Jak ovlivňují zaměstnanecké dovolené letní provoz vaší firmy? A kam a na jak dlouho se v letních měsících chystáte vy?

Jak ovlivňují zaměstnanecké dovolené letní provoz vaší firmy? A kam a na jak dlouho se v letních měsících chystáte vy?

Dovolené zaměstnanců náš provoz výrazně neovlivňují. Já se s rodinou chystám na počátku srpna na pár dní k moři.
Radek Špicar
Radek Špicar
viceprezident Svazu průmyslu ČR
Diky uspesne ukoncenym projektum letos stihnu s rodinou oba sve oblibene letni festivaly: Sramkovu Sobotku i karlovarsky festival.
Jindřich Fikar
Jindřich Fikar
majitel čokoládovny Fikar
Teď nám začíná plný vánoční frmol, zaměstnanci mají už většinou po dovolených. Já čekám na ochlazení a déšť, až nebude v ČR termika a vezmu rodinu někam do Alp.
Při rozumném načasování dovolených jejich čerpání provoz firmy nenaruší a načerpání sil a zasloužená relaxace se naopak projeví pozitivně na další činnosti.
Arthur Braun
Arthur Braun
advokát a managing partner v bpv Braun Partners
Jsme tu pro naše klienty samozřejmě i v létě a obzvlášť teď, když panika kvůli přizpůsobení společenských smluv do 30.6. ještě neskončila.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Chod naší společnosti není během léta nijak narušen, zaměstnanci se dohodnou na harmonogramu dovolených. Já budu pobývat dva týdny na západním pobřeží Itálie.
Nejtezsi je presvedcit kolegyne, aby si vybraly zaslouzenou dovolenou. Verim, ze to letos udelaji:), prvni roky "podnikani" s DOBRYM ANDELEM byly intenzivni.
Barbora Daňková
Barbora Daňková
jednatelka pro vývoj diagnostických produktů, jednatelka TCC online
Máme hodně projektů a dovolené jsme rušit nechtěli. Čili odpočinek střídá maximální nasazení. Zatím patřím mezi nasazené a těším se na 14 dní s dětmi v přírodě.
Dalibor Dědek
Dalibor Dědek
podnikatel
Naši zaměstnanci si dokáží poskládat své dovolené tak, aby firma fungovala. Já sám v létě plánuji jen sem tam nějaký den volna podle počasí na Jizerkách.
Hana Gawlasová
Hana Gawlasová
partnerka a vedoucí oddělení digitálního práva v advokátní kanceláři Deloitte Legal
Provoz firmy ovlivňují dovolené (nejen naše) výrazně. V létě často hledáme rovnováhu mezi "Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek" a "Zítra je taky den".
Markéta Stržínková
Markéta Stržínková
ředitelka pobočky Atradius Česká repubika
Firma jede výrazně více v pohodě, když si lidi odpočinou a jsou pár dní offline mimo matrix. To platí i pro mne, odpočívat budu na treku na ostrově sopek.
Jiří Stabla
Jiří Stabla
zakladatel Konopných lékáren, Konopne-lekarny.cz, Stabla
Dovolené nás nijak neomezují, lidé jsou načerpaní slunce a mají úsměv na tváři. Dovolenou trávím na Ibize, kde mám už několik let úspěšný projekt, doporučuji.
Zbyněk Frolík
Zbyněk Frolík
podnikatel
Velké zakázky z USA nás donutily částečně zrušit celozávodní dovolenou. Sám budu s rodinou u moře v Chorvatsku.
Neovlivňují, máme přes léto provoz podstatně nižší než ve školním roce. Maximálně prodloužený víkend - bojovku ve stanu u vody, létám za sluníčkem až v zimě.
Dovolené jsou super. Lidé se nabijí novou energií a pak až do Vánoc podávají skvělé výsledky. Se zastupitelností počítáme už od počátků budování firem.
Dovolené nás neovlivňují, hlavní výuka na VŠ přes léto neprobíhá. Běží pouze letní školy a semináře, vše je předem naplánované. Na týden u moře se už těším.
Ivo Vondrák
Ivo Vondrák
Rektor
Všichni akademici milují prázdniny. Konečně se totiž něco dá v klidu udělat ;-). Jinak tradičně Chorvatsko s čtečkou plnou knih!
Martin Štrupl
Martin Štrupl
generální ředitel Hamé
Je nutné plánovat schůzky a porady více dopředu. Na druhou stranu je prostor prověřit jak funguje zastupitelnost. Osobně rozdělím dovolenou na kratší úseky.
Příliš ne, hlavní nápor zájemců o naše MBA a LLM studium (a tím i na personál) přichází až po prázdninách. Moje už proběhla, Horní Rakousko, tři dny s rodinou.
Tomáš Prajzler
Tomáš Prajzler
Regionální ředitel Talentor Advanced Search
Jako každou malou firmu (nás je v ČR 30) nás dovolené ovlivňují výrazně. Sám se nechystám nikam. Lyžuje se teď jen v Chille a to je zbytečně drahé ;)
Související