Vláda chce do Česka přitáhnout ve velkém další zahraniční investory. Na co by je měla nalákat? A má podle vás takový krok smysl?

Vláda chce do Česka přitáhnout ve velkém další zahraniční investory. Na co by je měla nalákat? A má podle vás takový krok smysl?

Hana Gawlasová
Hana Gawlasová
partnerka a vedoucí oddělení digitálního práva v advokátní kanceláři Deloitte Legal
Na obory, které chceme rozvíjet, které se doplňují se vzdělávacím systémem a ze kterých mohou benefitovat i další části společnosti. Co není, může být.
Radek Špicar
Radek Špicar
viceprezident Svazu průmyslu ČR
Určitě ne na vysoké daně, drahou energii, nespolupracující podniky a univerzity a ostudnou imigrační politiku. To vše teď nabízíme v míře vrchovaté...
Ján Gajdoš
Ján Gajdoš
Česko by mělo lákat hlavně na vzdělané obyvatele. Ty totiž hledají inovativní firmy, jejichž působení je pak přínosem pro celou společnost.
Václav Dejčmar
Václav Dejčmar
podnikatel, investor a filantrop
Dobrym prikladem, jak na to, byl napad Czech Republic for Finance. Vytipovat urcity segment a pro nej vytvorit globalne pritazlivou legislativu.
Jindřich Fikar
Jindřich Fikar
majitel čokoládovny Fikar
Na rumunské, polské a ukrajinské dělníky, pěkná, úrodná pole pro výstavbu hal, dobré pivo a víno a pěkný holky :-).
Ivan Pavlíček
Ivan Pavlíček
Stabilní ekonomické a právní prostředí s rozumnou vymahatelností práva. Možná by to i snížilo rostoucí odliv českých firem do zahraničí. Zajímá to někoho?
Petr Choulík
Petr Choulík
Hlavně na infrastrukturu a vhodnou pracovní sílu. Je to velmi důležité pro budoucnost.
Luděk Pfeifer
Luděk Pfeifer
Od vlády (naivně a léta) čekám stabilní pravidla vstřícná pro investory zahraniční stejně jako domácí. Realitou je ale odpudivá směsice "nalákat - oškubat".
Dalibor Dědek
Dalibor Dědek
podnikatel
Motivací by měl být právní řád, vymahatelnost práva, pružná funkce úřadů a nulová korupce. Pokud se bahno pomaže medem, přilákají se pouze hyeny.
Lenka Doležalová Pavilková
Lenka Doležalová Pavilková
Žádné pobídky. Jsou bez koncepce, slouží krátkodobým zájmům a znevýhodňují české subjekty. Vláda by se měla zaměřit především na stabilizaci domácího prostředí.
Jaroslav Petrů
Jaroslav Petrů
Má to smysl. Máme vysoce kvalifikovanou a jazykově vybavenou pracovní sílu, která je nákladově přijatelná.
Jaroslav Řasa
Jaroslav Řasa
zakladatel ABRA Software
Na občany + stát s vizí být kvalitou života ne v prvních 15 % zemí světa, kde jsme, ale mezi prvními deseti zeměmi bez procentního znaménka. Žádné úlevy proti domácím, nebo ABRU odstěhuji jinam.
Martin Štrupl
Martin Štrupl
generální ředitel Hamé
Pokud to budou dlouhodobe investice, tak urcite ano. Fungujici pravni system, vzdelanost, infrastruktura a stabilni prostredi.
Arthur Braun
Arthur Braun
advokát a managing partner v bpv Braun Partners
Stabilní právní stát, kvalifikovaná pracovní síla, dobrá infrastruktura a předvídatelnost v daňové politice, z toho by navíc profitovali i domácí investoři.
Bronislav Kvasnička
Bronislav Kvasnička
Na originální tunely, kreatvní pobídkové zvyklosti a samohybnou justici. Něco takového jakživ neviděli. Vážně: na vzdělané a chytré lidi.
Petr Sýkora
Petr Sýkora
Nejprve bych se soustredil na vytvoreni takoveho prostredi, abychom nevyhaneli investory ceske. To by v teto fazi stacilo.
Petr Pithart
Petr Pithart
politik
Na lákadla nevěřím. Na co tedy? Na to samé, na co ty české: na politickou stabilitu, předvídatelné ekonomické prostředí.
Libor Malý
Libor Malý
zakladatel serveru Jobs.cz
Disponujme jako země takovou kvalitou lidí, za kterou se nebudeme muset stydět - od prezidenta po až skladníka. Kvalitní vzdělání, dobré mravy, stabilní stát.
Kvido Štěpánek
Kvido Štěpánek
byznysmen a majitel firmy Isolit‑Bravo
Hmotné pobídky, na které vláda láká, zase musí sebrat druhým. Kromě vlídného prostředí bych pobídky nedával. My zde také pracujeme a žádné pobídky nedostáváme!
Radim Bureš
Radim Bureš
manažer oddělení forenzních služeb a podpory integrity EY
Na kvalifikované pracovníky všech profesí (včetně vědeckých) a dobrou infrastrukturu. A také na stabilní právní prostředí - až ho budeme mít.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Lákejme investory solidním právním prostředím, vzdělanou pracovní silou či dobrou infrastrukturou, ale ne úlevami typu daňových prázdnin těm „vyvoleným“ z nich.
Jiří Chýla
Jiří Chýla
Příslib stabilního ekonomického prostředí (daně, měnový kurz) a jasnou perspektivu přijetí eura. Nic víc.
Martin Lipert
Martin Lipert
zakladatel eReading.cz, CEO v Team Business, s.r.o.
Žijeme v zemi, která nemá k dispozici žádný výrobní faktor než lidskou práci. Takže kvalitní absolventy a pružný trh práce.
Miroslav Bárta
Miroslav Bárta
egyptolog
Na stabilitu, vzdělanost, bezpečnost, zodpovědné chování a dlouhodobý výhled.
Ivo Vondrák
Ivo Vondrák
Rektor
Stále máme ještě kvalitní inženýry a techniky. Doufejme ale, že se nám to podaří udržet i do budoucna.
Související