Chybí vám v Česku nějaký konkrétní obor vysokoškolského studia, který byste uvítali u svých zaměstnanců?

Chybí vám v Česku nějaký konkrétní obor vysokoškolského studia, který byste uvítali u svých zaměstnanců?

Dan Jiránek
Dan Jiránek
Bývalý předseda Svazu měst a obcí ČR
Oborů je až příliš. To, co nám chybí je, chápání širších souvislostí a alespoň základní znalost praxe.
Martin Hutař
Martin Hutař
jednatel ve společnosti PRO-BIO
Úroveň potravinářských a zemědělských škol až na vyjímky značně upadla. Z toho plyne i nezájem studentů. Nepotřebujeme chovatele koní, papoušků nebo studium oborů pro státní správu a evropské fondy!
Spíš bych uvítal větší popularizaci zejména technických oborů. Například tak, že se spojí firmy se středními a vysokými školami a naleznou společný způsob, jak ke studiu na technických školách přitáhnout více mladých lidí.
Petr Kocian
Petr Kocian
generální ředitel NeoVize Group
Degradace VŠ vzdělání nabývá děsivých rozměrů. Vzdělávání je teoretické a "rychlokvašné". Příjmy učitelů jsou nižší než zdravotních sester a nikdo se tím nezabývá. Zcela chybí soustavné vzdělávání pro nižší a střední zdravotní management.
Jiří Stabla
Jiří Stabla
zakladatel Konopných lékáren, Konopne-lekarny.cz, Stabla
Ano, zdravý životní styl.
Kvido Štěpánek
Kvido Štěpánek
byznysmen a majitel firmy Isolit‑Bravo
Konkrétní obor nechybí, ale chybí sepětí škol s praxí a absolutně absentuje jakákoliv úroveň a náročnost studia. Magistře, inženýre, dnes už zní bezmála jako nadávka a hloupých vysokoškoláků jsem potkal milion.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Absolventi českých vysokých škol trpí zásadním nedostatkem praxe. Uvítali bychom, kdyby na vysokých školách přednášeli lidé, kteří v daném oboru už něco reálného dokázali. Narušilo by to současné „skleníkové prostředí“, kdy se vyučuje pouze teorie.
Mirko Kalous
Mirko Kalous
Okin Group
Nechybí. V celém školství (nejenom VŠ) chybí schopnost vzdělávat a chápat svět a jednotlivé obory v souvislostech.
Analýza a práce s daty v daleko více oborech. Je to základ a umí to minimum lidí.
Jaroslav Řasa
Jaroslav Řasa
zakladatel ABRA Software
Design aplikací a webu jako kombinace umění, užitého designu a IT technologií.
Podle mého není cestou zřizování nových a nových oborů. Přílišná specializace uzavírá myšlenkové obzory, což není dobrá průprava pro nacházení nových příležitostí, postupů a nápadů - přitom právě v tom mohou být absolventi Česku nejprospěšnější.
Pár oborů jistě chybí, ale mnohem více jich je zcela zbytečných. Existuje řada odvětví, kde školy naprosto nestačí realitě života. Jedinec s dostatečným zájmem a vnitřní motivací "učivo" daného oboru vstřebá a rozvine za pár měsíců.
Martin Lipert
Martin Lipert
zakladatel eReading.cz, CEO v Team Business, s.r.o.
Naopak, v Česku spousta oborů přebývá. Trh se však brzy vyčistí, protože zaměstnavatelé si již uvědomují, že korelace mezi tituly (měkkých oborů) a pracovními úspěchy neexistuje. Studenti si pak rozmyslí všechny politologie a sociologie.
Vítězslav Bican
Vítězslav Bican
ředitel Channel Crossings
Konkrétní obor nechybí. Spíše by se hodilo, kdyby se všemi obory prolínal důkladný trénink orientace na potřeby zákazníka a otevřenosti k názorům druhých. Často se stává, že nás odbornost učí, že náš pohled je ten správný. Ale mnohdy to tak není.
Arthur Braun
Arthur Braun
advokát a managing partner v bpv Braun Partners
Podle mého názoru je třeba nejprve zlepšit celkovou úroveň univerzitního vzdělání a teprve poté uvažovat o nových oborech.
Spojovat více informací dohromady. Nejenom odborných, resp. méně odborných a více o sobě/nás samých. To bych si přál ale globálně....
Šárka Litvinová
Šárka Litvinová
spolumajitelka společnosti Asiana
Nikoliv konkrétní obor, ale úplnější všeobecné vzdělání přírodními vědami počínaje a humanitními obory konče. Matematika jako základ. Nakonec schopnost vidět věci v souvislostech a nebát se vlastního úsudku.
Radek Špicar
Radek Špicar
viceprezident Svazu průmyslu ČR
Kriticke mysleni o okolnim svete a predevsim o sobe samych.
Související