Jaké poznatky ze školy jste zúročili v podnikání? Musí mít úspěšný byznysmen kvalitní formální vzdělání?

Jaké poznatky ze školy jste zúročili v podnikání? Musí mít úspěšný byznysmen kvalitní formální vzdělání?

Dobré vzdělání je startovní čárou k úspěchu, cíl se dosahuje každodenní dřinou.
Karolína Topolová
Karolína Topolová
generální ředitelka AAA Auto
Vystudovala jsem andragogiku, která pro mě byla důležitá zejména na pozici HR ředitelky, ale nabyté vědomosti se mi hodí i jako generální ředitelce.
Znalosti jen ty zcela základní a potom především to, že je to hlavně o vůli a zdravém selském rozumu. Přesto kvalitní formální vzdělání nepodceňuji.
Vzdělání člověku hodně pomáhá v práci.
Škola je základ. Špatné je, když chybí vazba mezi teorií a praxí. Abych předal své znalosti a zkušenosti, přednáším na VŠ předmět "Manažerská teorie a praxe".
Na vzdelani se nedivam jako na sluzku uspechu. Krome poznani toho, jak funguje svet kolem, nam pomaha pochopit sama sebe. Je to cil sam o sobe. Nikoli nastroj.
Dobré vzdělání je nezbytným předpokladem, ne však zárukou úspěchu v podnikání. Úspěšní lidé bez dobrého vzdělání jsou naprostou výjimkou.
Stavím na stavařských fenoménech nosnosti a únosnosti (byznysové :-)) konstrukce. Znalosti a vojna se mi vždycky hodily, ale i byznysmen musí jen umřít...
Těžko zobecňovat, je mnoho druhů vzdělání a mnoho druhů byznysu. Škola mě např. naučila nemarnit problémy dlouhý čas, ale pak zabrat a vyždímat ze sebe maximum.
Markéta Stržínková
Markéta Stržínková
ředitelka pobočky Atradius Česká repubika
...že nejlepší je s učením nikdy nepřestat. A jen pár vyvoleným jde business i bez certifikátů na hlavu.
Vzdělání je základ. Preferuji všeobecné s velkým rozhledem do historie, geografie, přírodních i exaktních věd. To pak pomůže v každém businessu.
Dalibor Dědek
Dalibor Dědek
podnikatel
Vzdělání mi nikdy nebylo na škodu. Nemám evidenci co jsem použil a jak moc. Bez formálního vzdělání to také jde, ale je to jak šplhat vzhuru bez žebříku
Arthur Braun
Arthur Braun
advokát a managing partner v bpv Braun Partners
Jazyky a rychlé zpracování nových informací. Pokud formální vzdělání znamená “plzeňský doktorát” za 2 měsíce, tak to podle mě ne, jinak určitě pomůže.
Jaroslav Řasa
Jaroslav Řasa
zakladatel ABRA Software
Využil jsem umění učit se, matematiku, fyziku, technické obory, historii a češtinu - alespoň takto děkuji mým učitelům! K úspěchu universitu ale nepotřebujete.
Kvalitní vzdělání je základ!
Miroslav Bárta
Miroslav Bárta
egyptolog
Klasické gymnázium s racionálními předměty a skvělou historií a jazyky vedoucí k rozvoji jak analytického, tak syntetického myšlení. Vklad, ale ne podmínka.
Martin Štrupl
Martin Štrupl
generální ředitel Hamé
Myslím, že ano. Jsou určitě vyjímky, kteří se vzdělávají až během praxe, ale kvalitní vzdělání je předpokladem dalšího rozvoje osobnosti.
Radek Špicar
Radek Špicar
viceprezident Svazu průmyslu ČR
To nejcenější z univerzit v Česku, Anglii i Americe byl sociální kapitál, který jsem tam získal.
Zbyněk Frolík
Zbyněk Frolík
podnikatel
Měl jsem štěstí na dobré učitele matematiky a fyziky už na základní škole. Matematika a logické myšlení mi v kariéře nejvíce pomohly.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Úspěšný manažer by měl mít špičkové vzdělání. Ve škole by se měl naučit, jak získat a používat informace, nabiflované poznatky se mu hodí tak z pěti procent.
Myslím, že nejdůležitější bylo naučit se učit se. To se mi později mnohokrát zúročilo.
Ivo Vondrák
Ivo Vondrák
Rektor
Kvalitní formální vzdělání je vždy výhodou!
Tomáš Prajzler
Tomáš Prajzler
Regionální ředitel Talentor Advanced Search
Jazyky, kritické myšlení a vyhledávání informací. Měl jsem na všech stupních vzdělání štěstí na učitele. Jsem přesvědčen že nemusí.
Nedívat se napravo ani nalevo a jít si za svým cílem. Nejlepší škola ze školy!
Martin Lipert
Martin Lipert
zakladatel eReading.cz, CEO v Team Business, s.r.o.
Zúročil jsem čtení a psaní. Jinak formální vzdělání není nutná podmínka, podívejme se na našeho nejznámějšího pingla s prodavačem.
Související