Byli jste na vojně? Co vám dala/jaké ponaučení jste si z ní odnesli? A zavedli byste opět povinnou vojenskou službu?

Byli jste na vojně? Co vám dala/jaké ponaučení jste si z ní odnesli? A zavedli byste opět povinnou vojenskou službu?

Jsem pro zavedení povinné vojenské služby, ale to by asi politicky neprošlo. Kompromisem by mohly být záložní jednotky a zapojení do nich motivovat finančně.
Dnes dvakrát NE. Už jsem potkala mnoho lidí, kteří nechtěli spolupracovat, ale velet mi. Naštěstí jsem vždycky mohla odejít, což bych z vojny určitě nemohla.
Josef Jeleček
Josef Jeleček
generální ředitel firmy Tedom
Na vojně jsem byl za komunistů, Přinesla mi pouze pohled na ponižování chytrých lidí hloupými, bezmoc cokoliv s tím dělat. Pro takovou vojnu rozhodně nejsem.
Martin Hutař
Martin Hutař
jednatel ve společnosti PRO-BIO
Byl, naučil jsem se odříkání a také, že i s blbcem se musí jednat. Mladí kluci získali hodně osobních i praktických dovedností. Zavedl bych ji znovu, ale kratší.
Na vojně jsem byl a myslím, že mi pomohla se lépe připravit do života. Znovu bych ji ale raději nezaváděl.
Hana Gawlasová
Hana Gawlasová
partnerka a vedoucí oddělení digitálního práva v advokátní kanceláři Deloitte Legal
Otázka 1&2: zdržuji se práva odpovědět. Otázka 3: ne.
Arthur Braun
Arthur Braun
advokát a managing partner v bpv Braun Partners
Ano, naučil jsem se moc, hlavně setkat se s jinými typy lidí než na gymnáziu/univerzitě. Ale bylo to dlouhé. Povinnou službu ano, ale kratší a smysluplný výcvik.
Mirko Kalous
Mirko Kalous
Okin Group
Na vojně jsem byl za komunistů, byla to pakárna a ztracený čas. Nicméně dvouměsíční intenzivní vojenský výcvik by dnešním mladým mužům i ženám asi prospěl.
Zbyněk Frolík
Zbyněk Frolík
podnikatel
Na vojně jsem byl, přežil jsem to a nelituji toho. Myslím, že její zavedení a intenzivní šestiměsíční výcvik by mladým mužům spíše prospěl.
Já tam kdysi mezi chlapy hrozně chtěla, teď již bych to asi přehodnotila, jedině do jednolůžáku :-) Dnešní mladí chlapci by to potřebovali, takže říkám ano.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Byl a naučil jsem se tam, že člověk se nesmí nechat zlomit za žádných okolností. Povinnou vojenskou službu bych nezaváděl.
Martin Lipert
Martin Lipert
zakladatel eReading.cz, CEO v Team Business, s.r.o.
Nebyl. A řekl bych, že dnešní světové války se již nevedou pomocí samopalů a tanků (oproti místním roztržkám).
Na vojne jsem diky studiu nebyl a odvody bych nezavadel.Zatim bych stale drzel koncept profesionalni armady.
Nebyl jsem na vojně. Nezaváděl bych, věřím, že profesionální armáda je lepší koncept. Pokud by ČR byla v přímém ohrožení, pak bych zřejmě přehodnotil.
Tomáš Prajzler
Tomáš Prajzler
Regionální ředitel Talentor Advanced Search
Nebyl, jako správný výkonnostní sportovec jsem měl modrou knížku. Ano, ale takovou, aby měla smysl, ta v rozložené armádě na počátku tisíciletí ho neměla.
Kvido Štěpánek
Kvido Štěpánek
byznysmen a majitel firmy Isolit‑Bravo
Na vojně jsem byl a ikdyž za komunistů, dala mi velmi mnoho. Povinnou vojenskou službu bych neprodleně obnovil. Za vlast musí bojovat všichni.
Ne, na vojně jsem nebyl. Odhodlání bránit svojí vlast spočívá v lásce k vlasti, ne v povinnosti. Jsem rád, že máme profesionální armádu a ne vojáky z donucení.
Petr Karásek
Petr Karásek
místopředseda České asociace interim managementu
Byl a dala mi neocenitelné životní zkušenosti, že jsou situace, kdy člověk musí zatnout zuby a něco vydržet, i když to třeba nemá logiku. Kemp samostatnosti ano.
Související