Pokud by se Velká Británie rozhodla odejít z EU, dotklo by se to nějak viditelně aktivit vaší firmy? Co si o brexitu myslíte?

Pokud by se Velká Británie rozhodla odejít z EU, dotklo by se to nějak viditelně aktivit vaší firmy? Co si o brexitu myslíte?

Mirko Kalous
Mirko Kalous
Okin Group
Vyvážíme do UK významnou část našich tržeb, ale nemyslím, že se nás to dotkne. Vystoupení UK je příležitost pro EU se změnit, přestat se zabývat ptákovinami a zaměřit se na podstatné věci a liberální ekonomiku. Obávám se, že se tak nestane.
Petr Kocian
Petr Kocian
ředitel klinik DuoVize a NeoVize
Odchod Británie z EU by nás určtě poškodil. Již jen samotná nejistota by měla negativní dopad na vše.
Vítězslav Bican
Vítězslav Bican
ředitel Channel Crossings
Dlouhodobě by to mohlo omezit možnost vycestovat do Británie studovat, takže by to naše aktivity poškodilo. Myslím, že by odchod Británie znamenal oslabení EU, protože představuje vyvažující prvek, který je třeba. Byla by to škoda.
Josef Jeleček
Josef Jeleček
generální ředitel firmy Tedom
UK je naším největším odběratelem, ale myslím si, že by nás v tomto ohledu brexit neovlivnil. Určitě bude mít dopad na ostatní země a Evropa se trošku otřese. Já pevně věřím, že zůstane. EU je dobrá myšlenka, je třeba ji řešit zevnitř, ne utíkat.
Jan Žůrek
Jan Žůrek
prezident České podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj
Celkové dopady brexitu teď nedomyslí nikdo, jistě by ovlivnil náladu investorů a odložil jejich plány v Evropě. Rozhodnuti je plně na občanech UK, na jejich místě bych hlasoval pro setrvání v EU, protože, jak napsal The Economist, divided we fall.
Tomáš Prajzler
Tomáš Prajzler
Regionální ředitel Talentor Advanced Search
Přímo by se nás to příliš nedotklo, zprostředkovaně (zpomalení ekonomiky, řetězová reakce etc.) samozřejmě ano. Stejně jako všech ostatních. Myslím že by bylo dobré, kdyby k Brexitu nedošlo.
Arthur Braun
Arthur Braun
advokát a managing partner v bpv Braun Partners
Byla by velká škoda, kdyby k brexitu došlo, Evropská unie by tímto krokem ztratila britský "Common sense" přistup. V každém případě, ať dnes bude či nebude brexit schválen, by diskuze měla směřovat k hlubším úvahám o struktuře a fungování EU.
Dan Jiránek
Dan Jiránek
Bývalý předseda Svazu měst a obcí ČR
S ohledem na poměrně slušnou spolupráci v evropském výboru regionů, zejména v tlaku na omezování byrokracie a liberalizaci, by se nás to nepříjemně dotklo.
Karolína Topolová
Karolína Topolová
generální ředitelka AAA Auto
Vzhledem k tomu, že v ČR, SR, Polsku a Maďarsku obchodujeme s ojetými vozy převážně lokálního původu a vyvážíme jinam než do Británie, žádný vliv na náš business bych neočekávala. Obecně si myslím, že jsou dopady případného brexitu přeceňovány.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Odchod Velké Británie z EU by vůbec neovlivnil trh s byty v ČR. Ekospolu by se proto brexit nijak nedotkl. Vzhledem k tomu, že Brusel provádí významné omezování volného obchodu, lze případný odchod Velké Británie z EU pochopit.
Kvido Štěpánek
Kvido Štěpánek
majitel firmy Isolit-Bravo
Dopad by byl nepřímý a jeho velikost by byla úměrná dopadu celkovému. Byla by to ale veliká škoda pro Evropu a bylo by to vítězství temných rozeštvávačů.
Markéta Stržínková
Markéta Stržínková
ředitelka pobočky Atradius Česká repubika
Jsem zvědavá, co by se stalo "Den poté", to si podle mne nikdo nedokáže představit. Byznys a jeho pojišťování bude fungovat nadále :), z toho strach nemám.
Hana Gawlasová
Hana Gawlasová
partnerka advokátní kanceláře Squire Patton Boggs
Brexit je svobodná volba, (politická) manipulace, vhled do toho, jak britský národ vnímá sám sebe a zároveň odraz skutečnosti, že jediné, co je v životě konstantní, je změna. Brexit, pokud k němu dojde, se (dříve nebo později) dotkne nás všech.
Martin Lipert
Martin Lipert
zakladatel eReading.cz, CEO v Team Business, s.r.o.
Prodej českých e-knih věc absolutně nezajímá. Jinak brexit považuji opět za podobné haló, jako byla ebola. Bude mnoho povyku a ve výsledku pro drtivou většinu obyvatel EU se vůbec nic nezmění, ať už to dopadne jakkoli.
Šárka Litvinová
Šárka Litvinová
spolumajitelka společnosti Asiana
Činnosti mé firmy by se odchod Británie z EU přímo nedotknul. Osobně by mi bylo líto, že v EU partě by jeden elitní prvek chyběl.
Naše aktivity by to nijak nezměnilo. Myslím, že odchod Británie by byla škoda pro Evropu. Jsem zvědavý, zda současnou krizi využije ke svému zlepšení.
Martin Hutař
Martin Hutař
jednatel ve společnosti PRO-BIO
Našeho dvětví by se to nedotklo. Bohužel by EU chyběl významný oponent.
Jiří Konečný
Jiří Konečný
zakladatel Elko EP
Nedotklo, i když do Velké Británie vyvážíme zajímavé objemy. Já osobně nepovažuji UK za EU, všechno tam je jinak ...
Velká Británie představuje z velkých zemí EU jako jediná liberální a racionální prvek. Její odchod by EU velmi poškodil a mnoho EU-nesmyslů by dostalo zelenou. Doufám, že se to nestane.
Související