Nabíráte aktuálně nové zaměstnance, nebo máte "plný stav"? Uvítali byste, kdyby stát více podporoval vznik nových pracovních míst pro nezaměstnané?

Nabíráte aktuálně nové zaměstnance, nebo máte "plný stav"? Uvítali byste, kdyby stát více podporoval vznik nových pracovních míst pro nezaměstnané?

Teď nabíráme nové studenty, zaměstnance podle potřeby a oborů, které lze na BIVŠ studovat. S Úřadem práce, tedy státem, spolupracujeme a vše funguje, jak má.
Máme štěstí, že zájem klientů o náš segment trhu stále roste, takže nabíráme. Ale je to složité - velké ambice a očekávání, nízká ochota a flexibilita.
Petr Karásek
Petr Karásek
místopředseda České asociace interim managementu
Po první úspěšné fázi restrukturalizace začínáme nabírat technické profese ve výrobě i konstrukci. Rozšiřujeme i počet pozic v prodeji a poprodejních službách.
Mirko Kalous
Mirko Kalous
Okin Group
Stát by měl podporovat technické vzdělávání. Protože nemůžeme v ČR najít technologické specialisty, pracuje u nás více než 17 % zahraničních odborníků.
Tomáš Prajzler
Tomáš Prajzler
Regionální ředitel Talentor Advanced Search
Lehce nabíráme. Stát by měl podporovat podnikání a podnikatele. Pak budou další pracovní místa vznikat...
Ladislav Brázdil
Ladislav Brázdil
generální ředitel Závodů lehkých konstrukcí Loštice (ZLKL)
Nabíráme neustále. Cestou není podporovat vznik nových míst, ale spíše dostat mladé lidi na technické školy. V tomto oboru nezaměstnanost takřka neexistuje.
Kvalitní lektory hledáme stále, problém je, že mají hned plný rozvrh a je třeba najít stejně kvalitní nebo ještě lepší a to je někdy oříšek.
Hledáme a nabíráme - posilujeme i obměňujeme. Podpora zaměstnanosti se nás přímo netýká, obecně je pochopitelně sociálně smysluplná, otázka je, za jakou cenu.
Pořád hledáme nové a schopné kolegy. Bohužel naše zkušenost s lidmi, kteří jsou v evidenci nezaměstnaných, je velmi špatná a žádná dotace z ÚP to nezmění.
Jaroslav Řasa
Jaroslav Řasa
zakladatel ABRA Software
Stále a více nabíráme schopné lidi, odborníky, kteří se nebojí výzev, včetně zahraničí. Stát ať zvládne příčinu - přípravu schopné mládeže, ne nezaměstnané.
Hledáme pouze jednotlivce na specializované technické profese, nebo jako náhradu za odcházející pracovníky.
Michal Kuník
Michal Kuník
generální ředitel společnosti Securitas
Nabíráme průběžně, a to jednak na nové projekty, jednak na doplňování stavu z důvodu přirozené fluktuace. Větší podporu od státu bychom každopádně přivítali.
Dalibor Dědek
Dalibor Dědek
podnikatel
Nabíráme trvale kvalifikované a schopné lidi. Stát ať se do businessu vměšuje pokud možno co nejméně.
Hledame nove lidi, zejmena zkusene ale i ty s "novym" profilem a schopnostmi.
Na řadu pozic hledáme trvale pracovníky, ale někdy to trvá i roky sehnat někoho, kdo zapadne do týmu a je zvyklý pracovat.
Václav Muchna
Václav Muchna
CEO a spoluzakladatel společnosti Y Soft
Chtěli bychom, máme 25 volných míst. Sehnat seniorního programátora je jako naučit prezidenta mluvit slušně. Nezaměstnanost u kvalifikované síly je rovna nule.
Martin Hutař
Martin Hutař
jednatel ve společnosti PRO-BIO
Stále přijímáme, ale nastává další problém. U dlouhodobě nezaměstnaných s nimi jdou i dluhy, exekuce ap. Jednou mi účetní nesla výpověď - je to spousta starostí!
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Hledáme, ale jen ty skutečně nejlepší, například manažery projektů. Takovým nabízíme nejen milionové roční platy, ale hlavně prostor pro vlastní realizaci.
Markéta Stržínková
Markéta Stržínková
ředitelka pobočky Atradius Česká repubika
Lidí, co dovedou a chtějí pracovat, je jak šafránu. Zcela jednoznačně jsem pro státem dotované klonování pracantů (a že už ve Star Wars věděli, jak na to :).
Rosteme a nabíráme nové zaměstnance. Podporu státu bych směřoval raději do vzdělávání v technicky náročných oborech než do umělého vytváření pracovních míst.
Kvido Štěpánek
Kvido Štěpánek
byznysmen a majitel firmy Isolit‑Bravo
Jako valná většina firem samozřejmě stále hledáme schopné spolupracovníky. Nezaměstnanost je mediální mýtus, nepracují ti, kteří pracovat nechtějí.
Ano, nabíráme. Sháníme inženýry i dělníky. Stát by měl hlavně zajistit konkurenceschopnost, ať už dopravní infrastrukturou, daněmi, kvalitou školství.
Karolína Topolová
Karolína Topolová
generální ředitelka AAA Auto
Právě expandujeme, takže hledáme desítky lidí. Podpora státu by pomohla, ale neměla by vést k zaměstnávání jedinců, kteří nemají kvalifikaci a pracovní návyky.
Rosteme meziměsíčně o desítky procent. Nestíháme hledat a nabírat kvalitní kolegy. Ale zase je to zábava :-).
Dan Jiránek
Dan Jiránek
Bývalý předseda Svazu měst a obcí ČR
Momentalne nabirame za odesle a vetsi a dlouhodobejsi podporu bychom uvitali zejmena u osob, ktere s ohledem na sve dispozice nemaji na trhu prace zadnou sanci.
Související