Pomůže název Czechia tuzemským firmám v zahraničí? Libí se vám, nebo byste dali přednost jinému jednoslovnému názvu?

Pomůže název Czechia tuzemským firmám v zahraničí? Libí se vám, nebo byste dali přednost jinému jednoslovnému názvu?

Hana Gawlasová
Hana Gawlasová
partnerka a vedoucí oddělení digitálního práva v advokátní kanceláři Deloitte Legal
Ne a ano.
Zdá se mi to jako bezpředmětné téma :)
Michal Kuník
Michal Kuník
generální ředitel společnosti Securitas
Osobně mám s tímto názvem problém včetně špatné zkušenosti se zahraničí, kde jsem v minulosti při použití tohoto slova pro pojmenování naší země čelil dotazům, zda u nás už skončila válka, jelikož si to pletli s Čečnou. Kloním se k jasnějšímu Czech.
Jiří Stabla
Jiří Stabla
zakladatel Konopných lékáren, Konopne-lekarny.cz, Stabla
Czechina...
Název se mi líbí. V mezinárodním businessu to nic nezmění. Desetimilionový národ bude i nadále muset vysvětlovat, že jsme ta země mezi Německem a Polskem.
Karolína Topolová
Karolína Topolová
generální ředitelka AAA Auto
Pro každou zemi je praktičtější jednoslovný název. Czechia je do značné míry návrat k historicky používanému termínu, tedy žádná převratná novinka. Vnímám ho spíše neutrálně.
Slovní hrátky ničemu moc nepomůžou. Czechia se mi zdá ptákovinou...
Tomáš Prajzler
Tomáš Prajzler
Regionální ředitel Talentor Advanced Search
Nepomůže. Při sledování naší politické scény se mi čím dál tím víc líbí Tschechien. Jako sedmnáctá spolková země...
Pravděpodobně nepomůže. Před lety, když se začalo mluvit o Česku, mě to doslova tahalo za uši. Dnes mně to už tak nevadí a je to praktické. Jazykovou vhodnost překladu nedovedu dobře posoudit.
Vítězslav Bican
Vítězslav Bican
ředitel Channel Crossings
Czechia jako překlad slova Česko je naprosto v pořádku. Navíc to není žádná novinka, už se používá. Jeho "zoficiálnění" je jen administrativním úkonem, o kterém opravdu nemá smysl vést diskusi. Že ji vedeme, je příznakem nedostatku vlastní identity.
Název Czechia nemá, dle mého názoru, s češtinou nic společného. Název Česká republika je běžně užívaný jak u nás, tak v zahraničí. Zajímalo by mne, zda podobnou debatu vedou státy jako Jihoafrická republika, Pobřeží slonoviny nebo Nový Zéland.
Pro business je to jedno, důležitější je si něco konečně vybrat a aspoň 100 let u toho vydržet. Takže podle mě je nesmysl cokoliv měnit, když už máme prvních 20 let tak nějak za sebou. Více úsilí bych věnoval obsahu než názvu samotnému.
Kvido Štěpánek
Kvido Štěpánek
byznysmen a majitel firmy Isolit‑Bravo
Jednoslovný je obvykle lepší. Když jel kdysi můj kamarád Američan přes Hradec Králové, komentoval jej tak, že u nich by jméno neobstálo-hned by se zkrátilo na HK. Czechia je podle mne OK.
Šárka Litvinová
Šárka Litvinová
spolumajitelka společnosti Asiana
Czechia ničemu nepomůže. Je to nesrozumitelné a hloupé. Přišli jsme o značku Československo. Teď jsme Česká republika. Pojďme ji znovu budovat. Záleží na nás a na tom, co do ní vložíme.
Radek Špicar
Radek Špicar
viceprezident Svazu průmyslu ČR
Nepomuze
S označením Czechia nemám problém. Ale sám o sobě název Czechia ani jakýkoli jiný našim firmám nepomůže. Nejprve ho musí firmy a stát (politici) naplnit nějakou hodnotou, obsahem a pozitiv. kontextem. Vytvoření "značky" je jen počátek dlouhé cesty!
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Domnívám se, že jde spíše o hru a žádný významný přínos pro nás mít nebude.
Josef Jeleček
Josef Jeleček
generální ředitel firmy Tedom
USA taky nemá jednoslovný název (Amerika je širší) a celkem se jim daří. Na jednoslovném názvu se neshodneme, jak se neshodly generace před námi. Czechia je ale fakt nejhorší ze všech. Mám zetě Portugalce a v jejich jazyce je to přisprostlé.
Miroslav Bárta
Miroslav Bárta
egyptolog
Zhůvěřilost a další důkaz toho, že naše "elity" skutečně vědí, kde jsou hlavní problémy. Tento "vynález" ničemu nepomůže, Czech Republic pro mne nepředstavuje problém.
Myslím si, že spíše uškodí. Navíc to nezní vůbec současně a atraktivně. Název se mi nelíbí a volil bych například "Czechland", nebo něco takového. Každopádně najít vhodný jednoslovný název je potřeba. Tento však, prosím, NE.
Související