Jakým směrem se vydá Česko po volbách?

Povolební Česko

Petr Choulík
Petr Choulík
Bude to zřejmě jako vždycky. Prospěšnost pro stát a lidi se ztratí v partikulárních zájmech politiků a mnoha partají. Můžeme jen doufat, že je bude někdo o hlavu převyšovat, aby viděl trochu do budoucnosti.
Jiří Stabla
Jiří Stabla
zakladatel Konopných lékáren, Konopne-lekarny.cz, Stabla
Osobně si myslím, že stejným směrem...
Mirko Kalous
Mirko Kalous
Okin Group
Bohužel nezměněným a stále stejným směrem.
Kvido Štěpánek
Kvido Štěpánek
byznysmen a majitel firmy Isolit‑Bravo
Jedno vím jistě - určitě to nebude ten správný směr, který bychom potřebovali. Bude to populizmus smíchaný s przněním demokracie a směřovat bude ke konci euroatlantské civlizace, která bude , třikrát bohužel, převálcována jinými.
Karolína Topolová
Karolína Topolová
generální ředitelka AAA Auto
Jak se ukazuje, výsledek voleb nemusí být příliš důležitý, pokud má vlastní plány prezident Zeman. Vzhledem k začátku ostré fáze jako předvolební kampaně za znovuzvolení, která bude kolidovat se sestavováním vlády, se můžeme těšit na nečekaná řešení.
Vítězslav Bican
Vítězslav Bican
ředitel Channel Crossings
Česko asi žádným zásadní způsbem svoje směřování nezmění. Stejně jako nyní zde budou probíhat spory mezi více a méně liberálními tendencemi, protože takové štěpení probíhá i celou společností. I když dočasně jedna tendence převáží, druhá nezmizí.
Jaroslav Řasa
Jaroslav Řasa
zakladatel ABRA Software
Názory, které politici reprezentují, vyjadřují různorodost českých občanů. Ta zůstává, tak předpokládám podobné chování, jako nyní. Přeju si méně trapností a to, že se více z kverulanta staneme členem tvrdého jádra EU, protože to je nejlepší volba.
Jindřich Fikar
Jindřich Fikar
majitel čokoládovny Fikar
Prezident bude mít před volbami, tak moc zlobit nebude. Prvního osloví Babiše, ten vládu nesestaví a vznikne "Vláda národní jednoty" . Tam budou Lidovci se Starosty a skoro všichni ostatní. A nebo ne :-) !
Tomáš Froyda
Tomáš Froyda
Myslím, že bude složité vůbec vytvořit stabilní vládu . Pokud ANO udělá výsledek dle současných průzkumů, bude asi velmi obtížně sestavovat koalici....
Petr Bartoň
Petr Bartoň
jednatel Lundegaard
Jak ukazují volební preference, závratný obrat nás nečeká. Můžeme jen doufat, že politici přestanou po sobě házet špínu a budou se soustředit na svou práci. Volíme je mimojiné proto, aby pomáhali dělat Česko lepší pro život i pro podnikání.
Josef Jeleček
Josef Jeleček
generální ředitel firmy Tedom
Doufám že po poslední vládní krizi snad už i slepí prozřeli, víme kdo je kdo. Doufám, že si zvolíme cestu demokracie a reálné svobody, což je západ a Evropa. Po revoluci jsme toužili, aby nás přijali. Dnes jenom bereme peníze a ztěžujeme si.
Šárka Litvinová
Šárka Litvinová
spolumajitelka společnosti Asiana
Směr se jen tak nezmění. Jiná věc je rychlost pozitivních změn. Ukazuje se, že čtyřletý mandát je krátká doba.
Petr Chvátal
Petr Chvátal
CEO PPL CZ /DHL Parcel Slovensko
Česká republika by velice potřebovala takový výsledek voleb, který by ukončil roky trvající proces vytváření a rozpadů účelových koalicí, které fakticky mají zájem pouze udržet standardizované postupy a existující vazby. To se ale nestane.
Související