Dovedete si představit na Hradě opět Václava Klause? A pokud ne, kterou osobnost byste viděli nejraději v roli prezidenta?

Dovedete si představit na Hradě opět Václava Klause? A pokud ne, kterou osobnost byste viděli nejraději v roli prezidenta?

Hana Gawlasová
Hana Gawlasová
partnerka a vedoucí oddělení digitálního práva v advokátní kanceláři Deloitte Legal
Na jedné straně chilské pero, selektivní amnestie, malá propagace ČR, velké ego, na druhé straně sečtělý a velmi inteligentní president. Odpověď je: nedokážu.
Jitka Jechumtálová
Jitka Jechumtálová
Bez amnestie dovedla, souhlasím s jeho názory na EU. Rozhodně lepší než výběr z povedeného dua z minulých prezidentských voleb. Ale chtělo by to fakt omladit.
Josef Jeleček
Josef Jeleček
generální ředitel firmy Tedom
Pokud bych chtěl z Evropy do samostatného státečku, který by čekal osud Ukrajiny, pokud by mi chybělo poučování ve všem, pak ano. Ale to já nechci. Děkuji.
Tomáš Prajzler
Tomáš Prajzler
Regionální ředitel Talentor Advanced Search
Představit si dovedu mnohé. Jen se mi některé představy (třeba tato) líbí výrazně méně než jiné. Generál Pavel (byť kandidovat nechce) by byl snad dobrá volba.
Michal Kuník
Michal Kuník
generální ředitel společnosti Securitas
Díky bujné fantazii ano, ale nevím, zdali by to bylo vhodné. Ale alespoň jsem se za něj nestyděl, jako se často stydím za současného prezidenta.
Dan Jiránek
Dan Jiránek
Bývalý předseda Svazu měst a obcí ČR
Ne, někoho méně ješitného. Nejlépe asi ženu.
Ivan Pavlíček
Ivan Pavlíček
Zdálo se, že už to po Klausovi nemůže být horší, ale je vidět, že ano. Dějiny ukazují, že jednou třeba budeme říkát "zlatej Klaus".
Jindřich Fikar
Jindřich Fikar
majitel čokoládovny Fikar
Nepěkná představa. Ale historická a osobnostní paralela by tu ovšem byla! Prezidenti - Masaryk-Havel, Beneš-Klaus, Hácha-Zeman, Beneš-????? A pak už byl Gottwald.
Pavel Horák
Pavel Horák
Ne. Ale představuji si tam někoho, kdo bude dobrým vzorem pro všechny a vysílat ty správné "signály". Pravomocí má totiž poskrovnu.
Mirko Kalous
Mirko Kalous
Okin Group
Dovedu, ale ČR potřebuje někoho jiného. Mohl by to být někdo důvěryhodný z justice, armády, podnikatelské sféry, pro kterého to bude služba národu, ne jeho egu.
Dalibor Dědek
Dalibor Dědek
podnikatel
Klause na Hradě si představovat nechci. Myslím, že je v ČR řada lepších a do sebe méně zahleděných politiků. Já rozhodně preferuji někoho proevropského.
Kvido Štěpánek
Kvido Štěpánek
byznysmen a majitel firmy Isolit‑Bravo
Dvakrát mi Václav Klaus zcela stačil. Jeden z mála, kdo není blátinoha a koho bych chtěl za prezidenta, je generál Petr Pavel.
Martin Hutař
Martin Hutař
jednatel ve společnosti PRO-BIO
Prezidenti, kteří jsou ochotni mávat na Rudém náměstí, mě děsí! Z řad vrcholových politiků bych prezidenta asi nevybral. Takže: mezi lid!
Lenka Doležalová Pavilková
Lenka Doležalová Pavilková
Už bylo dost pana Klause, tudíž nedovedu. Stará garda by si měla uvědomit, že je čas předat otěže mladším. Orientace na východ a proti EU nám rozhodně nesvědčí.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Funkci prezidenta by měl zastávat někdo mladší než Václav Klaus. Měl by mít píli, erudici, manažerské schopnosti a zkušenosti i z prostředí mimo státní sektor.
Petr Kozel
Petr Kozel
Pan Václav Klaus má právo navštívit Hrad a to si dovedu představit. My máme právo volit a máme v paměti jeho kroky. A to si může představit pan Václav Klaus.
Lumír Al-Dabagh
Lumír Al-Dabagh
Ano, dovedu, ale šťastné pro zemi by to nebylo. Dovedu si představit Lenku Bradáčovou, tedy někoho kdo symbolizuje nadstranickost a odvahu.
Radim Bureš
Radim Bureš
manažer oddělení forenzních služeb a podpory integrity EY
Představit si to dovedu, a je to dost děsivá představa.
Václav Muchna
Václav Muchna
CEO a spoluzakladatel společnosti Y Soft
Nedovedu, chtěl bych někoho, kdo bude méně proruský, ideálně lehce (rozumně) pro-americký.
Miroslav Bárta
Miroslav Bárta
egyptolog
Nedovedu. Petra Gazdíka jakožto zásadového člověka, který neantagonizuje, ale naopak hledá cestu k řešení.
Související