zakročit včas a odnesou to firmy, které nemají informace a prostředky jako stát.
Kvido Štěpánek
Kvido Štěpánek
byznysmen a majitel firmy Isolit‑Bravo
Dost dobře nechápu, jak by nás mohli obvinit, že jsme se zapletli, když jsme se nezapletli.Možná jedině, že bychom za někoho DPH museli zaplatit. A to je nesprávné, neboť nemáme žádné zákonné páky, zatímco stát je má a nevyužívá.,
Jaroslav Řasa
Jaroslav Řasa
zakladatel ABRA Software
Spolupracovat s prověřenými dodavateli.
Šárka Litvinová
Šárka Litvinová
spolumajitelka společnosti Asiana
Jednoduše: nezaplést se do daňového podvodu.
Petr Chvátal
Petr Chvátal
CEO PPL CZ /DHL Parcel Slovensko
Kolotočové podvody byly, jsou a budou. Existují všude, kde to daňová pravidla umožňují. Nejlepší ochranou je prevence a aktivní reakce (spolupráce s daňovou správou), pokud vznikne podezření.
Související