Podle čeho vybíráte, kam investujete své peníze? Reagujete na vývoj na finančním trhu?

Podle čeho vybíráte, kam investujete své peníze? Reagujete na vývoj na finančním trhu?

Jakub Kejval
Jakub Kejval
generální ředitel Bureau Veritas
Nejefektivnější investice je do lidského kapitálu, což naše společnost činí v maximální možné míře. Výnos je dlouhodobý v podobě spokojených a proškolených zaměstnanců, kteří mohou našim klientům poskytnout vysokou míru přidané hodnoty.
Investuju do toho, čemu (snad) rozumím, a co mám (snad) pod kontrolou - do vlastního byznysu.
Základem je investovat do toho, čemu člověk rozumí a mít jasnou (a realistickou) představu v očekávání. Krom akcií investuju do vína, které má tu výhodu, že když zhodnocení není dle očekávání, tak se vypije a o smutku z neúspěchu nemůže být řeč.
Karel Havlíček
Karel Havlíček
předseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR
Máme ve firmě dlouholeté pravidlo, přes které nejede vlak. Třetinu vygenerovaných peněz necháváme na provoz, třetinu vkládáme do jistých aktivit s malým zhodnocením a třetinu do rozvojových projektů s vyšším výnosem, ale i vyšším rizikem.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Peníze investuji výhradně do nemovitostí vzhledem k tomu, že přinášejí nejlepší možnost investice, pokud porovnám výnos, riziko a likviditu.
V první řadě se snažím vyhodnotit poměr rizika k návratnosti a výnosu investice. Určitě je vhodné sledovat vývoj na finančním trhu. Bohužel jsem velmi časově zaneprázdněný a tak to radši nechávám na osvědčených poradcích.
Kvido Štěpánek
Kvido Štěpánek
byznysmen a majitel firmy Isolit‑Bravo
Do toho, čemu rozumím.
Karolína Topolová
Karolína Topolová
generální ředitelka AAA Auto
Dlouhodobě investuji výhradně do vlastních nemovitostí. Rozhodla jsem se pro tento způsob uložení peněz již kdysi a této strategie se držím. Nemyslím si, že bych jí do budoucna chtěla měnit.
Zbyněk Frolík
Zbyněk Frolík
podnikatel
Investuji jen do toho, o čem si myslím, že tomu rozumím. Mistrům světa z makléřského světa nevěřím. Už jsem se vícekrát pořádně zklamal.
Vzhledem k tomu, že na finančním trhu působím, tak je odpověď nasnadě. Základem je mít stanovený jasný cíl investování a být trpělivý a disciplinovaný. Investování je dlouhodobý proces a neexistují žádné zázračné bezrizikové zisky.
Související