Kdybyste byli zahraniční investoři, v které zemi V4 byste dnes viděli největší budoucnost? V Česku, Slovensku, Polsku, nebo Maďarsku? A proč?

Kdybyste byli zahraniční investoři, v které zemi V4 byste dnes viděli největší budoucnost? V Česku, Slovensku, Polsku, nebo Maďarsku? A proč?

Michal Kuník
Michal Kuník
generální ředitel společnosti Securitas
Odpovím jako patriot: jednoznačně v Česku, z důvodu kvality pracovní síly, schopnosti inovací a stability.
Radomír Klofáč
Radomír Klofáč
zakladatel a jednatel MORIS design
Investice v Česku je stabilní a ekonomicky přijatelná. Nemáme větší politické ani ekonomické výkyvy a i přes velikost a relativní stabilitu Polska, bych rozhodně investoval u nás.
Magdalena Souček
Magdalena Souček
vedoucí partnerka EY v České republice
Jednoznačně Polsko. Jeho výhodou oproti konkurentům z V4 jsou velikost a velké projekty v oblasti infrastruktury. ČR je ale také stále v „kurzu“, zejména díky průmyslovým investicím a nedávné úpravě zákona o investičních pobídkách.
Karolína Topolová
Karolína Topolová
generální ředitelka AAA Auto
Pro nás je to určitě Polsko. V příštím roce chystáme na tamním trhu rychlou expanzi. Polský trh ojetých vozů je nejméně 3x větší, a proto tam vidíme obrovský potenciál rozvoje. V ČR máme pobočku na každý půlmilion obyvatel, v Polsku máme co dohánět.
V Česku. Vidím rád, když má někdo zájem o obecnou prospěšnost věcí, které dělá právě v Česku.
Jiří Stabla
Jiří Stabla
zakladatel Konopných lékáren, Konopne-lekarny.cz, Stabla
Dalo by se říct, že už to tak vnímám jako zahraniční investor, a do žádné.
Kvido Štěpánek
Kvido Štěpánek
byznysmen a majitel firmy Isolit‑Bravo
Podle položené otázky Česku, ale nejraději v celé EU. Na rozdíl od nacionalistů se totiž cítím být nikoli občanem ČR, ale EU.
Josef Jeleček
Josef Jeleček
generální ředitel firmy Tedom
Jsem Čech a proto v Česku nebo na Slovensku. Kromě toho se mi ČR jeví jako nejvyspělejší z V4, i když stále více separatistické tendence vůči EU mě dost znervózňují. Polsko je velmi obtížné, stejně jako Maďarsko.
Jednoznačně Polsko. Mají tak 100x lepší ekosystém získávání investic pro začínající podniky.
K investicím do strojírenství bych doporučil Polsko, je tam vysoká mobilita obyvatel, jazykově vybavených pobytem milionů Poláků v zahaničí, mají velmi dobrou dopravní infrastrukturu, mají nižší daně. Z dlouhodobého hlediska bych doporučil Vietnam.
Markéta Stržínková
Markéta Stržínková
ředitelka pobočky Atradius Česká repubika
Česko. Roli nehraje v našem pojišťovacím byznysu jen velikost trhu, ale i stabilita, kultura v obchodě a byť si stěžujeme, i menší komplikace v administrativě ve srovnání s dalšími zeměmi V4.
Mirko Kalous
Mirko Kalous
Okin Group
Záleží na tom, v jakém odvětví má investor zájem investovat. Ze zemí V4 mně přijde jako nejméně atraktivní pro investice Maďarsko.
Obecně to nelze říct. Každá země má své výhody a nevýhody. Záleží na konkrétní investici.
Dalibor Dědek
Dalibor Dědek
podnikatel
Otázky typu co by kdyby jsou k ničemu. Jsem občanem ČR a dnes už možná víc občanem EU, proto považuji za přirozené podnikat v tomto regionu.
Jaroslav Řasa
Jaroslav Řasa
zakladatel ABRA Software
Jednoznačně tady, v České republice. Je nejvíce západní zemí. Je kulturně, propojením na nejrozvinutější ekonomiky, dovednostmi a historickou zkušeností lidí nejvýznamnější z V4. Velikost nemusí být přednost.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Největší budoucnost ze zemí V4 má Česko, jehož ekonomika je plně propojena s dalšími evropskými zeměmi, především s Německem. Země má kvalifikovanou pracovní sílu, dobré dopravní spojení a solidní zázemí pro své obyvatele včetně dostupného bydlení.
Jan Žůrek
Jan Žůrek
prezident České podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj
Největší perspektivu bych viděl v Polsku. Je to největší země. Její infrastruktura sice pokulhává za naší, ale rozdíl se každý rok zmenšuje.
Arthur Braun
Arthur Braun
advokát a managing partner v bpv Braun Partners
Ze zkušenosti vím, že Polsko má v současné době nejlepší image (pracovní síla, větší trh), nicméně osobně bych i nadále doporučil Českou republiku pro většinu nových investic
Šárka Litvinová
Šárka Litvinová
spolumajitelka společnosti Asiana
V České republice, protože je to moje vlast a země, kde žiji já a všichni moji blízcí a protože si přeji, aby prosperovala.
Polsko. Je to stabilní trh, finanční krizí prošlo poměrně hladce, zlepšilo infrastrukturu...
Dan Jiránek
Dan Jiránek
Bývalý předseda Svazu měst a obcí ČR
Asi v Polsku, je největší, poměrně plynule roste, je politicky stabilní a má spoustu obyvatel, kteří mají zkušenosti s prací po celém světě.
V našem oboru hostingu a internetových služeb vidím Polsko z uvedených 4 zemí jako nejzajímavější - ať už jde o počet internetových uživatelů a tedy potenciálních klientů, rychlosti růstu online trhu či zvyšování datového toku.
Související