Počet nejrůznějších zákonem zřízených registrů a evidencí s různými údaji o obyvatelích už v Česku atakuje stovku. Je to správný trend?

Registry s údaji občanů

Karolína Topolová
Karolína Topolová
generální ředitelka AAA Auto
V ideálním případě by měl existovat registr jeden, který by obsahoval centralizované informace s různou úrovní přístupu pro různé instituce. Usnadnilo by to práci státu a život občanům.
Vítězslav Bican
Vítězslav Bican
ředitel Channel Crossings
Registry jako takové nemusí být chybou a zlem, ale musí sloužit k tomu, aby stát fungoval lépe. Často to ale skončí u proslulého: "mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky."
Patricie Rosenbergová
Patricie Rosenbergová
ředitelka obchodu a marketingu CPI Hotels
globální sdílený registr vyžaduje koncepční a nadčasové přístupy, jsou toho naši úředníci schopni?
Petr Bartoň
Petr Bartoň
jednatel Lundegaard
Stát by nám občanům měl zjednodušovat a zlepšoval život. Chtěl bych, aby se nový pas dal vyřídit online, abych u každého lékaře nemusel znovu diktovat své zdravotní údaje atd. Pomohou k tomu další mezi sebou nepropojené registry? Bohužel ne.
Dan Jiránek
Dan Jiránek
Bývalý předseda Svazu měst a obcí ČR
Obrovským problémem je resortní roztříštěnost. Věřím, že by bylo možné mít mnohem méně registrů za mnohem méně peněz, jen by jednotlivé úřady musely spolupracovat.
Martin Lipert
Martin Lipert
zakladatel eReading.cz, CEO v Team Business, s.r.o.
Stát trpí přebytkem peněz v kapitolách, kde se dají krást (ale i jinde, když si vzpomenete na diskusi o vládním speciálu na Mandelův pohřeb a to byla prosím krize). Takže všchny nové systímy dávají smysl podle toho, z jaké strany se na ně díváte.
Martin Hutař
Martin Hutař
jednatel ve společnosti PRO-BIO
Pořád někdo něco vymýšlí a to stávající se nevyužívá ! Na co potřebujeme takový registr ? Místo abychom se starali o investovali do zmrzačeného životního prostředí , mrháme penězi na byrokratické nesmysly ! Koho to zase napadlo ?
Jan Kolář
Jan Kolář
ředitel České kosmické kanceláře
Není v žádném případě. Ukazuje na nesmyslnou snahu státu získávat informace často zbytečně privátní a na druhé straně neschopnost zorganizovat jednotný nebo alespoň propojený systém, který by občanům značně zjednodušil život.
Lukáš Vondráček
Lukáš Vondráček
partner ve společnosti ELAT
Myslím že to jen dokresluje trend doby, který se mi nelíbí celkově. Osobně bych přivítal spíš rozvoj než redukci svobod a fakt nemyslím, že na každé uprdnutí potřebujeme zákon, registr, radar, kameru a ouřadu. Je to cesta bez rozumu a do pekla.
Související