Podle posledního sociologického průzkumu jsou Češi nespokojeni se svým životem. Sdílíte tento pocit i vy? S čím jste v Česku nejvíc spokojeni, a s čím naopak ne?

Podle posledního sociologického průzkumu jsou Češi nespokojeni se svým životem. Sdílíte tento pocit i vy? S čím jste v Česku nejvíc spokojeni, a s čím naopak ne?

Jiří Stabla
Jiří Stabla
zakladatel Konopných lékáren, Konopne-lekarny.cz, Stabla
Řídím se heslem: Jaké si to uděláš, takové to máš. Jsem spokojen, vystačím si sám se sebou, knihou a muzikou. Vadí mi, že nejsme vzdělávání v otázce stravy.
Hana Gawlasová
Hana Gawlasová
partnerka a vedoucí oddělení digitálního práva v advokátní kanceláři Deloitte Legal
Nejsem nadšená z destruktivní kritiky a sobectví a to kdekoliv. Velmi oceňuji a vážím si mravní integrity, poctivosti a soucitu. A těch je v Čechách také dost.
Tomáš Prajzler
Tomáš Prajzler
Regionální ředitel Talentor Advanced Search
Jsem spokojený, ČR je bezpečná země s dobrou životní úrovní. Částečná nespokojenost pramení jen z toho, že by životní úroveň mohla být vyšší - potenciál máme.
Pocit nespokojenosti nesdílím. Naše země je krásná, se zajímavou historií a spoustou chytrých lidí s hodnotnými myšlenkami. Bohužel si toho neumíme vážit.
Podobné průzkumy jsou sebenaplňujícím proroctvím. ČR je taková, jakou si ji uděláme. Jak řekl Shakespeare: There is nothing good or bad, only thinking makes it so.
Jsem optimista, a proto jsem spokojený. Vidím také ale, že je mnoho důvodů kolem nás, které logicky vedou k nespokojenosti spoluobčanů.
Mirko Kalous
Mirko Kalous
Okin Group
Nesdílím, jsem spokojen. Těm, co spokojeni nejsou, doporučuji vzpomenout, jak jsme žili před více než 25 lety. Vadí mi, že 80 % zpráv v médiích je negativní.
Kdyby lidé přestali koukat, co mají ostatní, srovnávat a smýšlet, jak se určitě mají lépe než oni, a více si uvědomovali sami sebe, byli by mnohem šťastnější.
Spokojenost je skutečně jen na nás samých, naše země nám pro ni poskytuje skvělé podmínky. Osobně si opravdu nemám na co stěžovat. Vadí mi zde častý alibismus.
Martin Lipert
Martin Lipert
zakladatel eReading.cz, CEO v Team Business, s.r.o.
Jsem maximálně spokojen s mírou svobody. Na druhé straně mi leží v žaludku česká "vyčůranost" a neustálá snaha obcházet pravidla, toto je velká brzda businessu.
Dalibor Dědek
Dalibor Dědek
podnikatel
Já jsem v ČR spokojen. Kdo si stěžuje by měl zkusit žít alespoň pár měsíců v jiné zemi. Ten, kdo chce, aby to u nás bylo lepší, tak ať začne nejprve sám u sebe.
Libor Malý
Libor Malý
zakladatel serveru Jobs.cz
Moje životní filosofie je, že vše je dobré. Tedy i to, že nejsem spokojen, jak např. že ČR reprezentuje její prezident. Ale on je jen zrcadlem lidí, kteří zde žijí.
Barbora Daňková
Barbora Daňková
jednatelka pro vývoj diagnostických produktů, jednatelka TCC online
Mám krásné děti, skvělého muže, chytré lidi okolo sebe, dělám práci, která mne baví, je mi tu dobře. Na nespokojenost nemám čas :o).
Kvido Štěpánek
Kvido Štěpánek
byznysmen a majitel firmy Isolit‑Bravo
Česko, svoji vlast, bych neměnil. Nespokojení jsou tu notoričtí nadávači, kteří by nadávali všude a za každých okolností.
Pocit (ne)spokojenosti s vlastním životem nesouvisí s místem na Zemi, kde se člověk nachází. Je to spíš obraz vztahu k sobě a k tomu, jestli žiju svůj život.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Se svým životem jsem spokojen. Mohu svobodně podnikat, dávám práci lidem a společně vytváříme nové hodnoty, z nichž mají užitek další lidé.
Radek Špicar
Radek Špicar
viceprezident Svazu průmyslu ČR
Ja nespokojen nejsem. Ale vadi mi napriklad pohrdani neuspesnymi a mala otevrenost vuci novinkam a inovacim.
Tomáš Drápela
Tomáš Drápela
generální ředitel společnosti Plzeňská teplárenská
Necítím. Těm nespokojeným bych doporučil, aby místo návštěv supermarketů a sledování televizních seriálů, sledovali více dění ve světě. Co mě štve? Česká závist.
Radim Bureš
Radim Bureš
manažer oddělení forenzních služeb a podpory integrity EY
Česká republika představuje nádherný kout světa a skvělé místo k životu. Vadí mi tendence k povrchnosti a ztrátě úcty ke kvalitě, ale ta se netýká jen nás.
Jsem rád, že žiji v ČR. V rámci mého zaměstnání mohu porovnávat jak kvalitu, tak nároky na život u nás a v zahraničí. Žijeme ve velmi dobré zemi!!
Arthur Braun
Arthur Braun
advokát a managing partner v bpv Braun Partners
Když se podívám na svět mimo střední Evropu, mohu jen konstatovat, že jsem měl štěstí, že jsem mohl žít 48 let v míru a blahobytu, i proto jsem spokojen.
Zbyněk Frolík
Zbyněk Frolík
podnikatel
Nesdílím, já jsem spokojen. Asi je to i tím, že hodně cestuji a zaměstnávám lidi v dalších 14 státech světa. Nic mi nechybí, ale štve mě marketing blbé nálady.
Související