Kdybyste byli zahraniční investoři, v které zemi V4 byste dnes viděli největší budoucnost? V Česku, Slovensku, Polsku, nebo Maďarsku? A proč?

Kdybyste byli zahraniční investoři, v které zemi V4 byste dnes viděli největší budoucnost? V Česku, Slovensku, Polsku, nebo Maďarsku? A proč?

Michal Kuník
Michal Kuník
generální ředitel společnosti Securitas
Odpovím jako patriot: jednoznačně v Česku, z důvodu kvality pracovní síly, schopnosti inovací a stability.
Radomír Klofáč
Radomír Klofáč
zakladatel a jednatel MORIS design
Investice v Česku je stabilní a ekonomicky přijatelná. Nemáme větší politické ani ekonomické výkyvy a i přes velikost a relativní stabilitu Polska, bych rozhodně investoval u nás.
Magdalena Souček
Magdalena Souček
vedoucí partnerka EY v České republice
Jednoznačně Polsko. Jeho výhodou oproti konkurentům z V4 jsou velikost a velké projekty v oblasti infrastruktury. ČR je ale také stále v „kurzu“, zejména díky průmyslovým investicím a nedávné úpravě zákona o investičních pobídkách.
Karolína Topolová
Karolína Topolová
generální ředitelka AAA Auto
Pro nás je to určitě Polsko. V příštím roce chystáme na tamním trhu rychlou expanzi. Polský trh ojetých vozů je nejméně 3x větší, a proto tam vidíme obrovský potenciál rozvoje. V ČR máme pobočku na každý půlmilion obyvatel, v Polsku máme co dohánět.
Tomáš Rychnovský
Tomáš Rychnovský
V Česku. Vidím rád, když má někdo zájem o obecnou prospěšnost věcí, které dělá právě v Česku.
Jiří Stabla
Jiří Stabla
zakladatel Konopných lékáren, Konopne-lekarny.cz, Stabla
Dalo by se říct, že už to tak vnímám jako zahraniční investor, a do žádné.
Kvido Štěpánek
Kvido Štěpánek
byznysmen a majitel firmy Isolit‑Bravo
Podle položené otázky Česku, ale nejraději v celé EU. Na rozdíl od nacionalistů se totiž cítím být nikoli občanem ČR, ale EU.
Josef Jeleček
Josef Jeleček
generální ředitel firmy Tedom
Jsem Čech a proto v Česku nebo na Slovensku. Kromě toho se mi ČR jeví jako nejvyspělejší z V4, i když stále více separatistické tendence vůči EU mě dost znervózňují. Polsko je velmi obtížné, stejně jako Maďarsko.
Robert Vojáček
Robert Vojáček
Jednoznačně Polsko. Mají tak 100x lepší ekosystém získávání investic pro začínající podniky.
Lumír Al-Dabagh
Lumír Al-Dabagh
K investicím do strojírenství bych doporučil Polsko, je tam vysoká mobilita obyvatel, jazykově vybavených pobytem milionů Poláků v zahaničí, mají velmi dobrou dopravní infrastrukturu, mají nižší daně. Z dlouhodobého hlediska bych doporučil Vietnam.
Markéta Stržínková
Markéta Stržínková
ředitelka pobočky Atradius Česká repubika
Česko. Roli nehraje v našem pojišťovacím byznysu jen velikost trhu, ale i stabilita, kultura v obchodě a byť si stěžujeme, i menší komplikace v administrativě ve srovnání s dalšími zeměmi V4.
Mirko Kalous
Mirko Kalous
Okin Group
Záleží na tom, v jakém odvětví má investor zájem investovat. Ze zemí V4 mně přijde jako nejméně atraktivní pro investice Maďarsko.
Petr Choulík
Petr Choulík
Obecně to nelze říct. Každá země má své výhody a nevýhody. Záleží na konkrétní investici.
Dalibor Dědek
Dalibor Dědek
podnikatel
Otázky typu co by kdyby jsou k ničemu. Jsem občanem ČR a dnes už možná víc občanem EU, proto považuji za přirozené podnikat v tomto regionu.
Jaroslav Řasa
Jaroslav Řasa
zakladatel ABRA Software
Jednoznačně tady, v České republice. Je nejvíce západní zemí. Je kulturně, propojením na nejrozvinutější ekonomiky, dovednostmi a historickou zkušeností lidí nejvýznamnější z V4. Velikost nemusí být přednost.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Největší budoucnost ze zemí V4 má Česko, jehož ekonomika je plně propojena s dalšími evropskými zeměmi, především s Německem. Země má kvalifikovanou pracovní sílu, dobré dopravní spojení a solidní zázemí pro své obyvatele včetně dostupného bydlení.
Jan Žůrek
Jan Žůrek
prezident České podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj
Největší perspektivu bych viděl v Polsku. Je to největší země. Její infrastruktura sice pokulhává za naší, ale rozdíl se každý rok zmenšuje.
Arthur Braun
Arthur Braun
advokát a managing partner v bpv Braun Partners
Ze zkušenosti vím, že Polsko má v současné době nejlepší image (pracovní síla, větší trh), nicméně osobně bych i nadále doporučil Českou republiku pro většinu nových investic
Šárka Litvinová
Šárka Litvinová
spolumajitelka společnosti Asiana
V České republice, protože je to moje vlast a země, kde žiji já a všichni moji blízcí a protože si přeji, aby prosperovala.
Bronislav Kvasnička
Bronislav Kvasnička
Polsko. Je to stabilní trh, finanční krizí prošlo poměrně hladce, zlepšilo infrastrukturu...
Dan Jiránek
Dan Jiránek
Bývalý předseda Svazu měst a obcí ČR
Asi v Polsku, je největší, poměrně plynule roste, je politicky stabilní a má spoustu obyvatel, kteří mají zkušenosti s prací po celém světě.
Damir Špoljarič
Damir Špoljarič
V našem oboru hostingu a internetových služeb vidím Polsko z uvedených 4 zemí jako nejzajímavější - ať už jde o počet internetových uživatelů a tedy potenciálních klientů, rychlosti růstu online trhu či zvyšování datového toku.
Související