Andrej Babiš chce potírat daňové podvody registrací tržeb a účtenkovou loterií. Jak byste proti daňovým únikům bojovali vy?

Andrej Babiš chce potírat daňové podvody registrací tržeb a účtenkovou loterií. Jak byste proti daňovým únikům bojovali vy?

Zavedení registračních pokladen s fiskálním modulem i účtenková loterie jsou dobrým systémovým krokem.Obě opatření už na Slovensku fungují a přinášejí výsledky.
Zbyněk Frolík
Zbyněk Frolík
podnikatel
Plně podporuji tuto aktivitu na úrovni maloobchodu a služeb občanům.
Efektivnějším využíváním dostupných dat a IT nástrojů na monitoring daní. Pomohlo by také zpřísnění sankcí za daňové úniky - daně totiž musíme platit všichni.
Jindřich Fikar
Jindřich Fikar
majitel čokoládovny Fikar
Zrušit daně ze zisku, zavést daň z obratu a nevelkou minimální daň.
Registrační pokladny cílí na malou část ekonomiky. Preferuji rozumné a jednoduché daně, zvyšování důvěry ve státní službu a lepší využití existujících kontrolních možností.
Nápad s účtenkovou loterií se mi líbí. Je vyzkoušený a silně motivující.
Kvido Štěpánek
Kvido Štěpánek
byznysmen a majitel firmy Isolit‑Bravo
V tomto bodě s AB zcela souhlasím. My, jako velká firma, evidujeme a zdaníme i korunovou tržbu. A živnostníci? Hanba mluvit!
Řešením je nižší počet snáze kontrolovatelných daní, lepší komunikace státu s poplatníky a zavedení jednoduchého a bezpečného systému platby daní.
Klidně bych vyzkoušel to, co navrhuje pan Babiš.
Určitě ne cestou centrálního registru bankovních účtů... Stanovme minimální daň, snižme daňovou zátěž, omezíme tím mizení peněz v daňových rájích.
100% souhlasím s výrokem pana Babiše, který byl citován v dnešním Metru. Pokud se lidé přesvědčí, že se "nahoře" nekrade, budou pyšní na to, že platí daně.
Vysoka financni motivace, hluboka odbornost a mezioborova spoluprace pro financni policii.
Václav Muchna
Václav Muchna
CEO a spoluzakladatel společnosti Y Soft
Jedno z významných kritérií pro přidělení státní zakázky by mělo být, kolik daná firma odvedla státu na daních (např. v poměru k obratu).
Jaroslav Řasa
Jaroslav Řasa
zakladatel ABRA Software
Postupně zvyšme zdanění neinvestiční spotřeby (DPH) s kontrolou přes registrační pokladny a snižme daň z příjmu k 0. Tím podpoříme investice a BUDOUCÍ PŘÍJMY.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Nejlepším bojem proti daňovým únikům je snížení daňové zátěže. Čím vyšší totiž daňová zátěž je, tím silnější pochopitelně je rovněž motivace k daňovým podvodům.
Radim Bureš
Radim Bureš
manažer oddělení forenzních služeb a podpory integrity EY
Registrační pokladny, mezioborové týmy vyšetřovatelů, ale i více peněz pro pracovníky finančních úřadů
Martin Lipert
Martin Lipert
zakladatel eReading.cz, CEO v Team Business, s.r.o.
Stejně jako s korupcí. Nepromlčitelnost a zvýšení transakčních nákladů (např. odměnou pro třetí osoby za poskytnutí důkazů).
Související