Jaké zaměstnance je v současné době nejobtížnější sehnat? A v jakých oblastech máte naopak přebytek zájemců?

Jaké zaměstnance je v současné době nejobtížnější sehnat? A v jakých oblastech máte naopak přebytek zájemců?

Martin Vodička
Martin Vodička
Vždy je obtížné získat odborníka v oblasti informačních technologií, který se chce stát a stane dobrým pedagogem. Obecně bohužel platí, že většina absolventů pedagogických fakult vzhledem k finančnímu ohodnocení do školství vůbec nenastoupí.
Petr Sýkora
Petr Sýkora
Vzácní jsou lidé, kteří si umí klást správné otázky, hledat na ně odpovědi, přijímat rozhodnutí a za tato rozhodnutí nést odpovědnost. Najít je neumím. Když už mám tu čest s nimi pracovat, stačí obvykle společně vytyčit směr a pak nepřekážet.
Jan Kučera
Jan Kučera
V logistice trvale chybí řidiči nákladní dopravy. Kolem velkých měst je také nedostatek skladníků. Přebytky zájemců jsou na administrativu. Stále hledáme specializované disponenty zahraničních zásilek. Zájemců dost, kvalitních a loajálních málo.
Vítězslav Bican
Vítězslav Bican
ředitel Channel Crossings
Není to ani tolik v odbornosti nebo profesích, ale spíše v tom najít lidi, kteří budou ochotni něco obětovat a nechtít vše připravené na podnose.
Dan Jiránek
Dan Jiránek
Bývalý předseda Svazu měst a obcí ČR
Největší problém jsou rozumní, zkušení lidé na seniorní pozice, největší přebytek na administrativní práce.
Martin Lipert
Martin Lipert
zakladatel eReading.cz, CEO v Team Business, s.r.o.
I v době krize jsme měli problém najít kohokoli, kdo by byl kvalitní kandidát a měl zájem pracovat. Přebytky vidím jen na sociálních dávkách.
Martin Hutař
Martin Hutař
jednatel ve společnosti PRO-BIO
Problém je sehnat samostatné mlynáře, elektrikáře, zámečníky ap. Přebytek je různých manažerů státní správy, dotací ap. Myslím, že zde stát zklamal - tvrdit rodičům, že jejich děti mají mít vysoké a polovysoké školy, bylo zcestné.
Kvido Štěpánek
Kvido Štěpánek
byznysmen a majitel firmy Isolit‑Bravo
Nedostatek je ve všem, přebytek v ničem. Obecně bylo a je vždy těžké sehnat pracovité lidi.
Martin Štrupl
Martin Štrupl
generální ředitel Hamé
Jsme ve složitém období na trhu práce, obtížně sháníme zejména odborné a technicky kvalifikované pozice do výroby. Naopak přetrvává relativní dostatek v administrativě.
Michal Kuník
Michal Kuník
generální ředitel společnosti Securitas
Pociťujeme nedostatek spolehlivých lidí, kteří chtějí pracovat na nižších pozicích, včetně odborných a specializovaných. Naopak uchazečů na manažerské posty je přebytek.
Ivan Pavlíček
Ivan Pavlíček
Už několik let je pro nás nejobtížnější shánět konstruktéry a truhláře.
Robert Vojáček
Robert Vojáček
Všechny :) Přebytek je jen na administrativu a podporu zákazníků.
Petr Kocian
Petr Kocian
generální ředitel NeoVize Group
Nejsložitější je sehnat samostatné, tvůrčí, pracovité a schopné kolegy. Ale těch je nedostatek vždy. Nadbytek je obvykle těch slabších. Dlouhodobě chybí vyšší a střední pracovníci zaměření a vzdělaní v oblasti poskytování zdravotních služeb.
Tomáš Pavlík
Tomáš Pavlík
Profinit je rychle rostoucí software house a stále přijímáme softwarové inženýry. Díky spolupráci s univerzitami se to daří, ale obecně jich je na trhu nedostatek a i my bychom jich potřebovali více.
Tomáš Prajzler
Tomáš Prajzler
Regionální ředitel Talentor Advanced Search
Technicke profese, zejmena IT, engineering (strojni, elektro), lekari a zdravotnicky personal obecne jsou velmi nedostatkove "zbozi"; stejne tak dobri obchodnici. Opacne administrativa a marketing/PR.
Markéta Stržínková
Markéta Stržínková
ředitelka pobočky Atradius Česká repubika
Lidi, co chtějí pracovat pro firmu a na sobě...a přebytek je těch, co nechtějí.
Tomáš Rychnovský
Tomáš Rychnovský
Ty s odpovídajícícm vzděláním, ale zároveň ty s citlivostí k práci a lidem, aby nebrali nic technicky, ale dokázali reagovat na toho, koho mají před sebou lidsky a cíleně. Ty, kteří jsou ochotni pracovat na sobě a "překračovat svoje stíny".
Bronislav Kvasnička
Bronislav Kvasnička
Nejtěžší je sehnat seniorní, pracovité a věrné zaměstnance. Sázíme na vlastní výchovu seniorů, což je sice delší proces, ale vyplácí se nám.
Radomír Klofáč
Radomír Klofáč
zakladatel a jednatel MORIS design
Naším nejpalčivějším problémem jsou seniorní Projekt manažeři a vedoucí dílen. Jsme výrobní firma a sídlíme v Praze a naším problémem je to, že práci lze v Praze sehnat ihned. Přebytek poptávky máme pouze u nekompetentních lidí, kteří to jen zkouší.
Související