Slovenská IT firma láká slovenské ajťáky z Česka k pracovnímu návratu domů. Cílí na ně virální kampaní "Jedlo pre ajťákov". Firma si od kampaně slibuje, že z Brna a Prahy přetáhne až 300 slovenských pracovníků do Košic.

Jak a čím by mohly české firmy vábit české odborníky pracující v zahraničí k profesnímu návratu domu?

Petr Bartoň
Petr Bartoň
jednatel Lundegaard
Zajistit jim dostatečný profesní rozvoj, pocit výjimečnosti a také konkurenceschopné ohodnocení (v porovnání se zahraničím). Ale není to jenom o penězích. Musí to klapnout na všech frontách (peníze, tým, kariérní růst, firemní filozofie atd.).
Vladimír Finsterle
Vladimír Finsterle
Lékárna.cz nabízí přátelské vztahy, seberealizaci, samostatnost a prostor pro rozvoj talentu. Ale víme, že to klapne jen v okamžiku, kdy se protnou schopnosti a individuální očekávání člověka se záměry a konkrétní nabídkou zaměstnavatele.
Robert Vojáček
Robert Vojáček
Dobří ajťáci se lákají na dobré technologie a profesionalismus. Na jídlo chodí jen špatní Ajťáci :)
Tomáš Prajzler
Tomáš Prajzler
Regionální ředitel Talentor Advanced Search
Smysluplnou prací, zdravou firemní kulturou a odpovídajícím ohodnocením. Otázkou však zůstává komu by se teď do probíhající "normalizace 2.0" chtělo vracet...
Hana Gawlasová
Hana Gawlasová
partnerka a vedoucí oddělení digitálního práva v advokátní kanceláři Deloitte Legal
Kolik českých zaměstnavatelů jim dá pocit výjimečnosti (ten "wow" faktor, když řeknou, že pracujou v Londýně, New Yorku, Sillicon Valley), skvělé ohodnocení, originální benefity a samozřejmě work-life balance (prostě Having-it-all pro Millenials)?
Radek Špicar
Radek Špicar
viceprezident Svazu průmyslu ČR
Především zajímavou prací na inovativních finálních výrobcích majících potenciál uspět na globálních trzích. Jinými slovy smysluplnou prací.
Karolína Topolová
Karolína Topolová
generální ředitelka AAA Auto
Jednoznačně na atraktivní mzdy, ale i na firemní benefity, jako jsou u nás například dny dovolené navíc po určitém počtu odpracovaných let či atraktivní slevy u partnerů, nebo na možnost stálého sebevzdělávání a práci u evropského leadera v oboru.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Musí jim vytvořit vhodné podmínky pro profesní růst a nabídnout finanční ohodnocení srovnatelné se zahraničními firmami. U nás v EKOSPOLU takové pracovní prostředí máme, proto patříme k nejvyhledávanějším zaměstnavatelům v oboru.
Martin Hutař
Martin Hutař
jednatel ve společnosti PRO-BIO
Hledáme cesty jak navábit i jiné profese k nám do hor . Naši předkové za různých režimů lákali kvalitní zaměstnance na pěkné a klidné bydlení ... Uvidíme jestli to bude stačit.
Mirko Kalous
Mirko Kalous
Okin Group
Jednoznačně na zajímavou práci, možnost dalšího profesionálního rozvoje a fajn lidi ve firmě.
Arthur Braun
Arthur Braun
advokát a managing partner v bpv Braun Partners
Paradoxně považuji za jednu z výhod Brexitu, že se mnoho přesídlí z Londýna zpět do české kotliny. Je ovšem nutné jim nabídnout mezinárodní prostředí i způsob vedení.
Šárka Litvinová
Šárka Litvinová
spolumajitelka společnosti Asiana
Na radost z práce a dobré lidi kolem sebe, méně formalismu.
Tomáš Rychnovský
Tomáš Rychnovský
Jednoduše řečeno na to, že jim bude v práci dobře....
Jaroslav Řasa
Jaroslav Řasa
zakladatel ABRA Software
Když už jste tak hezky nahráli :-), my je lákáme na zdravou stravu, cvičení, příjemný kolektiv profesionálů a hlavně - skvělé technologie pro software do celého světa!
Jak naše HR říká: "Pojďte si k nám zamakat" !
Související