Jak jste si letos připomenuli 17. listopad?

Jak jste si letos připomenuli 17. listopad?

Hana Gawlasová
Hana Gawlasová
partnerka advokátní kanceláře Squire Patton Boggs
Vysvětlovala jsem události 17. listopadu 1989 dětem (na jejich žádost!). Někdy zmateně, někdy dojatě, někdy nostalgicky. Věřím, že si z našich diskusí odnesly poznatek, že svoboda (vnitřní i vnější) je základní ukazatel kvality života.
Jan Žůrek
Jan Žůrek
prezident České podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj
Výročí jsem si připomněl na Sametovém golfovém turnaji. Cenami byly dříve vzácné mandarinky a banány. Má žena, která v listopadu 89 musela na Národní třídě běžet špalírem obušků, vyrazila do ulic. Domů se vrátila otrávená se slovy ukradená revoluce.
Martin Hutař
Martin Hutař
jednatel ve společnosti PRO-BIO
Na jedné výstavě jsem si vzpomněl, že mám ve skříni zvětšeniny z revoluce, které jsem nikde nevystavil. S focením jsem skončil, začal podnikat - byla to krásná doba! Současnost už taková není. Asi si to zasloužíme...
Radomír Klofáč
Radomír Klofáč
zakladatel a jednatel MORIS design
Chtěl jsem jít na Národní a když jsem si dálkově otevřel garáž a potom bez klíčku nastartoval auto, uvědomil jsem si dvě věci: za prvé, že nemám vůbec klíče a za druhé , že se máme fakt dobře. Žijeme ve skvělé zemi a ve skvělé době.
Arthur Braun
Arthur Braun
advokát a managing partner v bpv Braun Partners
Svátek jsem si připomenul v práci, kde jsem z okna své kanceláře v podvečer sledoval v ulicích policii a létající helikoptéry, a sám sebe jsem se ptal, kam se to porevoluční nadšení po 25 letech vytratilo.
Dopoledne krásný pěší výlet labským údolím. Sám jsem mohl v klidu přemýšlet a porovnávat život před a po roce 1989. Je co slavit - svoboda a demokracie není málo. Potom u TV jsem se styděl, že studenti nemohou tradičně slavit svůj svátek.
Jakub Kejval
Jakub Kejval
generální ředitel Bureau Veritas
V kanceláři. Nostalgicky jsem zachrastil svazkem klíčů (směrem k Národní třídě) a svátek jsem tak oslavil prací.
Nijak, nemohl jsem si to připomenout, jelikož mi v té době bylo jen pár let...
Martin Lipert
Martin Lipert
zakladatel eReading.cz, CEO v Team Business, s.r.o.
Prací
Josef Jeleček
Josef Jeleček
generální ředitel firmy Tedom
S rodinou jsme si chtěli zavzpomínat, projít si trasu. Zahájili jsme po poledni na Albertově - netušili jsme, že jsme na srazu odpůrců Islámu. Zbytek dne jsme strávili frustrováni z nenávisti, kterou jsme byli obklopeni - a to nejenom k Islámu.
Kvido Štěpánek
Kvido Štěpánek
majitel firmy Isolit-Bravo
Svátek jsem oslavil prací, což je podle mne nejlepší způsob, jak posouvat věci kupředu. Neboť Slova učí, ale příklady - ty táhnou!
Markéta Stržínková
Markéta Stržínková
ředitelka pobočky Atradius Česká repubika
Cestou do fitka jsem nepozorně narazila do čela demonstrace za horší zítřky, což mne donutilo k rychlému úniku do nejbližší ulice, kde pištěli zastánci lepších včerejšků. To vyústilo v to, že jsem si dala na činku větší nakládačku, než ji schytat.
Mirko Kalous
Mirko Kalous
Okin Group
Přemýšlel jsem, kolik dnes samozřejmých věcí bylo před listopadem 1989 nemyslitelných či nemožných. Zejména svoboda a možnost seberealizace.
Michal Kuník
Michal Kuník
generální ředitel společnosti Securitas
Letos jsem 17. listopad oslavil u TV. Nostalgicky jsem sledoval televizní pořady dokumentující historické období související s tímto výročím a prostřednictvím obrazovky jsem sobě i dětem připomenul šedivé období naší historie před listopadem.
Petr Karásek
Petr Karásek
generální ředitel Tatra Trucks
Cítil jsem potřebu (podobně jako před 26 lety po 17.11.) jít někam vyjádřit svůj postoj, nicméně nakonec jsem nikam nešel, protože jsem nenašel skupinu racionálně a umírněně vyjadřující postoje podobné mým. O setkání s extrémisty obou pólů nemám zájem.
Jak jsem si tento den připomenul? Asi jako každý den, kdy mám více času na sebe. Byl jsem s milým a blízkým člověkem, byl jsem sám se sebou a knihou. Měl jsem čas se v klidu najíst. Přemýšlel jsem a odpočíval.
Související