Voliči si stěžují, že není koho volit. Kdybyste mohli do české politiky "přetáhnout" jednoho současného zahraničního politika, koho byste vybrali? A proč?

Voliči si stěžují, že není koho volit. Kdybyste mohli do české politiky "přetáhnout" jednoho současného zahraničního politika, koho byste vybrali? A proč?

Hana Gawlasová
Hana Gawlasová
partnerka advokátní kanceláře Squire Patton Boggs
Angelu Merkel. Řídí Německo odpovědně, má rozumné priority, dlouhodobé výsledky, je pracovitá a zná náš region.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Žádného. Systém řízení státu a jeho fungování mohou zajistit jen schopní manažeři. Jako řešení bych viděl "přetažení" úspěšných českých manažerů do politiky.
V naší a zahraniční politice není z hlediska osobností velký rozdíl. Přesvědčují mne o tom debaty s kolegy z Rakouska a dalších zemí.
Angelu i se svým manželem, ale spokojil bych se i s Donaldem Tuskem, ten by měl větší šanci u nás něco změnit.
Koho ze zahraničních politiků přetáhnout...?! Klackem, to bych věděl (nabízí se Franta Hollande, Vláďa Putin). Ale domů do politiky? Snad tak Alžbětu Druhou...
Jan Mládek
Jan Mládek
poslanec, bývalý ministr průmyslu a obchodu
Do české politiky, kdyby to šlo, bych přetáhl slovenského premiéra Roberta Fica a bývalého kancléře SRN Gerhard Schrödera a to nejen kvůli Harz IV.
Ivo Vondrák
Ivo Vondrák
Rektor
A. F. Rasmussen. To, jak dokázal konsolidovat vysoké školství a výzkum v Dánsku, je skutečně příkladné.
Dalibor Dědek
Dalibor Dědek
podnikatel
Čechům by asi nejvíc prospěl Čech - Igor Hnizdo z filmu Obecná škola...
Angelu Merkel. Je pokorna, pracovita, dusledna, systematicka a konsensualni.
Jindřich Fikar
Jindřich Fikar
majitel čokoládovny Fikar
Jeho Svatost Dalajláma nebo Aun Schan Su Ťij. P.S.: Pane Pitharte, vždy jsem Vám chtěl osobně poděkovat za prosazení prodeje Škody Volkswagenu.
Petr Pithart
Petr Pithart
politik
Polského ministra zahraničí Szikorskeho, který je doma i ve velkém světě. Přidává Polákům sebevědomí a rozhled, které my postrádáme víc než cokoli jiného.
Jaroslav Řasa
Jaroslav Řasa
zakladatel ABRA Software
Baronku Margaret Thatcher. Potřebujeme vizi a sílu k její realizaci. Bohužel již nežije. Takže Angelu Merkel, předkládá lidem potřebu pracovat.
Arthur Braun
Arthur Braun
advokát a managing partner v bpv Braun Partners
Kdo z cizinců by chtěl, když ani schopní Češi do politiky nechtějí. Není jiné východisko, ani Brusel Čechům nepomůže, své problémy si musí vyřešit sami.
Radim Bureš
Radim Bureš
manažer oddělení forenzních služeb a podpory integrity EY
Nikdo současný mě nenapadá. Mám obavy, že nedostatek výrazných politiků s jasnou vizí netrápí pouze Českou republiku.
Michael Bloomberg - sociálně liberální a ekonomicky konzervativní. Domácí následovníky je třeba upozornit, že Bloombergem se člověk nestává koupí dvou deníků.
Potřebovali bychom schizofrenické řešení - M. Thatcher v kombinaci s Keynesem jako ministrem financí. Tak bychom utratili lépe a více investovali do budoucnosti.
Tomáš Drápela
Tomáš Drápela
generální ředitel společnosti Plzeňská teplárenská
Bohužel neznám nikoho, kdo by tento kocourkov uměl nějak zásadně změnit. Včerejší předvolební debata o energetice na CT24 mě v tom definitivně presvědčila.
Související