Má Tomáš Baťa co říct i dnešním podnikatelům? Přejali jste některou z jeho manažerských praktik?

Má Tomáš Baťa co říct i dnešním podnikatelům? Přejali jste některou z jeho manažerských praktik?

Baťa může inspirovat každého z nás. Ztotožňuji se s ním v osobní odpovědnosti každého člena teamu, podpoře a naslouchání mladé generaci - ta nás posouvá dopředu.
Radek Špicar
Radek Špicar
viceprezident Svazu průmyslu ČR
Stačí si přečíst jeho "Budujme stát pro 40 000 000 lidí" a je jasné, že má co říci i dnes.
Zbyněk Frolík
Zbyněk Frolík
podnikatel
Baťa je mým každodenním vzorem.. Filosofie budování podniku prostřednictvím "budování" lidí je geniální a funguje to. Linet je toho důkazem.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Manažerské schopnosti Tomáše Bati a jeho životní příběh jsou velmi inspirativní. Je pro mne vzorem pracovitosti, ctižádosti a velkého obchodního talentu.
Všem ukázal, že byznys je o lidech, kteří utváří naši firmu, a těch, kteří si kupují naše produkty a služby. Jsme zde pro naše zákazníky, nikoliv oni pro nás.
Desítky let staré principy a postupy nelze jednoduše přenést do zcela odlišné současnosti. Baťova vytrvalost a nápaditost je ale jistě inspirativní i dnes.
I kdyz se svet meni, nektere principy zustavaji nemenne. T.B. je nejen realizoval, ale i formuloval.Treba: "Chces-li vybudovat podnik, vybuduj napred sebe."
Nevím, jestli to bylo to zásadní, ale myslím, že Tomáš Baťa úplně nejvíce používal zdravý rozum. O to se pokud možno co nejvíce snažím.
Jaroslav Řasa
Jaroslav Řasa
zakladatel ABRA Software
Ano, to, co najdete v zápisech z porad, předpisech a výkazech, ukazuje, že řešili stejné problémy a to výborně :-). V úctě z něj čerpám a používám nové a nové věci.
Mirko Kalous
Mirko Kalous
Okin Group
Baťa v praxi uplatnil nové úspěšné metody podnikání, výroby, vzdělávání. Věřím, že by totéž dokázal i dnes a moc by mě zajímalo, čím by nás inspiroval.
Karolína Topolová
Karolína Topolová
generální ředitelka AAA Auto
U Baťi musel každý umět ušít celou botu. I my chceme, aby naši pracovníci rozuměli celému procesu od výkupu, přes prodej až po poprodejní servis.
Tomáš Drápela
Tomáš Drápela
generální ředitel společnosti Plzeňská teplárenská
Určitě. Asi nejcennější je především zdravý selský rozum. Ten ale v praktikách EÚ chybí. Dnes by pan Baťa bohužel neměl šanci. Podnikal by, jistě úspěšně, jinde.
Související