Jaké trendy ve vašem oboru budou podle vašeho očekávání převládat v roce 2016?

Jaké trendy ve vašem oboru budou podle vašeho očekávání převládat v roce 2016?

Mirko Kalous
Mirko Kalous
Okin Group
Outsourcing podnikových procesů bude vice využívat nové technologie, která zrychlí a zlevní poskytované služby - zejména v oblasti umělé intelligence, ať už nasazením robotů nebo učících se strojů.
Martin Štrupl
Martin Štrupl
generální ředitel Hamé
Potravinářství bude dále ovlivněno rostoucím zájmem o zdravější a aktivnější životní styl. Bude záležet na formě nabídky a růstu koupěschopnosti obyvatelstva, jak rychlý bude tento trend.
Jan Kučera
Jan Kučera
V logistice bude pokračovat rozvoj elektronické komunikace, pravděpodobně klesnou námořní sazby a pomalu se bude zvyšovat cena silniční evropské dopravy. Nejvíce bude poptávaná flexibilita a bezpečnost zajištění dopravní a skladové kapacity v ČR.
Martin Lipert
Martin Lipert
zakladatel eReading.cz, CEO v Team Business, s.r.o.
Elektronické knihy zažijí pravděpodobně konsolidaci.
Martin Vodička
Martin Vodička
Rok 2016 přinese opět protisměrné debaty ohledně zavedení inkluzivního vzdělávání. Jakož i polemiku o zavedení povinné přijímací zkoušky pro uchazeče o studium na SŠ a pro maturanty povinnost skládat od roku 2021 maturitní zkoušku z matematiky.
Kvido Štěpánek
Kvido Štěpánek
byznysmen a majitel firmy Isolit‑Bravo
Lidská roztaženost, sobeckost a rozcapenost bude ještě setrvačností narůstat, ale "nejlepší léta" už má za sebou. Kyvadlo se vrací a do módy bude přicházet skromnost, čest, poctivost, pracovitost, altruizmus.
Martin Hutař
Martin Hutař
jednatel ve společnosti PRO-BIO
Naši zákazníci budou mít více času a také ochotu zaplatit za kvalitní bioprodukty spojené s příběhem a zážitkem na farmě, v restauraci ap. Zájem o kvalitní plnohodnotné biopotraviny nadále poroste.
Kateřina Kratina Černovská
Kateřina Kratina Černovská
Regulace. Nový zákon o úvěrech pro spotřebitele zatřese trhem.
Arthur Braun
Arthur Braun
advokát a managing partner v bpv Braun Partners
V roce 2016 bude sílit zájem klientů z oblasti energetiky a čím dál více budeme poskytovat právní poradenství v oblastech související s digitalizací firem (průmysl 4.0). V rámci naší firmy také pociťujeme rostoucí vliv IT na běžný provoz.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Bude pokračovat růst zájmu o nové bydlení. Odhaduji, že developeři jen v Praze prodají 8000 nových bytů, což bude o tisíc více, než je očekávaný letošní rekord. EKOSPOL tomu přispěje tím, že do prodeje zařadí na 700 bytů v atraktivních lokalitách.
Karolína Topolová
Karolína Topolová
generální ředitelka AAA Auto
Po letošním růstu prodejů nových vozů čekáme oživení segmentu ojetých aut. Bude ale také pokračovat konsolidace trhu, ze kterého budou mizet malí prodejci s omezeným výběrem vozů, kteří nemohou nabízet tak široké spektrum služeb, garancí a bonusů.
Lumír Al-Dabagh
Lumír Al-Dabagh
Slévárenství bude pod tlakem snižování cen, což nebude dobrá zpráva pro výrobce. Protože klesne cena ropy i dopravy a tím vzroste konkurence evropským výrobcům z Asie, sníží se ceny lehkých kovů a plastů. VW bude drtit dodavatele pro dieselgate.
Jindřich Kotyza
Jindřich Kotyza
V oboru logistiky a skladování je stále zájem o inovativní spojení manipulační techniky a regálových systémů, která přinášejí nejlepší rentabilitu. Pokračuje také trend zájmu o alternativní úsporné pohony vysokozdvižných vozíků, zejména CNG a Li-ion.
Josef Jeleček
Josef Jeleček
generální ředitel firmy Tedom
Kogenerace celosvětově poroste i z důvodu uzavření pařížské klimatické dohody. Bohužel u nás doposud slibně se rozvíjející obor díky sporům ERÚ a MPO bude patrně stagnovat, což nám způsobí dočasný pokles. Avšak v zahraničí zcela jistě porosteme.
Barbora Daňková
Barbora Daňková
jednatelka pro vývoj diagnostických produktů, jednatelka TCC online
V oblasti rozvoje lidí bude vzrůstat tlak na individuální a efektivní formy, na práci s postoji, hodnotami, motivací a angažovaností a na druhé straně také na témata týkající se obnovy energie, zvládání stresu, osobní a životní spokojenosti.
Jaroslav Řasa
Jaroslav Řasa
zakladatel ABRA Software
To si přečtete jinde. My budeme za všech okolností SPOJENCEM VE VAŠEM PODNIKÁNÍ. Uděláme z IT a informačních systémů (ERP) strategickou součást vašeho byznysu, podpoříme vás na cestě nahoru. Stále nejdůležitější budou lidé.
Robert Vojáček
Robert Vojáček
Trh poroste. Lidé chtějí šetřit čas, mají na to peníze i správné myšlení. Otázka je, jak zareagují firmy na nové modely jako my. Zdali inovují a poskytnou lepší služby. Pokud se ale koukneme, jak reagovaly taxi dispečinky na Liftago, tak asi nebudou.
Jiří Konečný
Jiří Konečný
zakladatel Elko EP
V našem poměrně novém oboru Smart Home se dá očekávat další rozvoj, příchod nových konkurentů (ať už startupů nebo i pořádných) a hlavně zvýšení poptávky. My jsme ale připraveni a vždy o krok vpředu :-).
Philip Staehelin
Philip Staehelin
Průmysl 4.0 bude žhavým tématem, objeví se noví evropští technologičtí šampioni – budoucí Googly a Facebooky "chytrého průmyslu". Poradenské firmy k tomuto trendu výrazně přispějí.
Tomáš Rychnovský
Tomáš Rychnovský
Věřím, že bude ubývat množství předepsaných léků na stavy, které je možné řešit bez nich a ještě navíc cíleně. Takže také věřím, že se bude zvyšovat vůle lidí dát své léčbě, svému tělu a mysli potřebnou péči.
Hanuš Němeček
Hanuš Němeček
V naše realitním businessu můžeme očekávat jednoznačně růst cen nemovitostí a mírný růst úrokových sazeb u hypoték. Kdo ale bude chtít dobře koupit či prodat, měl by se obrátit na odborníky, není čas ztrácet peníze.
Radomír Klofáč
Radomír Klofáč
zakladatel a jednatel MORIS design
My se pohybujeme v retail marketingu a zde budou tyto trendy: interaktivita, pozitivní emoce, přidaná hodnota, CSR, služby. Kdo na to půjde postaru - přes slevy a akce - bude mít problém. Důležité je trendy nesledovat, ale vytvářet - tak to děláme my.
Související