Současná ekonomicky aktivní generace Y prý před penězi upřednostňuje volný čas a a naplňující práci. Vidíte to i ve své firmě? Co byste poradili jejím zástupcům, kteří u vás chtějí pracovat?

Současná ekonomicky aktivní generace Y prý před penězi upřednostňuje volný čas a a naplňující práci. Vidíte to i ve své firmě? Co byste poradili jejím zástupcům, kteří u vás chtějí pracovat?

Hana Gawlasová
Hana Gawlasová
partnerka advokátní kanceláře Squire Patton Boggs
Vždycky si pamatujte, že jste jedineční. Stejně jako všichni ostatní.
Pokud vás práce u nás bude bavit a naplňovat, budeme moc rádi. V našem kolektivu je většina kolegyň a kolegů nastavena na úspěch. Protože poskytujeme logistické služby, naši lidé rádi věnují zákazníkům někdy i svůj volný čas. To chceme i od vás.
Karolína Topolová
Karolína Topolová
generální ředitelka AAA Auto
Nejlepší a tedy nejlépe placené zaměstnance vysíláme na "zkušenou" do zahraničí. Těm, kdo by chtěli pracovat u nás, bych tedy zejména doporučila učit se jazyky, být ochotní měnit působiště a svůj nezájem o dobře placenou práci ještě přehodnotit.
V naší firmě pracuje skoro jen Generace Y:).
Mirko Kalous
Mirko Kalous
Okin Group
Je naplňující pracovat na zajímavých projektech a mít možnost osobního růstu. V řadě případů je však nutné být přímo u zákazníka, v továrně, na stavbě. A v čase, kdy je nutné práci udělat. Nenapadá mě, jak toto nahradit prací kdykoliv a odkudkoliv.
Arthur Braun
Arthur Braun
advokát a managing partner v bpv Braun Partners
Mladá generace touží po smysluplné, zajímavé práci a flexibilní pracovní době. Obojí našim lidem v kanceláři nabízíme. Pracujeme v týmu a snažíme se v lidech rozvíjet jejich intelektuální schopnosti a profesní dovednosti.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Ekospol zaměstnává jen ty nejlepší zaměstnance ve svém oboru, kterým nabízí nejvyšší platy v českém stavebnictví. Naši zaměstnanci však nechodí do práce kvůli vydělávání financí, ale jejich motivací je realizace vlastních vizí a profesní růst.
Michal Kuník
Michal Kuník
generální ředitel společnosti Securitas
Moje rada je spíš otázkou k zamyšlení: pokud budou všichni dělat jen to, co je baví a tehdy, kdy chtějí, kdo bude dělat to, co je třeba a tehdy, kdy to potřebují ostatní?
Dan Jiránek
Dan Jiránek
Bývalý předseda Svazu měst a obcí ČR
Že u nás mohou najít velmi naplňující práci, která je nejlepším způsobem, jak trávit volný čas, pokud něco takového existuje:).
Radek Špicar
Radek Špicar
viceprezident Svazu průmyslu ČR
Poradil bych jim, aby si nasli dobre placenou naplnujici praci, protoze se to vzajemne nevylucuje.
Josef Jeleček
Josef Jeleček
generální ředitel firmy Tedom
Pokud je někdo v práci, neznamená to, že pracuje. Pokud ho necháte pracovat doma (na PC), může se zdát, že upřednostňuje volný čas, i když možná pracuje více než v práci. Takže je více preferována pracovní svoboda, což neznamená preferenci volného času.
Pokud někoho práce naplňuje, tak je jí ochoten věnovat i část svého volného času. Nacházet vhodný poměr mezi pracovním vytížením a volnočasovými aktivitami je úkol pro zaměstnance, ale i zaměstnavatele. Jedině tak se dá udržet dlouhodobá výkonnost.
Markéta Stržínková
Markéta Stržínková
ředitelka pobočky Atradius Česká repubika
Díky way-ákům jsem pochopila, že šéf hákující od rána do večera už není "in" a že je docela fajn poznat nové věci, jako je "volný čas", na kterém se dá dost dobře ujíždět:) a zanechává to překvapivě pozitivní následky i v práci.
Ať svojí práci dělají s radostí, mají jí rádi, nacházejí v ní naplnění a jsou pro své klienty nejen odborníky, ale i dobrými lidmi.
Martin Hutař
Martin Hutař
jednatel ve společnosti PRO-BIO
Máme to štěstí, že naše produkty - biopotraviny - jsou pro mnoho mladých lidí zajímavé a práce s nimi je pro ně lákavá. Moje generace práci dávala maximum, takže se s tímto trendem hůře smiřuji. Na druhou stranu věřím v jejich výkonnost.
Petr Karásek
Petr Karásek
generální ředitel Tatra Trucks
Bez práce nejsou koláče, bez koláčů (tedy živobytí) není život možný. Pokud si někdo najde práci, která ho naplňuje a baví, je to bonus navíc a každému to přeji, ale i taková vyžaduje nasazení, úsilí a odříkání. Volným časem si žaludek nikdo nenaplní.
Libor Malý
Libor Malý
zakladatel serveru Jobs.cz
Tihle lidé odmítají "hloupou" práci direktivně řízenou "hloupým" nadřízeným. Já bych jim nabídl inspirativní a tvořivou kulturu, založenou na respektu a "osvíceném" leadershipu, kde všichni vědí smysl toho, co dělají a jak to pomáhá světu být lepší.
Související