V Česku za posledních 25 let několikanásobně vzrostl podíl dětí narozených císařským řezem. Jakou máte osobní zkušenost s českým porodnictvím?

Porodnictví v Česku

Ladislav Brázdil
Ladislav Brázdil
generální ředitel Závodů lehkých konstrukcí Loštice (ZLKL)
Velmi dobrou. Když člověk ví, co chce a podle toho si vybere i porodnici (a případný doprovod), tak dostane, co chce. Nabídka služeb je různá, má osobní zkušenost z menších porodnic je nicméně skvělá. Nepatřím však mezi ženy "odroďte to někdo za mě".
Jan Kolář
Jan Kolář
ředitel České kosmické kanceláře
Osobně žádnou jen zprostředkovaně přes manželku. A ta je veskrze kladná, i když si porodnice užila. Ale pro císařský řez hlasuji jen v případě ohrožení zdraví matky či dítěte.
Hana Gawlasová
Hana Gawlasová
partnerka advokátní kanceláře Squire Patton Boggs
Opatrný přístup zaměřený na bezchybnou lékařskou péči při těhotenství a porodu, stavící zdraví matky a dítěte na přední místo. Bedside manner u některých zdravotníků skvělý, někde nemožné plnění. Obecně velká spokojenost + na nepohodlí lze pracovat.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Císařský řez představuje variantu porodu, která velmi výrazně snižuje riziko pro nově narozeného jedince. Nárůst tohoto typu porodů proto vítám a vnímám to jako pozitivní zprávu.
Dan Jiránek
Dan Jiránek
Bývalý předseda Svazu měst a obcí ČR
Osobní zkušenost (pokud ji muž vůbec může mít) je dobrá , jinak doufám, že se za posledních 20 let zlepšilo v nemocnicích stravování.
Lukáš Vondráček
Lukáš Vondráček
partner ve společnosti ELAT
Osobní zkušenosti mám skvělé. Poctivě ale přiznám, že jsme se ženou spíše příznivci porodu v porodnici, takže jine alternativy než porodnice do tohoto hodnocení nemám jak zahrnout. S porodem vlastního dítěte bych ale neexperimentoval.
Petr Kocian
Petr Kocian
generální ředitel NeoVize Group
Vše je jen o lidech a její vůli. V polovině 90. let jsme vybudovali v Neratovicích porodnici, která se již tehdy orientovala na potřeby maminek. Byl to velký úspěch. Míra cís.řezů je i věcí očekávání. Pokud je maminky nebudou chtít, bude jich méně.
Martin Lipert
Martin Lipert
zakladatel eReading.cz, CEO v Team Business, s.r.o.
Cesta trnitá, výsledek výborný.
Kvido Štěpánek
Kvido Štěpánek
majitel firmy Isolit-Bravo
Velmi dobrou. Ale nic si neidealizujme, s porodníky je to jako v každém jiném povolání: vynikající, průměrní i špatní vedle sebe.Výmysly rodiček o porodech doma a porodních domech úspěšnosti a renomé českého porodnictví rozhodně také nepřidají.
Jaroslav Řasa
Jaroslav Řasa
zakladatel ABRA Software
Velmi dobrou. Lékaři na prvním místě chrání životy. Pokud se k tomu přidává neomalenost pacientů, kteří kontrolují každý krok, nečekejme od medicíny riskování. Bohužel to zastaví pokrok.
Související