Od prosince začíná platit povinná elektronická evidence tržeb. Jako první budou elektronicky evidovat své tržby provozovatelé hotelů a restaurací. Jak hodnotíte způsob, kterým stát EET “odkomunikoval”? Dostali občané dostatečný balík informací, aby zákon pochopili?

Elektronická evidence tržeb

Martin Lipert
Martin Lipert
zakladatel eReading.cz, CEO v Team Business, s.r.o.
Přijde manažer kontrolingu v Agrofertu za šéfem a praví:"Mám kontrolní nástroj proti krádežím ve fabrice, bude stát podnik (čti daňové subjekty a stát) několik miliard a pravděpodobně zamezí krádeží také několik miliard." Dostal by projekt zelenou?
Petr Kocian
Petr Kocian
generální ředitel NeoVize Group
České pojetí EET je zlo. Reálně hrozí zneužití důvěrných obchodních dat. Proti evidenci nic nemám. Dal bych přednost slovenské cestě. Považuji za nehorázné, že celé náklady musí nést podnikatel. Stát čím dál tím více zužuje svobody a vše sleduje.
Martin Hutař
Martin Hutař
jednatel ve společnosti PRO-BIO
Na jednom školení o EET padl dotaz : jak to bude dělat zmrzlinář - jestli při každém prodeji zmrzliny za 15 korun bude vydávat paragon, tak prodá polovinu. Padla rada - natiskněte si je dopředu ! To není moc dobrá komunikace . EET nic nepřinese !
Lumír Al-Dabagh
Lumír Al-Dabagh
Souhlasím se zavedením EET. Běžně se s tím setkávám i v počítačově nevyspělých zemích. Věřím, že to povede k potlačení šedé ekonomiky a zlepšení disciplíny v placení daní. Pevně věřím, že z EET vyjmou placení kartou, která je z podstaty EET.
Radomír Klofáč
Radomír Klofáč
zakladatel a jednatel MORIS design
Souhlasím s tím, aby měli všichni stejné podmínky. V EET nevidím žádný problém, v jiných zemích dávají paragony ke každé zmrzlině a nikdo s tím nemá problém ani nekrachuje.
Ladislav Brázdil
Ladislav Brázdil
generální ředitel Závodů lehkých konstrukcí Loštice (ZLKL)
Je správné, aby všichni měli stejné podmínky a co nejvíce se potlačila šedá ekonomika. Je potřeba, aby nejvíce majetku měli nejschopnější lidé a ne ti nejzkorumpovanější.
Vítězslav Bican
Vítězslav Bican
ředitel Channel Crossings
Je to zákon, a proto ho budeme jako firma dodržovat. Vše ostatní je jen politická vata z jedné nebo druhé strany.
Mirko Kalous
Mirko Kalous
Okin Group
Občané dostali dostatek informací k EET. Jsem zvědavý, kolik to skutečně přinese státu.
Robert Vojáček
Robert Vojáček
Na větší firmy ano, my tomu rozumíme. Otázkou je jak se s tím poperou malé firmy a začínající podnikatelé.
Petr Bartoň
Petr Bartoň
jednatel Lundegaard
Myslím, že komunikaci stát relativně zvládnul, tzn. občané věděli, co se chystá, nevyhnulo se to však různým zmatkům, kdy doposud většina podnikatelů neví, kdy se dotkne EET jich, o začínajících podnikatelích ani nemluvě.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Nutnost zavádět nová technologická opatření souvisejících s EET představuje pro firmy velké náklady, což způsobí problémy hlavně malým podnikatelům. Pozitivní ale je, že se omezí prostor pro podvody, na které doplácí většina poctivě podnikajících.
Václav Dejčmar
Václav Dejčmar
podnikatel, investor a filantrop
Ne. V Číně běží weChat, kde se čile obchoduje a téměř miliarda lidí si posílá produkty i peníze, v Česku používáme technologie k tomu, abychom provádění transakcí pod hrozbou sankcí zkomplikovali. Proč u nás, když EET není v žádné sousední zemi?
Jaroslav Řasa
Jaroslav Řasa
zakladatel ABRA Software
Ano, vše bylo i přes mírné zmatky dostupné a vysvětlené. S jedinou výjimkou - firmy nemusí za EET platit peníze navíc, renomovaní výrobci informačních a ekonomických systémů mají EET v běžných verzích, bez příplatku.
Václav Muchna
Václav Muchna
CEO a spoluzakladatel společnosti Y Soft
Ano, rada lidi pochopila, ze nebou moc nadale podvadet v takovem meritku, jakem to delali do ted. A ted se akorat brani hledanim vymluv.
Související