Na jaký pohon by podle vás měla ideálně jezdit auta budoucnosti? Fandíte LPG, CNG, elektromobilům, hybridům, konvenčním palivům, biopalivům nebo nějaké jiné technologii?

Na jaký pohon by podle vás měla ideálně jezdit auta budoucnosti? Fandíte LPG, CNG, elektromobilům, hybridům, konvenčním palivům, biopalivům nebo nějaké jiné technologii?

Arthur Braun
Arthur Braun
advokát a managing partner v bpv Braun Partners
V blízké budoucnosti nadále benzín/diesel. Za 10 let ale nejspíš budou ve městech hodně elektromobily, a pokud budou lepší a lehčí baterie, tak budou využívány i na delší vzdálenosti. LPG, CNG budou spíše jen přechodné (ač ekologické) modely.
V nejbližší budoucnosti pravděpodobně elektromobily. Tesla je fascinujícím příkladem funkčního auta s nádherným designem.
Josef Jeleček
Josef Jeleček
generální ředitel firmy Tedom
Elektromobily s malým spalovacím motorem pro nouzové dojetí či dobíjení a topení v zimním období. Auta se budou nabíjet mimo špičku a budou tak vyrovnávat zatížení sítě. Budou i plnit funkci náhradního zdroje elektřiny při výpadku sítě.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Budoucnost vidím v elektromobilech. U automobilů na plyn je zvýšené riziko požáru.
Líbilo by se mi, kdyby auta budoucnosti poháněl vodík. Čerpací stanici pro ně jsme již postavili v Neratovicích.
Nejlépe "jet" pěšky. Pokud dále, tak na kole. A když už autem - tak už brzy a stále častěji "na sluníčko". Slunce již beztak pohání celou planetu.
Dalibor Dědek
Dalibor Dědek
podnikatel
Ideální by byla auta šlapací. Prospělo by to nejen přírodě, naší energetcké nezávislosti i zdraví. A hlavně by výrazně ubylo zbytečných cest...
Uvítal bych v blízké budoucnosti pohon automobilů v kombinaci CNG a elektřiny. CNG pro běžný provoz a elektřinu do měst. V delším časovém horizontu vidím velký potenciál ve vodíku a palivových článcích.
Věřím, že v budoucnosti auta jezdit nebudou, k dopravě budeme používat vznášedla na elektrický pohon.
Zbyněk Frolík
Zbyněk Frolík
podnikatel
Hlasuji pro elektřinu vyrobenou z větru.
Jiří Konečný
Jiří Konečný
zakladatel Elko EP
Jako člověk pohybující se v oblasti elektro jsem příznivcem elektropohonů se záluskem na Teslu :-)
Kvido Štěpánek
Kvido Štěpánek
byznysmen a majitel firmy Isolit‑Bravo
Ano -na blbost by se jezdilo parádně. Nevím ale, je-li konvertovatelná do kroutícího momentu. Ale zcela určitě jednou půjdou zhmotnit a v motorech spálit negativní emoce a blbá nálada. Takže - to je palivoi budoucnosti! A navíc očistné!
Mirko Kalous
Mirko Kalous
Okin Group
Milovník aut si bude přát i nadále benzín nebo naftu. Ale až se vyřeší dojezdová vzdálenost, cena, bezpečnost a životnost nových technologií včetně hustoty nových "čerpacích stanic", klasická auta postupně zmizí ze silnic.
Jakub Kejval
Jakub Kejval
generální ředitel Bureau Veritas
Budoucnost vidím v autě ala z Feratu. Optimálně by mělo jezdit na tuk, kterého při sedavém zaměstnání budeme mít všichni nadbytek. Sám bych si ho ihned koupil.
Nejčistší energií je bezesporu energie, která se nespotřebuje. A nejvíce energie bych věnoval na výchovu našich dětí, která by mohla mírně změnit jejich konzumní přístup k životu.
Petr Karásek
Petr Karásek
místopředseda České asociace interim managementu
Ideální pohon je co nejefektivnější, a to z komplexního pohledu celého systému od výroby vozu, přes zpracování, transport a uchování paliva atd. Zatím jsou to bohužel fosilní paliva, do budoucna věřím na elektropohon se zdrojem elektřiny z jádra.
Martin Lipert
Martin Lipert
zakladatel eReading.cz, CEO v Team Business, s.r.o.
Ideálně na lidskou hloupost, té bude vždy dostatek.
Jaroslav Řasa
Jaroslav Řasa
zakladatel ABRA Software
Na elektřinu. Baterie auta musí umět sloužit při stání v garáži večer jako reverzní zdroj pro vykrytí špiček. Elektřinu vyrobíme z jádra a tím zrušíme závislost na Perském zálivu a Rusku.
Markéta Stržínková
Markéta Stržínková
ředitelka pobočky Atradius Česká repubika
Svezla už jsem se elektrickou Tesličkou, a to byl zážitek, který si chci zopáknout. Dá se na to zvyknout!
V nejbližší budoucnosti to bude elektřina a vzhledem ke směřování lidstva bude po ní zřejmě následovat starý dobrý oslík nebo vůl.
Karolína Topolová
Karolína Topolová
generální ředitelka AAA Auto
Pohon budoucnosti určí aktuální podmínky. Bohužel pro milovníky klasických motorů to bude asi elektřina, pokud se neobjeví zcela nový zdroj energie. Předpokládám, že již za pár let budou elektromobily tvořit významnou část našich výkupů i prodejů.
Související