Do jaké investice byste nikdy nešli? A do čeho jste v minulosti investovali a spálili se?

Do jaké investice byste nikdy nešli? A do čeho jste v minulosti investovali a spálili se?

Hana Gawlasová
Hana Gawlasová
partnerka advokátní kanceláře Squire Patton Boggs
Nejlepší investice je do (schopných) lidí. I zde se ale člověk může, ehm, spálit. Nikdy bych neinvestovala do toho, co mi vezme čas, který chci strávit s rodinou.
Radek Špicar
Radek Špicar
viceprezident Svazu průmyslu ČR
Nešel bych do investice, u které by čas a úsilí nutné pro získání potřebných informaci pro rozhodnutí neodpovídalo možným budoucím ziskům.
Nikdy bych neinvestovala do věcí, se kterými se eticky neztotožňuji. Investuji především do podnikatelských aktivit. Vzhledem k tomu, že nejsem "střelec", tak to zatím vychází a nějakou zásadní negativní zkušenost nemám.
Dalibor Dědek
Dalibor Dědek
podnikatel
Nikdy bych neinvestoval do ničeho, čemu bych sám vnitřně nevěřil. A kde jsem se nejvíce spálil, nevím. Úvahy typu co by bylo bývalo, kdyby... nechávám jiným. Já hledím dopředu.
Do spekulativních investic s cennými papíry. Před lety jsem investoval do obligací a byl jsem rád, že jsem dostal zpět vložené peníze.
Nikdy bych neinvestoval do něčeho, čemu nerozumím. Takže možný okruh investic mám celkem úzký.
Jiří Konečný
Jiří Konečný
zakladatel Elko EP
Nešel bych do investicí spojených s finančním trhem. Jako majitel firmy mám široký okruh investičních možností, které dokáži sám ovlivňovat. Spálil jsem se při investici v Rumunsku, což bylo ale dané mentalitou a zkušeností lidí v místě.
Karolína Topolová
Karolína Topolová
generální ředitelka AAA Auto
Naštěstí jsem vždy investovala pouze do nemovitostí určených k bydlení, a v tom jsem se zatím nespálila. Do budoucna počítám s investicemi do vzdělání své dcery, případně dalších potomků.
Petr Karásek
Petr Karásek
generální ředitel Tatra Trucks
Moje profese interim krizového manažera vyžaduje na každém projektu investovat do dalších a dalších lidí - čas, úsilí, energii, znalosti apod. Přesto, že se vždy v části z nich spálím, příště do toho jdu znova. Investice do lidí se snad vyplácí.
Mirko Kalous
Mirko Kalous
Okin Group
Nešel bych do investic se slibovaným mimořádně vysokým zhodnocením a do investic, o kterých nemám dostatek informací. Nikdy bych nevložil peníze pouze do jedné investiční příležitosti, ale rozložil rizika do vice investic.
Martin Hutař
Martin Hutař
jednatel ve společnosti PRO-BIO
Jednou, už je to dávno, jsem se spálil investicí do akcií.Takže do natisknutých papírků už nikdy! Jak ten obchod není hmatatelný, tak mne to nezajímá. V podstatě všechny naše investice souvisí s naším podnikáním, protože tomu rozumím.
Jiří Stabla
Jiří Stabla
zakladatel Konopných lékáren a Fitcann, Konopne-lekarny.cz, Fitcann
Nikdy bych nešel do byznysu, který je založen na neetických základech. Třeba kůže, mléčný a masný průmysl. Zkrátka jsem vegan a zásady ctím i v byznysu. Spálil jsem se ztrátou času ve finanční sféře a pojišťovnictví. Tam už mé kroky nepovedou.
Arthur Braun
Arthur Braun
advokát a managing partner v bpv Braun Partners
Rozhodně nemám povahu hazardního hráče. Nikdy bych se nenechal zlákat k investici, jejíž výnos je na první pohled nereálný.
Dan Jiránek
Dan Jiránek
Bývalý předseda Svazu měst a obcí ČR
Do žádné bez dostatečných informací. V podstatě investuji jen do nemovitostí. Spálil jsem se v devadesátých letech v investičním fondu, ale získal jsem zkušenost k nezaplacení:) .
Jakub Kejval
Jakub Kejval
generální ředitel Bureau Veritas
Vyhýbám se investičním příležitostem, které slibují vysoký výnos bez rizika. Život mne naučil, že nic není zadarmo!
Tomáš Prajzler
Tomáš Prajzler
Regionální ředitel Talentor Advanced Search
Do čehokoli, o čem nic nevím. Jsem poměrně konzervativní investor, spíše buy-and-hold stylu; občas nevyšly nějaké akcie, ale vždy mě ochránil stop-loss.
Nešel bych do jakékoliv investice, o níž nemám dostatek informací. Žádnou výrazně negativní zkušenost s investováním za sebou nemám, právě proto, že se řídím předchozí větou a znám svůj rizikový profil.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Nikdy bych neinvestoval do akcií a opcí. Jedinou bezrizikovou investicí jsou nemovitosti.
Kvido Štěpánek
Kvido Štěpánek
majitel firmy Isolit-Bravo
Do spekulací. Investoval jsem kdysi do portfolia renomovaného fondu porvotřídní banky a byl rád, že jsem po pěti letech dostal zpět namísto vkladu plus slibovaných procent asi dvě třetiny vkladu.
Související