Jak sledujete výkonnost zaměstnanců? Používáte k tomu nějaké speciální nástroje nebo technologie?

Jak sledujete výkonnost zaměstnanců? Používáte k tomu nějaké speciální nástroje nebo technologie?

V pravidelných intervalech vyhodnocujeme plnění obchodního i finančního plánu. Data zpracováváme v našem interním systému.Vedeme hodnotící pohovory.
Zejména u obchodníků využíváme speciální nástroje sledující výkonnost. U rozumně stanovených cílů ale většinou stačí Excel, vzájemná komunikace a spolupráce.
Zbyněk Frolík
Zbyněk Frolík
podnikatel
Používáme běžné nástroje BSC, KPI, pravidelný systém hodnocení a významný podíl variabilní složky mzdy.
90 % zaměstnanců má úkolovou mzdu, závislou na kvalitě, kvantitě a včasnosti výroby. Vše sledujeme ve vlastním systému.
Náš systém měření je exaktní a odvíjí se od cílů nastavených na určité časové období. Naše kultura je založena důvěře a osobní odpovědnosti každého z nás.
U provozních pracovníků sledujeme dodržování finančního plánu zakázek a také spokojenosti klienta. Obchodníky dle nových smluv a marže, sledujeme pak v CRM
Jindřich Fikar
Jindřich Fikar
majitel čokoládovny Fikar
Zaměstnankyně ve výrobě mají úkolovou mzdu a já sedím vedle manažerek. V kanceláři máme jenom ženy. A ve výrobě vlastně taky :-)
Radek Špicar
Radek Špicar
viceprezident Svazu průmyslu ČR
Skrze kvalitu dokončených úkolů. Jestli kolegové pracují ve dne, nebo v noci, 5, nebo 10 hodin denně, doma, nebo v kanceláři, mne nezajímá.
Markéta Stržínková
Markéta Stržínková
ředitelka pobočky Atradius Česká repubika
Máme nastavené pro všechny systémy hodnocení jako KPI, BSC nebo EYR. Nic z toho by nefungovalo, kdyby naši lidé pro firmu a naše klienty nedělali rádi a dobře.
Martin Štrupl
Martin Štrupl
generální ředitel Hamé
Jednotliví manažeři maji do určité úrovně stanovené pokud možno měřitelné KPI, které sledujeme, plus dosažení dalších cílů a práce na projektech.
Ve stredne velke firme (PAPIRIUS, 600 lidi, 4 zeme) potrebujete cisla v realnem case. Podrobne. V DOBREM ANDELOVI je to v sesti jednoduche - vse je hned videt.
Jaroslav Řasa
Jaroslav Řasa
zakladatel ABRA Software
Pro měření objemu a kvality práce používáme spolu s našimi zákazníky produkt ABRA iGATE, dostupný odkudkoliv přes internet. Umí využít i data z jiných zdrojů.
Každé oddělení a potažmo každý zaměstanec má své KPI a jejich plnění může sledovat v reálném čase pomocí GoodData dashboardů.
Cely Google jede na Google Apps, tedy na cloudove infrastrukture, ktera umoznuje sledovat plneni cilu v realnem case. Z mobilu, tabletu, notebooku ci pocitace.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
U každého zaměstnance sledujeme dosažení předem stanovených cílů, podle čehož jsou i hodnoceni. Tento systém nám umožňuje nabízet jedny z nejvyšších platů v ČR.
Všichni ve firmě pracující na projektech vyplňují time sheety, sledujeme obchodní ukazatele. Jo a taky se s lidmi bavíme!
Související