Hlasování o vystoupení z Evropské unie navždy rozdělilo britskou společnost. O čem by se podle Vás v referendu nikdy nemělo hlasovat?

Hlasování o vystoupení z Evropské unie navždy rozdělilo britskou společnost. O čem by se podle Vás v referendu nikdy nemělo hlasovat?

Mirko Kalous
Mirko Kalous
Okin Group
O ničem. Hlasování v referendu je o emocích, protože nemáme informace a znalosti potřebné pro rozhodování na základě faktů. Toto je odpovědnost politiků.
Volíme politiky, aby rozhodovali za nás. Proč by 55% většina měla mít větší pravdu, než 45% menšina? Nechápu význam referenda, pokud volíme tolik politiků...
Petr Kocian
Petr Kocian
generální ředitel NeoVize Group
Referendum není cesta pro zdokonalování demokracie. Zavádět referendum je zbytečné a nebezpečné.
Martin Lipert
Martin Lipert
zakladatel eReading.cz, CEO v Team Business, s.r.o.
Lidé by měli hlasovat jen o tom, čemu rozumí. Češi jsou obecně vynikající konzultanti ve fotbale a hokeji. Zbytek by měli řídit odborníci.
Tomáš Drápela
Tomáš Drápela
generální ředitel společnosti Plzeňská teplárenská
Když se sejdou tři a z toho dva blbci, nikdy nesmí dojít k hlasování. Referendum o čemkoliv je natolik závazná věc, že je třeba s tímto velmi šetřit. Na referendum je třeba především kultivované a vzdělané hlasující. To bohužel chybí.
Martin Hutař
Martin Hutař
jednatel ve společnosti PRO-BIO
Referendum je podle mne alibistický nástroj pro neschopné politiky neschopných nést zodpovědnost za složitá rozhodnutí. Nehlasoval bych o ničem. Velmi málo lidí je ochotno se problémy zabývat bez emocí ,předsudků a objektivně.
Vítězslav Bican
Vítězslav Bican
ředitel Channel Crossings
Na jazyk se mi dere "o ničem", ale možná je to jen ovlivnění oním rozhodnutím o Brexitu, o kterém jsem přesvěčený jako o chybě. Jsem zastáncem zastupitelské demokracie a aktivní občanské společnosti, takže prvky přímé demokracie nevidím jako vhodné.
Šárka Litvinová
Šárka Litvinová
spolumajitelka společnosti Asiana
Referendum může být o čemkoliv, ale rozhodovat by měli jen ti, kteří mají zodpovědnost za svá rozhodnutí. Osobně jsem zastánkyní osvíceného absolutismu.
Fajn otázka. O tom, co se týká jednotlivce, a nikoliv zájmů země a národa a jejich budoucnosti. A co je horší? Přímý hlas lůzy nebo vůle (lůzou) volených všeznalých (sem tam bezpáteřních) politiků? Taky můžem zvážit, komu sebrat volební právo...
O věcech o kterých nemáme dostatek informací a znalostí. Pak dochází k ovlivňování rozhodnutí lidí politickým marketingem a populismem. Přímá demokracie v těchto případech selhává.
Tomáš Prajzler
Tomáš Prajzler
Regionální ředitel Talentor Advanced Search
Nejlépe o ničem.
Josef Jeleček
Josef Jeleček
generální ředitel firmy Tedom
Právě o tak vážných věcech, jakou byl Brexit. Obecně nejsem zastáncem přímé demokracie, proto chodíme k volbám, abychom se nechali v takových rozhodnutích zastoupit. Výsledek může být lehce zmanipulován populistickou kampaní a to se stali i Britům.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
V referendu by se nikdy nemělo hlasovat o znovuzavedení trestu smrti.
Jaroslav Řasa
Jaroslav Řasa
zakladatel ABRA Software
O populistických, z kontextu vytržených primitivních tématech. Británie kvůli penězům do zdravotnictví a imigraci rezignovala na úlohu nositele hodnot svobody a zdravého rozumu, které pro nás symbolizovala 200 let. Hodnoty nejsou kupecké počty.
O ničem, co vyžaduje hluboké znalosti, morální sílu a pochopení, jak funguje svět. Referendum nemá sloužit jako alibi neschopné politické reprezentace.
Schopnost kritického myšlení a samostatného úsudku se v populaci začíná povážlivě blížit nule, je obtížné najít celostátní témata, o kterých by mohl lid rozhodnout, aniž by napáchal katastrofální škody. Referenda o lokální problematice mohou fungovat
Václav Muchna
Václav Muchna
CEO a spoluzakladatel společnosti Y Soft
Brexit ukazuje, ze nechavat rozhodnuti na beznych lidech neni v jejich vlastnim zajmu. Prima demokracie je nefunkcni koncept.
Karolína Topolová
Karolína Topolová
generální ředitelka AAA Auto
Hlasování v referendech by mělo mít spíše poradní funkci. Odpovědnost za politická rozhodnutí by měly nést volené ústavní instituce.
Dan Jiránek
Dan Jiránek
Bývalý předseda Svazu měst a obcí ČR
O trestu smrti pro určitého člověka.
Libor Malý
Libor Malý
zakladatel serveru Jobs.cz
O komplexních věcech, jejichž důsledků neumíme jako neinformovaní lidé dohlédnout...
Související